ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Перелік електроних звернень

  • Про ВСЕНАРОДНЕ ОБГОВОРЕННЯ ВСІХ міжнародних Угод и Меморандумів з МВФ

    Підписів 6

    Дата відповіді 01.11.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    01 липня, 2021
    01 листопада, 2021
    01 жовтня, 2021
    6

    Сьогодні Президент України, Прем'єр-Міністр, Міністр фінансів та Голова НБУ особисто ПІДПИСУЮТЬ від імені України Угоди, Меморандуми, Програми та інші документи щодо фінансової допомоги, отримання позик, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (МВФ, МБРР, МФК, МАР та БАГІ), що формально нібито відповідає законодавству та міжнародним зобов'язанням України.

    Однак це робиться високопосадовцями тайно або колуарно, без широкого обговорення з громадськістю і народними депутатами України, та з порушенням вимог Конституції та конституційних прав громадян України (наприклад МВФ постійно вимагає від України підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на енергоносії, збільшення пенсійного віку, не індексувати зарплати, пенсії та соціальні виплати, лобіює в Україні інтереси іноземних держав та міжнародних корпорацій тощо).

    Таким чином порушуються такі статті Конституції України:

    Стаття 1, якою встановлено, що наша держава є демократичною та соціальною.

    Стаття 3, якою встановлено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава ВІДПОВІДАЄ перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

    Стаття 8, якою встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

    Стаття 19, якою встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

    Стаття 21, якою встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

    Стаття 22, якою встановлено, що конституційні права і свободи ГАРАНТУЮТЬСЯ і НЕ МОЖУТЬ бути скасовані.

    Стаття 38, якою встановлено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами.

    Стаття 46, якою встановлено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму.

    Стаття 48, якою встановлено, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

    Стаття 68 якою встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, не посягати на права і свободи інших людей.

    Пункт 14 статті 85, яким встановлено, що до повноважень Верховної Ради України належить затвердження рішень про одержання Україною від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій позик.

    В зв'язку з вищенаведеним ПРОШУ народних депутатів України:

    1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРОЗОРІСТЬ, ШИРОКЕ ОБГОВОРЕННЯ з громадськістю та народними депутатами України і ЗАТВЕРДЖЕННЯ Верховною Радою від імені України ВСІХ Угод, Меморандумів, Програм та інших документів щодо фінансової допомоги, отримання позик, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (МВФ, МБРР, МФК, МАР та БАГІ), іноземними державами і банками.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Прийняти закон, який дозволить зкорегувати Зп для обчислення пенсії для пенсіонерів, шо вийшли на пенсію до 2000 року

    Підписів 5

    Дата відповіді 01.11.2021

    Шум Тетяна Миколаївна
    Відповідь на електронне звернення
    05 липня, 2021
    01 листопада, 2021
    05 жовтня, 2021
    5

    Згідно з розпорядженням від 14 жовтня 2009 року для запровадження дієвого механізму підвищення пенсій шляхом
    удосконалення механізму їх індексації з метою усунення
    диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки; була пересчитана Зп з якої нараховується пенсія. Це було останнє підвищення Зп для розрахунку пенсій На той час для мене це була сумма 3105грн з урахуванням коєфіцієнту Зп 1,7 Стаж у мене 41 рік. До 2021 року більше Зп не переглядалася, а також, якщо раніше коєфіцієнт стажу помножували на 1,35, то зараз помножують на 1 , значно зменшивши вплив стажу на пенсію. Середня Зп по Украйні за 1 квартал становить 11800 грн. Якби її врахували при розрахунку пенсії, , то я б мала пенсію 8200 грн. А тому, що Зп з 2009 року ніхто не перераховував, то я маю 4200 грн. І це у всіх пенсіонерів, що вийшли на пенсію до 2000року. А це та категорія пенсіонерів, яка все розбудовувала в Україні. Я думаю, що Кабінет міністрів повинен розглянути це питання. а Верховна Рада повинна розробити закон, що дозволяє индексувати Зп для пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2000 року Таких пенсіонерів не так багато вже залишилось.

    СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Забезпечити БЕЗОПЛАТНУ медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров'я, згідно статті 49 Конституції України

    Підписів 47

    Дата відповіді 27.10.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    15 липня, 2021
    27 жовтня, 2021
    15 жовтня, 2021
    47

    Статтею 49 Конституції України встановлено, що:
    - у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО;
    - існуюча мережа таких закладів НЕ МОЖЕ БУТИ скорочена;
    - охорона здоров'я ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

    Натомість останнім часом в Україні спостерігаються прямо протилежні тенденції, а саме масове необґрунтоване скорочення мережі закладів охорони здоров’я шляхом ліквідації, перепрофілювання, інших форм реорганізації, що грубо порушує норми Основного Закону України та конституційне право громадян України на охорону здоров’я.

