ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Негайно ПРИПИНИТИ незаконну діяльність "пустої" Верховної Ради
Ісаєв Микола Всісович
Оприлюднена
04 липня, 2019
04 жовтня, 2019
47
5
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Статтею 78 Конституції України встановлено, що народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі.

Статтею 84 Конституції України встановлено, що рішення Верховної Ради України приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування.
Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто.

Статтею 83 Конституції України встановлено, що порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Пунктом 1 статті 26 Регламенту Верховної Ради України встановлено, що:
"Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою".

Пунктом 4 статті 26 Регламенту Верховної Ради України встановлено, що:
"Дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради".

Підпунктом 1 пункту 2 статті 37 Регламенту Верховної Ради України встановлено, що:
"Відкрите голосування здійснюється: кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою".

Пунктом 3 статті 37 Регламенту Верховної Ради України встановлено, що:
"Після закінчення кожного голосування за допомогою електронної системи його результати висвітлюються на інформаційному табло електронної системи в залі засідань та оголошуються головуючим на пленарному засіданні".

Тобто народні депутати України на пленарних засіданнях Верховної Ради ПОВИННІ ПОСТІЙНО, крім перерв, знаходиться у сесійному залі та голосувати особисто.

Однак в порушення цього парламентське телебачення, яке веде пряму трансляцію усіх пленарних засідань Верховної Ради України, постійно фіксує, що в сесійному залі ВІДСУТНЯ значна кількість зареєстрованих народних депутатів України і які взагалі НЕ ГОЛОСУЮТЬ, але таке голосування чомусь вважається дійсним, а рішення Верховної Ради - прийнятими, хоча це порушує вищенаведені вимоги Конституції і Регламенту Верховної Ради України.

Наприклад сьогодні - 04.07.2019 року:
"в сесійному залі нібито присутньо 240 народних депутатів України, однак парламентське телебачення фіксує, що в сесійному залі майже пусто, голосує постійно не більше 35 депутатів, а більше 200 депутатів, як вісвітлює електронне інформаційне табло в сесійному залі, взагалі "не голосують".

В той же час відсутні в сесійному залі на пленарних засіданнях Верховної Ради народні депутати України ОТРИМУЮТЬ за це заробітну плату та інші нарахування, крім того держава витрачає на утримання такої Верховної Ради значні кошти з держбюджету.

В зв'язку з вишенаведеним, ПРОШУ Голову Верховної Ради та народних депутатів України:
1.НЕГАЙНО припинити незаконну діяльність "пустої" Верховної Ради України;
2.ЗАБЕЗПЕЧИТИ присутність і особисте голосування в сесійному залі на пленарних засіданнях Верховної Ради всіх народних депутатів України, що зареєструвалися;
3.НЕ НАРАХОВУВАТИ заробітну плату та інші нарахування народним депутатам України, які ОСОБИСТО не присутні в сесійному залі на пленарних засіданнях Верховної Ради і не голосують;
4.ВНЕСТИ доповнення до статті 84 Конституції України, а саме:
"Пленарне засідання Верховної Рада України є повноважним, якщо зареєстровано, постійно знаходиться і голосує в сесійному залі не менш більшості народних депутатів України від її конституційного складу".

ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
5
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
15 серпня, 2019, 15:53:22Кавацюк Роман Олегович
04 серпня, 2019, 16:04:45Гладиш Андрій Михайлович
29 липня, 2019, 10:01:36Мартищук Теодор Любомировим
26 липня, 2019, 13:15:19Стредьникова Галина Федорівна
04 липня, 2019, 17:44:30Ісаєв Микола Всісович
1