Розробити новий закон України про фінансування політичних партій із державного бюджету, який передбачав :
право політичних партій на бюджетне фінансування, якщо на останніх чергових чи позачергових виборах народних депутатів вони набрали не менше 2 % голосів виборців. Рішення про надання партії держфінансування приймається Національним агентством з питань запобігання корупції.
право партій подати заяву про відмову від бюджетного фінансування.
До проведення перших парламентських виборів з моменту вступу в дію закону, державне фінансування щоквартально почнуть отримувати ті партії, які подолали 5-відсотковий бар'єр на парламентських виборах 2019 року, — за умови що до цього часу вони подадуть фінансовий звіт за новою, описаною в законі формою та пройдуть аудит.
Тим більше цей закон був передумовою безвізового режиму. У той час 2 жовтня 2019-го Верховна рада скасувала фінансування партій, що не подолали 5% бар'єру на виборах, до цього фінансування отримували всі партії, що набрали щонайменше 2% голосів виборців.
Головним завданням закону є зменшення ризиків політичної корупції шляхом внесення комплексних змін до законодавства України у сфері фінансування політичних партій та передвиборчої агітації, зокрема:
Зниження рівня залежності партій від фінансування приватними донорами (олігархами, промислово-фінансовими групами і так далі);
Створення умов для вільної та чесної міжпартійної конкуренції та розвитку нових партій шляхом введення державного фінансування партій;
Посилення прозорості фінансування політичних партій та їх місцевих організацій, а також посилення прозорості фінансування передвиборної агітації;
Встановлення ефективних, пропорційних та дієвих санкцій за порушення у сфері фінансування партій і передвиборної агітації.
Суму, яку виділятимуть із бюджету на держфінансування партій визначатимуть за формулою: 2 % мінімальної зарплати потрібно буде помножити на кількість виборців, які взяли участь у останніх парламентських виборах. Більшу частину коштів розділять між партіями пропорційно: хто більше голосів набрав, той більше грошей і отримає. Десять додаткових відсотків стануть своєрідним «гендерним бонусом»: їх порівну розподілять між тими партіями, у яких на кожну трійку виборчого списку припадає бодай одна жінка.
Прошу підтримати цю петицію.