    За роки незалежності в Україні майже знищили мережу державних і комунальних медичних закладів. Також практично зруйновано систему диспансерних установ, а більшість інфекційних лікарень перепрофільовано чи закрито. Усе це відбувається на тлі стрімкого поширення онкологічних і серцево-судинних хвороб, від яких щороку помирають сотні тисяч українців.

    Україна посідає перші місця за рівнем смертності не тільки дорослого населення, а й дітей. Криза системи охорони здоров’я й соціального захисту громадян набуває катастрофічних наслідків і вже загрожує національній безпеці.

    Україна займає в Європі 1-е місце за кількістю серцево-судинних захворювань, 1-е місце з розповсюдження ВІЛ-інфекції, 1-е місце за темпами поширення вірусного гепатиту С, 1-е місце по захворюваності на кір, 1-є місце за кількістю психічних розладів, 2-е місце за кількістю смертей від раку, 2-е місце по захворюваності на туберкульоз тощо.

    В 2019 році видатки на охорону здоров'я передбачено в розмірі 98,1 млрд грн, що становить 2,5% ВВП, при цьому згідно з рекомендаціями ВООЗ, фінансування сфери охорони здоров'я слід підтримувати на рівні 7% від ВВП, тому значно скорочено (або зовсім не має) державне фінансування відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

    Крім того з 1 квітня 2019 року МОЗ, в порушення вимог Конституції України, припинило фінансування медпослуг для пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем.

    НЕЗАКОННО не надається ГАРАНТОВАНА державою БЕЗОПЛАТНА медична допомога, лікування та ліки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

    В зв'язку з вищенаведеним, ПРОШУ народних депутатів України:

    1.ЗОБОВ'ЯЗАТИ Уряд неухильно виконувати статтю 49 Конституції України щодо ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
    - БЕЗОПЛАТНОЇ медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров'я;
    - ВІДНОВЛЕННЯ знищеної мережі державних і комунальних закладах охорони здоров'я;
    - необхідного державного фінансування відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм;

    2.ЗАБЕЗПЕЧИТИ гарантовану державою БЕЗОПЛАТНУ медичну допомогу, лікування та надання безоплатних ліків громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • НЕГАЙНО ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІДНОВЛЕННЯ мережи державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що існувала на момент прийняття Конституції України, тобто на 28 червня 1996 року, згідно статті 49 Конституциї України

    Підписів 6

    Дата відповіді 27.10.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    15 липня, 2021
    27 жовтня, 2021
    15 жовтня, 2021
    6

    Статтею 49 Конституції України встановлено, що
    - Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм;
    - У державних і комунальних закладах охорони здоров'я надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

    Статтею 8 Конституції україни встановлено, що:
    - В Україні визнається і діє принцип верховенства права;
    - Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

    З українських ЗИІ:
    - ZNAJ.ua. Юлія Тимошенко викрила Зеленського: українці на межі виживання:
    " Юлія Тимошенко-лідер української опозиційної партії "Батьківщина". Вона поділилася інформацією про стратегію влади по знищенню жителів країни.
    Тимошенко виділила нестачу лікарняних ліжок для лікування хворих під час пандемії коронавірусу в Україні. Адже за часів Порошенка було закрито понад 350 медичних закладів".

    В зв'язку з вищенаведеним, ПРОШУ народних депутатів України:

    1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ державним фінансуванням відповідні соціально-економічні, медико-санітарні і оздоровчо-профілактичні програми;

    2.ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗОПЛАТНЕ надання медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров'я;

    3.НЕГАЙНО ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІДНОВЛЕННЯ мережи державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що існувала на момент прийняття Конституції України, тобто на 28 червня 1996 року, зокрема
    ВІДНОВИТИ понад 350 медичних закладів, що були закриті, та лікарняні ліжки для лікування хворих

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Петиція щодо нового закону про аліменти

    Підписів 4

    Дата відповіді 27.10.2021

    Свідло Дарья
    Відповідь на електронне звернення
    01 липня, 2021
    27 жовтня, 2021
    01 жовтня, 2021
    4

