На сьогоднішній день є чинним Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року №2341-III, з наступними змінами та доповненнями, які затверджені відповідними Законами України (далі - ККУ).
Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами чинної редакції ст. 286 ККУ передбачає досить лоялну кримінальну відповідальність у порівнянні з тяжкість вчинених злочинів.
При цьому, пп. 13 статті 67 ККУ визначає обставини, які обтяжують покарання, зокрема, вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.
Суб'єктивна сторона злочинів передбачених ст. 286 ККУ визначається ставленням винного до наслідків і в цілому характеризується необережною виною.
На моє глибоке переконання, відповідальність за злочини, що кваліфіковані за ст. 286 ККУ скоєні у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів мають бути більш жорсткими, аніж передбачені чинною редакцією ККУ.
Статистика останніх років свідчить про збільшення кількості скоєних дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП) за участі п’яних водіїв. Зазвичай, такі ДТП мають тяжкі наслідки для їх учасників. Також спостерігається тенденція до збільшення кількості правопорушень ст. 130 КУпАП.
Станом на 01 вересня 2017 року у Верховній Раді України не зареєстровано жодного законопроекту щодо підвищення рівня кримінальної відповідальності за злочинами передбаченими ст. 286 ККУ.
ПРОПОНУЮ:
Підвищити кримінальну відповідальності за злочини передбачені ст. 286 ККУ виклавши її у наступній редакції:
Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, -
карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до чотирьох років, або арештом на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до шести років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до шести років.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, -
караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк десять років.
3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк двадцять років.