Агломерація — це певна форма співробітництва міста із селами, які знаходяться у межах приміських зон (десь від 5 км до 30 км ). Таке співробітництво переважно направлене на підвищення взаємодії у сфері економічних, соціальних, культурно -побутових, рекреаційних, екологічних та ін. відносинах.
В основі агломерації лежить одне або декілька компактно розташованих міст або селищ. Агломерація створює значну зону урбанізації, високу ступінь концентрації виробництва, промислових об'єктів, наукових та навчальних установ, сприяє розвитку громадського транспорту, підвищенню економічної структури та соціальних аспектів життя мешканців тощо.
Таких досвід є позитивний у провідних країнах європейського та американського континенту.
Агломерація не підміняє об'єднання громад, котре триває зараз, навпаки агломерація може відбуватися паралельно та ефективно допомогти у реформуванні радянської адміністративно-територіальної системи устрою.
При запроваджені агломерації, по-перше, зберігається самостійність міст і селами та їх органи самоврядування, по-друге, таких процес співробітництва є менш затратним, по-третє, агломерація поступово наблизить радянську централізовану систему адміністративно-територіального устрою до децентралізованого, по-четверте, майно, кошти і земля залишаються у розпорядженні громад, по-п'яте, при агломерації швидко розвивається інфраструктура міст та селищ.
Тому відповідно до цього, ми громадяни України, просимо Верховну Раду України прийняти відповідну нормативно-правову базу для запровадження і розвитку агломерації міст із селами України.