    Прошу в содействии создания и принятия нового закона, защищающего родителя, с которым остались дети, от махинаций с алиментами со стороны второго родителя, который не проживает с детьми.
    Я сама нахожусь в такой ситуации, и множество других родителей ежедневно сталкиваются с тем, что как только выходит постановление суда про алименты, то плательщик резко уходит в отпуск за свой счёт, переводится на неполный рабочий день (в моем случае бывший муж перешёл на 1/5 ставки), открывают фоп и показывают 0 отчеты, и ещё 100 разных способов не платить алименты или платить не в полном объёме.
    Плательщику алиментов или его ближайшим родственникам (маме, папе, брату и тд) в то же время чудесным образом «дарят» машины, квартиры, туры, которыми пользуется сам очень очень бедный плательщик алиментов.
    При этом вся финансовая нагрузка ложится на родителя, с которым проживают дети. И никого не волнует, что он не может полноценно работать (так у меня например двое детей, 2 и 4 года, которые постоянно болеют, по два раза в месяц на больничном, я с трудом нашла работу, и работаю за меньшую зп, чем могла бы). При этом прямо нарушается норма закона, по которой уровень жизни детей должен быть не ниже уровня жизни до развода родителей.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СІМ’Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • ВОССТАНОВИТЬ редакцию статьи 48 Закона Украины "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 06.06.96 года, согласно статей 21 и 22 Конституции Украины

    Підписів 1

    Дата відповіді 26.10.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    01 липня, 2021
    26 жовтня, 2021
    01 жовтня, 2021
    1

    Статьёй 1 Конституции Украины установлено, что:
    - Украина является социальным, правовым государством.

    Статьей 3 Конституции Украины установлено, что:
    - Человек, его жизнь и здоровье, честь и достоинство, неприкосновенность и безопасность признаются в Украине наивысшей социальной ценностью;
    - Права и свободы человека и их гарантии определяют содержание и направленность деятельности государства;
    - Утверждение и обеспечение прав и свобод человека является главной обязанностью государства;
    - Государство отвечает перед человеком за свою деятельность.

    Статьей 16 Конституции Украины установлено, что:
    - преодоление последствий Чернобыльской катастрофы - катастрофы планетарного масштаба, являются обязанностью государства.

    Статьёй 21 Конституции Украины установлено, что:
    - Права и свободы человека неотчуждаемы и нерушимы.

    Статьёй 22 Конституции Украины установлено, что:
    - Конституционные права и свободы гарантируются и не могут быть упразднены;
    - При принятии новых законов или внесении изменений в действующие законы не допускается сужение содержания и объема существующих прав и свобод.

    Законом Украины "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", N 242/96-ВР от 06.06.96 года установлено, что:
    30. У статті 48:
    - частину першу викласти в такій редакції:
    "Одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії
    на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок
    Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із
    числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на
    Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською
    катастрофою, виплачується в таких розмірах:
    інвалідам I групи - 60 мінімальних заробітних плат;
    інвалідам II групи - 45 мінімальних заробітних плат;
    інвалідам III групи - 30 мінімальних заробітних плат;
    дітям-інвалідам - 10 мінімальних заробітних плат;
    сім'ям, які втратили годувальника, - 60 мінімальних
    заробітних плат;
    батькам померлого - 30 мінімальних заробітних плат";

    - частину четверту викласти в такій редакції:
    "Щорічна допомога на оздоровлення виплачується в таких розмірах:
    інвалідам I і II групи - п'ять мінімальних заробітних плат;
    інвалідам III групи, дітям-інвалідам - чотири мінімальні заробітні плати;
    учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - п'ять мінімальних заробітних плат;
    учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії - три мінімальні заробітні плати;
    кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, - три мінімальні заробітні плати;
    евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - три мінімальні заробітні плати";

    - доповнити статтю частинами шостою та сьомою такого змісту:
    "Виплати, зазначені в цій статті, провадяться протягом одного місяця з дня встановлення інвалідності чи смерті потерпілого.
    Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати".

    В связи с вышеприведенным, ПРОШУ народніх депутатов Украины:

    1.ВОССТАНОВИТЬ редакцию статьи 48 Закона Украины "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 06.06.96 года, согласно статей 21 и 22 Конституции Украины

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Отменить нотариальную надпись.Чтобы люди платили долги только через решение суда

    Підписів 18

    Дата відповіді 21.10.2021

    Ломтева Анна Викторовна
    Відповідь на електронне звернення
    09 липня, 2021
    21 жовтня, 2021
    09 жовтня, 2021
    18

    Отменить нотариальную надпись и действия частных и сполнителей ,запретить арестовывать счета граждан или взыскать с заработной платы на погашение долга без решения суда.

    ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ   
  • Щодо не допущення порушення прав державних службовців та кандидатів на посади державної служби

    Підписів 3

    Дата відповіді 21.10.2021

    Солодкий Роман Володимирович
    Відповідь на електронне звернення
    08 липня, 2021
    21 жовтня, 2021
    08 жовтня, 2021
    3

    01.07.2021 на офіційному сайті ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ та НАДС у соціальній мережі Facebook з’явилась інформація щодо роз’яснення порядку підтвердження вільного володіння державною мовою під час проведення конкурсів на посади державної служби.
    Таке роз’яснення викликало велике обурення підписників згаданих сайтів, зокрема люди зазначили, що потрібно прирівняти посвідчення про вільне володіння державною мовою до сертифікатів про рівень володіння державною мовою.
    Також було зазначено, що посвідчення про вільне володіння державною мовою видавалось безстроково та наголошено, що закон не має зворотної сили.
    Коментатори висловили своє обурення аргументуючи тим, що вже платили за іспити з вільного володіння держаною мовою.
    З коментарів стало відомо про існування законопроекту №5598, який врегульовую проблематику.
    Ознайомившись із законопроектом №5598 та пояснювальною запискою до нього на сайті Верховної Ради України стало зрозуміло, що суб’єкти законодавчої ініціативи заздалегідь повністю передбачили проблему із блокуванням конкурсів на посади державної служби та запропонували шляхи вирішення майбутньої соціальної напруги та соціальної не справедливості.
    Не відомо чи зможуть люди на місцях скласти зараз іспити та отримати згадані сертифікати без обов’язкової поїздки до м. Києва. Для здавання таких іспитів на місцях повинні бути відповідні договори з навчальними закладами, а також сертифіковані відповідні програми, які забезпечать складання таких іспитів. Потрібно розуміти чи виділенні кошти з Державного бюджету України для оплати праці працівників навчальних закладів зі складання таких іспитів чи це фінансування буде за рахунок осіб, які будуть складати такі іспити.
    Скоріш за все безстрокові посвідчення про вільне володіння державною мовою отримали десятки тисяч людей, а тому вимога щодо них знову здавати іспит та отримати за юридичною силою такий же документ є не справедливою та такою, яке порушує їхні права стосовно участі у конкурсах на посади державної служби. Такі особи в зв’язку з порушенням їх прав отримають право на звернення до суду до держави Україна, оскільки посвідчення про вільне володіння державною мовою видавалися затвердженого державного зразка.
    Потрібно взяти до уваги, що не кожна людина зможе самостійно захищати свої права в суді, а тому люди будуть змушені звернутися за правовою допомогою до фахівців в галузі права, уклавши відповідні договори про надання юридичних послуг.
    Переконані, що суд в такому випадку стане на захист порушених прав громадян та, як наслідок, витрати на юридичну допомогу будуть покладені на державу. Тисячі таких задоволених позовів призведуть до багатомільйонних збитків Державного бюджету України.
    Громадська організація «Громадянський Корпус» ніколи не була осторонь людських проблем та завжди намагається допомагати розвитку демократичного громадського суспільства.
    У зв’язку з суспільною напругою та з метою безперебійного функціонування державних органів, а також не допущенням порушень прав громадян, вимагаємо розглянути наступні шляхи вирішення проблеми:
    Максимально прискорити розгляд законопроекту №5598 та прийняти його як Закон.
    Розглянути будь-який інший правовий механізм врегулювання проблеми добре розгорнутої в пояснювальній записці до законопроекту №5598.

    ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
  • Вимагаємо вилучити із законопроекту 5600 від 02.06.2021 правки до статей Податкового кодексу стосовно впровадження додаткового податкового навантаження на громадян при купівлі нерухомості

    Підписів 3228

    Дата відповіді 20.10.2021

    Ковальчук Володимир Валерійович
    Відповідь на електронне звернення
    08 липня, 2021
    20 жовтня, 2021
    08 жовтня, 2021
    3228

    01 липня 2021 року Верховною Радою України був прийнятий в першому читанні законопроект 5600, в якому, зокрема, пропонуються критичні зміни до статей Податкового кодексу, що стосуються ринку житла.

    Згідно з вказаним законопроектом буде внесено зміни до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 Податкового кодексу України, внаслідок яких розшириться база оподаткування, що призведе до нарахування ПДВ на операції з купівлі житла. Звільнення від оплати залишиться лише для першого постачання доступного житла та житла, що будується із залученням державних коштів, а решта операцій будуть оподатковуватися ставкою в 20%.

    Таким чином виникає додаткове фінансове навантаження, яке в підсумку буде сплачувати кінцевий покупець. Багатьох покупців таке значне збільшення витрат змусить або скасувати угоди «до кращих часів», або продовжувати збирати кошти ще кілька років. Крім того, що стосується тих громадян, які вже вклалися в споруджувані об'єкти нерухомості і виплачують розстрочку, то на них накладаються непрораховані раніше зобов'язання, які можуть привести до непередбачуваних наслідків. Тож, не важко спрогнозувати, що на період адаптації ринку до нових умов, а це може бути не рік, і не два, а п'ять і більше років, надходження до бюджету навпаки скоротяться, а не зростуть як очікується від законопроекту.

