Як вказує статистика ООН, щороку 5 мільйонів людей помирає від безпосереднього впливу тютюну, ще 600 тисяч смертей відбувається серед пасивних курців. Світові економічні втрати від паління перевищують 1,4 трильйона доларів на рік.
(https://www.radiosvoboda.org/a/news-palinnia-oon/29672024.html)
При цьому у ДТП у світі щороку гине у 4,5 раза менше людей - 1,25 млн.
(https://hromadske.ua/posts/u-sviti-shoroku-v-dtp-ginut-125-mln-lyudej-oon)
Тютюнопаління забирає щороку життя 85 тисяч українців. Це значно більше, ніж від ковіду, війни і ДТП, разом взятих.
(https://www.radiosvoboda.org/a/pasyvne-kurinnia-ryzyk-dlia-zdorovja/29836738.html
https://covid19.rnbo.gov.ua/
https://www.radiosvoboda.org/a/29792144.html
http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=94814)
Особливо цинічним при цьому є вбивство невинних людей шляхом пасивного куріння. 85 % небезпечного тютюнового диму, який проникає в одяг та інші речі навколо любителів сигарет, сторонні не лише не бачать, але і не відчувають. Вторинний тютюновий дим містить понад 250 шкідливих речовин, із яких 50 викликають рак, тож безпечного рівня його впливу просто не існує. Навіть якщо перевітрити накурене приміщення, ці небезпечні сполуки нікуди не зникають. Вагітні й діти найбільше ризикують постраждати від пасивного куріння. Серед немовлят вторинний тютюновий дим провокує раптову смерть, а у вагітних жінок він призводить до народження дітей з низькою масою тіла.
(https://www.radiosvoboda.org/a/pasyvne-kurinnia-ryzyk-dlia-zdorovja/29836738.html)
Мене завжди дивувала позиція т. зв. цивілізованих країн, що забороняють ін'єкційні наркотики чи таблетовані психотропні препарати, які можуть нашкодити лише їхньому споживачеві, зате дозволяють тютюнопаління, котре вбиває ще й мільйони невинних навколо. Цією Петицією я закликаю повернути логіку. Я не закликаю дозволити наркотики і психотропні препарати, бо вважаю, що здоровій людині вони зовсім не потрібні. Але я закликаю повністю заборонити в Україні продаж і обіг засобів, що призводять до пасивного куріння. А цього можна досягти, лише унеможлививши куріння взагалі. Цим ми станемо насправді найцивілізованішою у цьому сенсі країною. Я не сумніваюся, що до цього з часом прийдуть усі країни.
Останнім часом тютюнопаління було обмежено. Але цих жалюгідних заходів зовсім не досить. Держава радше вдає, що бореться із палінням. Обмеженнями паління у місцях загального користування ми ніяк не обмежуємо смертоносного диму на вулицях, на приватних балконах внутрішніх дворів житлових будинків і тим більше всередині квартир, не кажучи про офіційно (і цинічно) дозволені "місця для куріння", які нібито можуть відгородити дим від невинних жертв. Члени сімей, зокрема діти, курців зазнають непоправної шкоди для здоров'я і ризику для життя. Те саме відбувається, коли самі діти стають курцями. Та і в т. зв. місцях загального користування, напр., на зупинках громадського транспорту, заборону часто порушують. Повна заборона тютюнопаління повністю вирішить усі ці проблеми.
Випереджу заперечення опонентів.
Тим, хто говоритиме про "право на паління", скажу, що ніякого "права на паління" не існує. Є право на чисте повітря, здоров'я і життя.
Тих, хто говоритиме про свободу вибору взагалі, запитаю, чому вони миряться з забороною ін'єкційних і таблетованих наркотиків.
Тим, хто скаже про економічні втрати чи робочі місця на тютюнових фабриках, я запропоную порахувати втрати від передчасних смертей і витрати на лікування онкологічних і легеневих хвороб. Задля збагачення тютюновиробників людство (і Україна зокрема) платить страхітливу ціну.
Тих, хто спрогнозує зростання контрабанди, я запитаю, а чому тоді Україна не виробляє власного героїну. Якось ми даємо собі раду з його контрабандою?
У людей, що мають сумління і відповідальність перед нашими дітьми (і не тільки), не може бути справжніх заперечень проти давно необхідного кроку - заборони засобів вбивства шляхом пасивного куріння. Зробімо це нарешті!
Хто сумнівається, чи підписувати, бо сам курець - згадайте про своїх дітей. Навряд чи ви хотіли би, щоб вони також курили і померли від раку.