Найтяжчим порушенням прав і свобод людини є злочин, відповідальність за нього передбачається Кримінальним кодексом України. Для боротьби зі злочинністю та охорони правопорядку в державі створені органи внутрішніх справ, прокуратура. Юридичну допомогу населенню надає адвокатура.
Проте, якщо з конкретними порушеннями прав і свобод можна боротися (держава бере на себе такий обов'язок), то з другою групою порушень справи йдуть інакше. Що робити, якщо в державі антилюдські закони, якщо самі закони зневажають природні права людини, якщо в державі склався антидемократичний тоталітарний режим? У цьому випадку права людини не тільки не захищені, але їх порушення стає нормою життя. Такі порушення прав людини називаються і вважаються міжнародними злочинами.
Тому пропоную ВРУ встановити кримінальну відповідальність за порушення прав людини щодо громадян України, якщо через цей міжнародний злочин громадянином України було вчинено самогубство, тобто
пропоную ВРУ внести доповнення до пункту 2 статті 120 Кримінального кодексу України за якими:
- невиконання міжнародних норм з прав людини щодо громадян України, які є в матеріальній залежності від держави (отримують пенсію або інші соціальні виплати)
Також в коментарах до цього доповнення винною у наведеному самогубстві треба вважати державу Україна, а відповідальних осіб притягувати до кримінальної відповідальності за статтями 115, 120 УК України