    Як результат, крім впливу на купівельну спроможність покупців, виникнуть негативні наслідки і для забудовників, девелоперів. Зменшення угод на будівельному ринку спричинить за собою згортання проектів і збільшення кількості заморожених будівельних об'єктів. Можуть виникнути нові прецеденти зупинки будівництва, до вже існуючих проблем з "Укрбудом", "Аркадою", тощо - і це в той час, коли Президент України, Зеленський В.О., та Кабінет Міністрів України докладають значні зусилля, щоб закінчити незавершені будівництва. Глави найбільших будівельних компаній України - Київміськбуд, КАН Девелопмент, Інтергал-Буд, Ріел а також глава Конфедерації будівельників України - ще до першого читання розкритикували ці правки до законопроекту і спрогнозували колапс ринку нерухомості в разі їх остаточного прийняття. Будівництво дає роботу багатьом суміжним галузям - виробникам будівельних матеріалів, заводам, кар'єрам, чисельним фахівцям підряду. Будівельна галузь останні кілька років служила локомотивом для економіки країни, вносячи суттєвий внесок у ВВП країни.

    Варто окремо відзначити й час, обраний для збільшення податкового навантаження на громадян країни. Пандемія 2020-21-го років призвела до втрати доходів багатьох громадян країни.

    Ми, громадяни України, наголошуємо, що згідно 47 статті Конституції України: «Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.»

    Вимагаємо дотримуватися Конституції та вилучити положення 1-го підпункту 26-го пункту законопроекту 5600 від 02.06.2021 до голосування законопроекту в 2-му читанні і в цілому, а також не підтримувати будь-які правки, що стосуються додаткового податкового навантаження на громадян при купівлі нерухомості під час голосування за законопроект.

    ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО  |  ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • #нет_закону_4156 #свободу_ЧЗО #сталкер_не_уголовник

    Підписів 1

    Дата відповіді 12.10.2021

    Пушкин Алексей Геннадьевич
    Відповідь на електронне звернення
    09 липня, 2021
    12 жовтня, 2021
    09 жовтня, 2021
    1

    #нет_закону_4156
    #свободу_ЧЗО
    #сталкер_не_уголовник
    Прошу не принимать законопроект 4156 бо сталкер не уголовник

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Запровадити поняття "штрафна одиниця" замість неоподаткованого мінімуму доходів громадян для визначення розміру штрафу як покарання

    Підписів 0

    Дата відповіді 12.10.2021

    Сегедін Арсен Юрійович
    Відповідь на електронне звернення
    05 липня, 2021
    12 жовтня, 2021
    05 жовтня, 2021
    0

    Встановити розмір однієї штрафної одиниці на рівні приблизно 10% від встановленого розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Скасувати посилання у Кодексі України про адміністративні правопорушення та Кримінальному кодексі України на неоподаткований мінімум доходів громадян.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
  • Терміновий розгляд та прийняття закону Даші Лук’яненко

    Підписів 19

    Дата відповіді 11.10.2021

    Андрійчак Остап Петрович
    Відповідь на електронне звернення
    01 липня, 2021
    11 жовтня, 2021
    01 жовтня, 2021
    19

    Закон Даші Лук’яненко — це перейнятий на основі трагічного досвіду Закон Меган, прийнятий у США 1994 року після шокуючого зґвалтування та вбивства невинної дитини. Аналог такого закону існує у багатьох цивілізованих країнах. Він зобов’язує усіх, хто здійснював злочини проти неповнолітніх, ставати на облік, таким чином сповіщаючи правоохоронців про свої переміщення. Тобто переїхавши в інше місто, педофіл сповіщає про це місцевого поліцейського, а той вносить дані у Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього (такий опис самого законопроєкту).
    На основі цих даних створюється інтерактивна карта, на якій позначають місце проживання злочинців. Приклад успішної реалізації у Чикаго: https://patch.com/illinois/chicagoheights/chicago-heights-2018-sex-offender-safety-map
    За інформацією омбудсмена України з прав дитини, протягом 2020 року правоохоронці порушили 410 кримінальних справ щодо сексуального насильства над дітьми, а з початку цього року — ще 70. І лише одиничні випадки розголошуються ЗМІ
    Приклади: https://zaxid.net/spravu_pro_zvaltuvannya_11_richnogo_hlopchika_na_levandivtsi_skeruvali_do_sudu_n1511367
    https://pl.npu.gov.ua/news/rozkrittya-zlochiniv/na-poltavshhini-policziya-vstanovila-cholovika-yakij-za-groshi-proponuvav-intimnu-fotosesiyu-xlopchikam-8-12-rokiv/
    Завдяки закону Даші Лук’яненко ці злочинці вже не почуватимуться безкарними, адже люди будуть обізнані, а отже й озброєні на той випадок, якщо засуджений раніше чоловік спланує рецидив.
    Закон 6607, прийнятий у першому читанні ще 11 липня 2019 року, досі готується на друге читання. А діти продовжують страждати. Зазначу ще раз, першим це сказав не я, але я підтримую. Нам терміново потрібно прийняти наш закон Даші Лук’яненко.
    Проєкт закону: https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62078

