Проектом Закону № 5067 від 05.09.2016 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності внесено зміни до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про громадські об’єднання», а саме - "Членство в громадському об’єднанні зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника".
Це означає, що якщо керівника організації буде переобрано та обрано нового керівника, то колишній керівник позбавляється членства в організації автоматично. Також це стосується і його обраних заступників.
Вчинено масове порушення прав громадян на свободу об’єднань, передбачених ст. 36 Конституції України:
Громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Автоматичне позбавлення членства в організації керівника організації та його обраних заступників – пряме порушення права на свободу об’єднання у громадські організації. Загальні збори організації як вищий орган управління, не бажають, щоб керівник та його заступники після переобрання їх на нового керівника та його заступників були позбавлені членства, а бажають обрати їх, наприклад, в Наглядову раду. Тож внесені зміни є втручанням у права людини на свободу об’єднання у громадські організації.
Крім того, згідно ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Депутати ігнорували ще і цю норму Конституції України та звузили обсяг прав керівників ГО, та їх заступників на членство в організації (на свободу об’єднання у громадську організацію) після переобрання на нового керівника та його заступників.
Позбавлення членства може мати наслідком позбавлення керівних посад у встановленому законом або Статутом порядку. А ось щоб позбавлення керівної посади автоматично мало наслідком припинення членства в громадській організації проти волі людини та без рішення статутного компетентного органу управління організації – це вже безлад. Ігнорування Конституційних приписів під час ініціювання змін до законів та під час голосування є замахом на повалення Конституційного ладу (ст. 109 КК України).
ПРОПОНУЮ:
Невідкладно зареєструвати та розглянути у Верховній Раді України проект змін до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про громадські об’єднання», виключивши ганьбливу зміну 2016 року щодо автоматичного позбавлення членства в організації керівника та його заступників проти їх волі та без рішення статутного компетентного органу ГО при їх переобранні на нових.
ПРОШУ ПІДТРИМАТИ!