Моя мати, Широбокова Інга Ігорівна, на 38 день [09.04.21] перебування в інфекційному відділенні Київської міської клінічної лікарні №6, померла від ускладнень, викликаних COVID-19.
За весь час перебування мами в лікарні [38 днів!], я не мав змоги її відвідати, підтримати, а найголовніше – попрощатись, оскільки адміністрація закладу заборонила відвідування хворих.
Заборона відвідування пацієнтів інфекційних відділень, що мають тяжкий перебіг хвороби є антигуманним, та таким, що суперечить законодавству України про охорону здоров'я.
Зайве описувати той біль, що виникає від неможливості підтримати близьку людину, величезна кількість сімей пройшли через це, і їх кількість зростає кожного дня, проте у одних це лише тимчасовий неприємний період, а у інших – біль на все життя.
Керуючись законом України - «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Стаття 6, пункт «к», а саме:
к) право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров'я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду;
а також, відповідно до наказу МОЗ УКРАЇНИ №592 від 15.06.2016 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії»;
Та враховуючи право на внесення пропозицій щодо формування державної політики в сфері охорони здоров'я, ВИМАГАЮ НАСТУПНЕ:
1.Забезпечити право доступу членів сім’ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні у інфекційних відділеннях та відділення інтенсивної терапії, з наявним COVID-19.
2.Розробити порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, з наявним COVID-19.
3.Внести зміни законодавчі акти щодо реалізації прав пацієнтів та членів їх сімей.
Емоційний та психологічний стан десятків тисяч пацієнтів, що знаходяться в лікарнях на кисневій підтримці з тяжким перебігом хвороби, може значно покращитись від можливості побачати поряд близьку людину.
Я не зміг, але багато інших ще можуть.
Прошу усвідомлювати суспільну значущість даної петиції.