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Створити Департамент у справах приватизованних земель ДСПЗ

    Підписів 1

    Дата відповіді 08.10.2021

    Губанов Владислав Андрійович
    Відповідь на електронне звернення
    01 липня, 2021
    08 жовтня, 2021
    01 жовтня, 2021
    1

    Враховуючи те що Земельний закон був принятий під натиском МВФ то я вважаю що треба створити Департамент у справах приватизованних земель який буде захищати від незаконної втрати землі Цей департамент буде незалежним органом який керуеться лише народом України: Подати звернення до ДСПЗ дозволенно тим хто втратив землю через корупцію повідомляти про це цей Орган буде знаходити тих хто незаконно присвоїв землю тієї чи іншої людини!
    Як можна подати звернення:
    1.У письмовому вигляді
    2. В Електронному вигляді
    3. Зателефонувати на номер цього Органу якщо він буде створенний

    Головою цого Органу має бути лише одна людина и може вона займати посаду раз на 6 років
    Якщо ця людина не була достроково звільнена с посади через злочин
    Рішення про призначення голови має прийняти Президент України!

    С Повагою Владислав Губанов
    Слава Україні

    ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, РЕЛІГІЯ ТА МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ   
  • Легалізація одностатевих шлюбів

    Підписів 45

    Дата відповіді 07.10.2021

    Армасар Тамара Василівна
    Відповідь на електронне звернення
    07 червня, 2021
    07 жовтня, 2021
    07 вересня, 2021
    45

    Я хочу щоб кожна сім’я навіть якщо це одностатева сім’я мала змогу вступити в офіційний шлюб і виховувати дітей , щоб така сім’я мала такі ж можливості як і традиційна сім’я , адже вони також на це заслуговують . Усі великі та забезпечені країни , а саме головне грамотні країни вже ввели це , надіюсь і Українські громадяни будуть мати змогу жити і залишатись та одружуватись у своїй країні !!!

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СІМ’Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Про достроково припинення діяльністі та відкликання з Парламенту України політичної партії, яка має фракцію у Верховній Раді України з народних депутатів, на вимогу народу України, згідно статті 5 Конституції України

    Підписів 1

    Дата відповіді 06.10.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    10 червня, 2021
    06 жовтня, 2021
    10 вересня, 2021
    1

    Статтею 5 Конституції України встановлено, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

    Статтями 81 і 83 Конституції України передбачено, що у Верховної Раді України народні депутати, обрані від політичної партії, утворюють в Парламенті України відповідні фракції цих партій, які мають певні права, зокрема формувати коаліцію депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, вносити пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем’єр-міністра України, а також відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України тощо.

    Однак діяльність цих політичних партій, що мають у Верховної Раді України відповідні фракції народних депутатів , які обрані до Парламенту України по спискам цих партій, ПРИЗВЕЛА до узурпації державної влади, руйнації країни і геноциду українського народу.

    В зв'язку з вищенаведеним, ПРОШУ народних депутатів України:

    1.ВНЕСТИ такі доповнення до статті 81 Конституції України:
    "Виборці України мають право достроково припинити діяльність та відкликати з Парламенту України політичну партію, яка має фракцію у Верховній Раді України з народних депутатів, у разі, якщо її діяльність призводить до узурпації народної влади, руйнує країну і порушує конституційні права і свободи громадян;

    2.ВНЕСТИ до Закону України "Про статус народного депутата України" і до Регламенту Верховної Ради України відповідні зміни, якими передбачити умови та порядок реалізації права виборців України достроково припиняти діяльність і відкликання з Парламенту України політичної партії, яка має фракцію у Верховній Раді України з народних депутатів

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Відхилення законопроекту 5600 від 02.06.2021 щодо введення ПДВ на продаж нового житла.

