Загальний порядок виконання рішень за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення та відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, визначено статтями 63, 75 «Про виконавче провадження». Вказаними статтями, зокрема, передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Такия порядок сттворює передумови невиконання судових рішень, бо державний виконавець закінчує виконавче провадження не виконаного судового рішення, а, як показує практика, орган досудового розслідування навіть не порушує кримінальну справу за поданням державного виконавця за фактом злочину проти правосуддя.
Шановні депутати в Україні системна проблема невиконань судових рішень, а створене Вами правове поле дозволяє порушувати Конституційну норму обов'язковості виконання судових рішень.
Прошу внести зміни до статтей 63, 75 «Про виконавче провадження» які унеможливлять закінчення не виконаних судових рішень