У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через ставлення більшої його частини до суспільних груп, що становлять меншість, та до політики держави, спрямованої на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Український ЛГБТ-рух є невід'ємною частиною інституціоналізації громадянського суспільства України. Його учасники є громадянами України на яких поширюються усі права і свободи закріплені в Конституції України. Невизнання одностатевих шлюбів в Україні відбивається на звуженні їх правових можливостей та проявах дискримінації.
Одностатевий шлюб, або Гомосексуальний шлюб — це союз двох осіб однієї статі, визнаний законодавством окремої країни як «шлюб». Одностатевий шлюб зачіпає цивільні, політичні, соціальні права, а також релігійні традиції у багатьох країнах.
На сьогодні реєстрацію таких шлюбів узаконено у 27-х країнах (з деякими винятками), це: Австралія, Австрія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Велика Британія, Данія, Еквадор, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Канада, Колумбія, Люксембурґ, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвеґія, ПАР, Портуґалія, США, Тайвань, Уругвай, Фінляндія, Франція, Швеція, а також 18 штатів і столиця Мексики (визнаються на всій території Мексики). Одностатеві шлюби також мають стати законними в Коста-Риці після рішення національного верховного суду. Окрім цього, Міжамериканський суд з прав людини постановив, що країни-учасниці Американської конвенції з прав людини мають визнати право одностатевих пар на шлюб. Найпершою у світі одностатевою парою, яка узаконила свої стосунки, стали данці Аксель і Айґіл Аксґіли. Це трапилося 1 жовтня 1989 року в день набрання чинності закону Данії про цивільне партнерство. Першою ж країною, що узаконила одностатеві шлюби, стали Нідерланди, коли 21 грудня 2000 р. королева Беатрікс підписала відповідний закон, раніше ухвалений двома палатами Генеральних штатів. В Україні Конституція визначає «шлюб» як добровільний союз чоловіка і жінки.
Отже, гомосексуальні відносини є частиною життя нашого суспільства, то необхідно щоб ці стосунки також мали змогу бути оформленими згідно закону і регулюватися державою так само як і гетеросексуальні. Представники сексуальних меншинств не несуть ніякої шкоди, вони такі ж люди як і гетеросексуали.
Прошу підтримати мою петицію.