Зробити боротьбу з корупцiэю вигiдним бiзнесом, а не тягарем.
Для цього слiд виконати лише два правила:
пр.1 боротися з корупцiэю маэ бути вигiднiше, а нiж займатись корупцiэю.
пр.2 фiнансувати боротьбу з корупцiэю маэ сама ж корупцiя.
Для цього:
1. Викритий економiчний злочинець (корупцiонер, контрабандист або iнша фiзична особа) вiдшкодовуэ завданi державi збитки (якщо такi э), а також отримуэ 50 рокiв тюремного ув"язнення з правом замiни на 50 - 100 кратний вiд суми злочину штраф (але не менше встановленоi суми).
Вiд 10% до 50% суми штрафу йде до бюджету, вiд 50% до 90% - тому,хто викрив злочин.
Якщо злочин перед державою вчинило приватне пiдприэмство, то вiдповiдальнiсть (штраф) несе пiдприэмство. А у випадку не сплати штрафу (наприклад у звязку з банкрутством) - фiзичнi особи причетнi до злочину (власник, посадовцi ...).
2. Дозволити пiдприэмницьку дiяльнiсть в сферi боротьби з економiчною злочиннiстю.
3. Вводиться податок на власнiсть юридичних i фiзичних осiб. Причому, всi сплачують эдиний вiдсоток вiд РИНКОВОI ВАРТОСТI власностi. I цей податок маэ бути значним, з часом.(До речi, в США з цього податку збирають бiльше 50% надходжень до бюджету). I одночасно зменшуэться податок на прибуток юр. i доходи фiз. осiб, збiльшуються пенсii.
Значення цього податку надважливе. По перше: хто краще живе - той бiльше i платить в бюджет. А це э справедливо. По друге: частина податкового тягара тепер лягаэ i на злочинцiв (корупцiонери i т. д.)
Тепер пiдприэмству для того щоб сплатити цей податок необхiдно "по бiлому" заробити грошi. А сплативши податок - нема сенсу ховатись в "тiнь", бо податок на прибуток не значний. А враховуючи пункт 1 i 2 - тiльки дурнi будуть ховатись в "тiнь".