    Підписів 241

    Дата відповіді 04.10.2021

    Даніч Сергій Анатолійович
    Відповідь на електронне звернення
    07 червня, 2021
    04 жовтня, 2021
    07 вересня, 2021
    241

    Кабінет Міністрів України вніс до Верховної ради законопроект 5600 від 02.06.2021 щодо введення ПДВ на продаж нового житла.
    Постає питання, якщо людина продала своє єдине житло, бере квартиру десь у регіоні бо продаж в Києві маленького житла не дає змоги купити в Києві, то Ви вирішили ще додати 20% ПДВ, які забудовник перекладе на людину, окрім того щороку подорожчання нового житла віббувається ще на 20-25%, якщо людина взяла ростерменування виплат, то до побудови це житло зросте в ціні на 40-45%, і людина не взмозі будут навіть виплатити розтерменування.
    Питання на кого це спрямовано? Ви взагалі вирішили обікрасти людей остаточно, та залишити тих хто взяв в рлозтеменування квартиру взагалі без єдиного житла? Бо людина буде не взмозі таку суму подорожчання виплатити?
    А може цей проєкт має стосуватися виключно якщо хтось у забудовника купує одразу 10 квартир, чи 20 квартир на перепродаж, немало ми знаємо таких саме у владі. хто купує ті квартири як піріжки горяі, то може це має стосуватися тількі їх, а на нового житла, на яке людина збирає все життя? То взагалі може слід податки прибрати будь які, бо якщо держава не може забезпечити людину житлом, та переселити її з будинків що рушаться, до нового житла, то може хай хочь людина сама, не їсть, ні п'є збирає ті копійкі, але хай у неї буде можливість придбати те житло?
    Чи не задється Вам що ця норма направлена на те щоб взагалі людина ніколи в свуоєму житті не змогла придбати собі нормального житла????
    Отже пропоную Верховній раді не підтримувати цей законопроект, доти, доки все населення України не зможе придбати собі нового та якісного житла, та взагалі внести законопроект на скасування для забудовників будь яких податків до того часу.

    ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА   
  • Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України на вимогу українського народу, згідно статті 5 Конституції України

    Підписів 7

    Дата відповіді 28.09.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    10 червня, 2021
    28 вересня, 2021
    10 вересня, 2021
    7

    Статтею 5 Конституції України встановлено, що єдиним джерелом влади в Україні є народ.

    Статтею 69 Конституції України встановлено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

    Згідно з новим звітом МВФ Україна є найбіднішою країною Європи, а український народ вимирає від голоду і злиднів - це є результат діяльності Верховної Ради України.

    В зв'язку з вищенаведеним, ПРОШУ народних депутатів України:

    1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ дострокове припинення повноважень Верховної Ради України на вимогу українського народу, згідно статті 5 Конституції України, шляхом проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою;

    2.ВНЕСТИ відповідні доповнення до статті 81 Конституції України, а саме:
    "Дострокове припинення повноважень Верховної Ради України проводиться за результатами відповідного Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою"

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Україна має бути НЕЙТРАЛЬНОЮ державою, згідно Декларації про державний суверенітет України

    Підписів 5

    Дата відповіді 28.09.2021

    Ісаєв Микола Всісович
    Відповідь на електронне звернення
    11 червня, 2021
    28 вересня, 2021
    11 вересня, 2021
    5

    З Декларації про державний суверенітет України, яка є основою Акта проголошення незалежності України, схваленого 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням:
    "Україна урочисто проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно НЕЙТРАЛЬНОЮ державою, яка не бере участі у військових блоках" .

    Вважаю, що вищевказане всенародне рішення українського народу, який, згідно статті 5 Конституції України, є єдиним джерелом влади в України, вище чим рішення Верховної Ради України, яке суперечить йому, щодо курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору, тобто у військовому блоці НАТО.

    В зв'язку з вищенаведеним, ВИМАГАЮ від народних депутатів України:

    1.ВНЕСТИ відповідні зміни до Конституції України. а саме:
    - із абзацу п'ятого преамбули Конституції виключити слова: "та євроатлантичного";
    - із пункту 5 частини першої статті 85 виключити слова: "та в Організації Північноатлантичного договору";
    - із частини третьої статті 102 виключити слова: "та в Організації Північноатлантичного договору";
    - із пункту 11 статті 116 виключити слова: "та в Організації Північноатлантичного договору"

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Підвищення стипендії усім студентам ДНЗ,ВУЗ.

