Для ефективної боротьби із проституцією – злочинною діяльністю, що винятково принижує честь та гідність людей, втягнутих та примушених до надання її «послуг», необхідно призначити справедливе покарання особам, що замовляють та споживають «сексуальні послуги» за винагороду.
ВИМАГАЄМО від Верховної Ради України ЗАПРОВАДИТИ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАМОВЛЕННЯ ТА ОТРИМАННЯ «ПОСЛУГ» ПРОСТИТУЦІЇ шляхом зміни назви статті 303 КК України «Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією» та розширення її положень, а також впровадженням інших змін Законодавства, із врахуванням наступних пропозицій.
1. Встановити покарання для замовників «послуг» проституції, не менш суворе, ніж те, що передбачено за вчинення злочинів за статтею 302 КК України «Створення або утримання місць розпусти і звідництво». Розглядати здійснене замовлення «послуг» проституції, яке не було виконане із причин, що не залежали від волі замовника, замахом на здійснення злочину.
2. У разі участі у цьому злочині звідника або сутенера розглядати його та замовника «послуг» проституції як співучасників злочину, що мають понести порівнянну відповідальність.
3. Визнати за обтяжувальні обставини при здійсненні такого злочину:
– повторне замовлення «послуг» проституції;
– замовлення «послуг» проституції в осіб з інвалідністю першої та другої групи, в осіб, що на момент замовлення та/або на момент надання послуг перебували в уразливому стані, у вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до чотирнадцяти років.
4. Забезпечити особливу відповідальність державних службовців та посадовців:
– визнати належність звідників, сутенерів або замовників «послуг» проституції до цієї категорії громадян за обтяжувальну обставину при здійсненні такого злочину;
– забезпечити можливість відсторонення від посади громадян цієї категорії, що підозрюються або обвинувачуються у вчиненні такого злочину, під час досудового розслідування та судового провадження, попри встановлений КК ступінь тяжкості цього злочину.
5. Забезпечити боротьбу із так званим «секс-туризмом»:
– запровадити для громадян інших країн, що скоїли цей злочин на території Україні, депортацію за межі держави після відбуття призначеного судом стягнення/покарання;
– запровадити для громадян інших країн, причетних до цього злочину (скоєного, зокрема, й за кордоном), заборону в’їзду в Україну;
– створити базу даних осіб, що причетні до цього злочину, забезпечити ефективний обмін інформацією та взаємодію із правоохоронними органами інших країн з метою виявлення та належного покарання злочинців.