Україна широка країна, коли на сході сонце вже встає, то на заході це відбудеться майже через годину (приблизно 50 хв).
По логіці має бути так: коли літом на сході країни буде вже 5 ранку (і вже світло), то на заході в той момент ще поки 4 ранку (і ще темно), що відповідає природному ходу сонця.
Літній час зручніший на заході країни, по біологічному сприйняттю світлового дня живими істотами. Тому заходу країни зручно мати літній час, а сходу літній +1 година час (який на сході теж буде літнім, відповідно до свого часового поясу).
Напевно в Україні не багато жителів, яким взагалі подобається зимовий час як такий. Адже збиваються біоритми, психологічна пригніченість у швидкі вечірні, темні години, особливо на сході країни.
В енергетиці є два великі піки споживання (навантаження на мережу) електроенергії - зранку і ввечері. Такі піки споживання на енергосистему часто можуть привести до відключень, через велике навантаження на мережу. Якщо в Україні буде два часових пояси то піків споживання буде 4,але вони стануть в 2 рази менші, бо не припадуть на один час в країні.
Відпаде потреба в дуже потужних електростанціях, надто силових лініях передач для покриття піків. Подібна, краща ситуація буде і в газо-,водопостачанні, мобільному зв'язку, інтернеті. Зменшення піків навантаження призведе до менших розходів, кращої логістики, рівномірності розвитку сходу і заходу країни, більшої економії ресурсів, здешевлення продукції.
Поділ часових поясів можливий по 32 градусу східної довготи, цій лінії на півдні приблизно відповідає річка Інгул, а на півночі ріка Дніпро, хоча поділ зручний по межах найближчих областей.
Вважаю такий час задовільнить усі області, у всякому разі можна зробити пілотний проект на 1 рік, розрахунки показують переваги у багатьох сферах діяльності.