Вже не вперше багатьом українцям доводиться проти своєї волі підтримувати того з кандидатів на посаду Президента України, який має меньший антирейтинг. Багато українців не голосують за одного з кандидатів на посаду Президента України, а голосують проти іншого. Коли в таких умовах обираеться Президент, він з самого початку інколи не має підтримки більшості серед виборців України.
Це може свідчити про те, що цінності, моральні принципи, бачення подальшого розвитку країни викладені в передвиборчих програмах кандидатів на найвищу державну посаду може не поділяти більшість виборців. А діючий Закон про вибори обмежує можливість цієї категорії виборців висловити свою позицію "проти всіх", що не є демократичною нормою. Відсутність підтримки 50% +1 голос при наявності права проголосувати "проти всіх кандидатів" буде свідчити про низьку якість вищих політичних лідерів країни, які не встигають у власному розвитку за розвитком цінностей громадян України та не відповідають соціальному попиту на нову політику в Україні. Наявність цієї норми стане своерідним запобіжником від вирішень питань громадянами України на кровавих Майданах, висловлючись проти Президента обраного із міркувань не кращий, а кращий серед гірших. Для країни значно вигідніше буде проведення у такому випадку нового виборчого циклу протягом ближчіх 6 місяців , ніж проходити через випробування Майданами, війнами та конфліктами у суспільстві на майбутні 5 років.
Також пропонується змінити порядок рестрації кандидатів на посаду Президента, шляхом виключення вимоги внесення грошової застави в 2,5 млн гривень, та включення норми обов'язкової підтримки кандидата на посаду Президента України 0,5 млн виборців через електронну систему з використанням електроно-цифрового підпису або системи Bank ID до реєстрації кандитатом. Народ України прагне обирати за показниками підтримки ідей розвитку у суспільстві, а не за наявністю грошової підтримки кандидата у олігархічних структур, що стоять за кандидатом у Президенти.
Рівні можливості для агітації для всіх зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України шляхом встановлення единої для всіх кандидатів ресурсної квоти на агітаційний період ( фінанси, ефірний час на телебаченні, публікацій в ЗМІ, та обсяги агітаційної друкованої продукції).
Українці підтвердили своє прагнення до нових політичних лідерів, але без внесення цих змін країна залишиться олігархічно орієнтованою,а не орієнтованою на виконання запитів суспільства.
Члени громадської організації "Сила громади міста Кам'янське" пропонують внести відповідні зміни до ЗУ "Про Вибори Президента України"