В Україні на сьогоднішній день згідно із законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 №2482-ХІІ, квартири передані громадянам України у приватну власність, а система опалення у спільну сумісну власність. Це призводить до того, що власник окремої квартири не може мати особисте приватне опалення. Це є порушення прав та інтересів, як власника приватної квартири, що належить на праві особистої приватної власності. Спостерігається пряма невідповідність форм власності у житловому фонді України. Це призвело до великих проблем розпорядження спільною системою опалення. Тільки прийняття закону про відокремлення окремої приватної квартири від централізованої системи опалення, що перебуває у спільній сумісній власності міг би вірішити цю проблему. Діючі норми цивільного права в Україні не забезпечують врегулювання цих правових відносин.
На сьогоднішній день це велика проблема для простих людей, які проживають у містах особливо на перших поверхах при подачі води зверху до низу, оскільки, гаряча вода майже не доходить, з підвалу тягне холодом, постійна сирість, грибок і вологість наявні в квартирі. У сільській місцевості прості люди мають змогу грітися грубками, а в містах це неможливо. У моєму будинку проживають в цілому люди пенсійного віку, і коштів у них не має на відключення від централізованого опалення і переходу на індивідуальне опалення. Коштів на придбання нової квартири з індивідуальним опаленням в мене не має.
Колишня технологія зварювання не дає можливості, щоб на перших поверхах було тепло.
Дане питання, як регулювалось порошенківським законодавством, так і регулюється. Я голосувала за політичну партію "Слуга народу", за зміни, які обіцяла партія.
Я і всі такі прості громадяни України, які потерпають від холоду дуже сильно, Вас, просять вирішити цю велику проблему, оскільки, ніхто її окрім Вас вирішити не зможе.