Вчора прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що продаж землі в Україні повинен бути доступен тільки українцям і в обсязі не більше 200 га землі на одну людину. На цю тему багато говорять і пишуть, ведуться дискусії. А тим часом на Франкфуртській біржі продаються акції українських агрохолдингів, на Україні ж діють агрокомпанії, майже суцільно належать іноземцям.
І поки українці на майданах стрибали з криками: «Пам'ятай чужинець: тут господар – українець!», українські чорноземи скуповували західні інвестори. Через три роки після евромайдана раптово з'ясувалося, що «житниця Європи» знаходиться на другому місці за площами сільськогосподарських земель, контрольованих зовнішніми господарями.
Згідно до статті 13 конституції України: ЗЕМЛЯ, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.
Згідно зі звітом, під контролем іноземного капіталу на Україні знаходиться 2,4 млн га при загальній площі сільськогосподарських угідь у 42,7 млн га. Про це йдеться в дослідженні міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої в Східній Європі виступає Національний екологічний центр України
Посилаючись на наведене пропоную ВРУ прийняти низьку законів України,а саме:
-1). ЗУ «Про безпеку державного майна України», тому що частина землі України чомусь всупереч конституції належить нікому, тобто державі, а не власникам тобто громадянам України, яку «влада» незаконно продає західним інвесторам
-2). ЗУ «Про визнання незаконними дії влади, щодо продажу державної землі зовнішнім господарям і поверненням цих сільськогосподарських угідь під контроль держави»
.