    Підписів 22

    Дата відповіді 24.09.2021

    Величко Анастасія Олександрівна
    Відповідь на електронне звернення
    22 червня, 2021
    24 вересня, 2021
    22 вересня, 2021
    22

    Нажаль мінімальні стипендії у студентів ДНЗ 530 грн,на ці кошти вони не можуть дозволити придбати собі навіть саме необхідне(канцелярія,форма,інструменти). Пропонуємо підвищити мінімальну стипендію до 900 грн / міс. Так як плата за навчання в деяких ДНЗ складає близько 12000 грн/рік,а в зв'язку з підвищенням цін та пандемією Covid-19 не всі студенти та їх батьки мають змогу оплатити навчання.
    Тому прошу усіх небайдужих проголосувати за цю петицію.

    ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО  |  ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Посилення відповідальності за знищення культурної спадщини та порушення вимог містобудівної документації

    Підписів 24

    Дата відповіді 23.09.2021

    Косяченко Нікіта Олександрович
    Відповідь на електронне звернення
    17 червня, 2021
    23 вересня, 2021
    17 вересня, 2021
    24

    На сьогоднішній день як в Києві, так і в багатьох інших великих містах України неабиякого поширення набули такі негативні явища як руйнування об`єктів культурної спадщини та хаотична забудова. Такі дії спотворюють зовнішній вигляд міст та знижують їх естетичну привабливість. Це стало можливим внаслідок того, що за вчинення правопорушень в галузі містобудування та охорони пам`яток фактично не існує реальної відповідальності. Наприклад, ст. 92 КУпАП за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачає накладання штрафу від п`ятдесяти до ста п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тобто, від 850 до 2550 грн. Ст. 96-1 КУпАП передбачає за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт, розробленої з порушенням вимог містобудівної документації, штраф від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 34000 до 51000 грн. В проекті нового Кримінального кодексу пропонується запровадження інституту реституції – поновленя порушеного особистого права потерпілої особи. На мій погляд, реституція повинна застосовуватись у вигляді зобов`язання засудженого привести пам`ятку до оригінального стану або відбудувати її у початковому вигляді.
    На сьогодні у Верховній Раді України зареєстровані законопроекти, в яких пропонується зокрема підвищити штрафи за руйнування і знищення пам’яток культури для громадян - від 850 до 170000 грн, для посадовців - від 1700 до 170000 грн, за повторне порушення для фізичних осіб – від 170000 до 340000 грн, для юридичних осіб - від 1700 до 1700000 грн, за невиконання припису - від 850 до 1700000 грн, за повторне порушення для юросіб – від 40800 до 3400000 грн. За умови ухвалення даних змін, максимум, на що можуть розраховувати порушники, буде штраф в розмірі 3,4 млн. грн. Враховуючи те, що порушником у даному випадку є будівельні компанії з мільйонними оборотами. Наприклад, однокімнатна квартира в ЖК «Intergal City» оцінюється в 3,3 млн грн. А вартість квартир в ЖК «Tetris Hall» коливається від 6 до 24 млн грн. Це свідчить про те, що штрафи, передбачені законопроектом, є занадто низькими не відповідають майновому стану суб`єкта правопорушення. Для того, щоб штрафи почали виконувати функцію запобіжника, їх розмір повинен бути співрозмірним розміру прибутку, який міг би отримати правопорушник в результаті своїх протиправних дій. Іншими словами, штрафи повинні робити порушення закону абсолютно невигідними.
    З метою вирішення даної проблеми пропоную об`єднати ст. 92 КУпАП зі ст. 298 КК, виклавши останню в наступній редакції:
    «Стаття 298. Порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини, незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини
    1. Ухилення від підписання охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, порушення режиму використання пам'ятки культурної спадщини, порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території, проведення ремонтних, реконструкційних робіт на пам'ятці культурної спадщини, зміна призначення пам'ятки культурної спадщини, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні без письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини,
    - карається штрафом від тридцяти тисяч до двох мільйонів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з зобов`язанням привести пам`ятку до початкового вигляду або в разі повного знищення пам`ятки відбудувати її в початковому вигляді, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
    2. Незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини
    - караються штрафом десяти до тридцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
    3. Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин
    - караються штрафом від тридцяти тисяч до двох мільйонів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з зобов`язанням привести пам`ятку до початкового вигляду або в разі знищення відбудувати пам`ятку в початковому вигляді, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
    4. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені з метою пошуку рухомих предметів, що походять із об'єктів археологічної спадщини,
    - караються штрафом від десяти до тридцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого».
    Також, з огляду на вищезазначене, я вважаю за доцільне з метою посилення покарання та виконання ним превентивної функції повністю перенести ст. 96-1 КУпАП до Кримінального кодексу, та встановити в ній нову санкцію – штраф в розмірі від від тридцяти тисяч до двох мільйонів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