Діяльність Верховної Ради України (ВРУ) VIII, як і попередніх скликань, розчаровує виборців, переконує в тому, що більшість народних депутатів балотувалися до ВРУ задля відстоювання своїх особистих інтересів, а не інтересів своїх виборців.
Виходячи з того, що народні депутати ВРУ – це державні службовці найвищої категорії, то є всі підстави вимагати від них відповідної підготовки та підтвердження своєї професійної придатності. Якщо керування заводом не можна довіряти випускнику ПТУ, або управляння збройними силами не можна довіряти сержанту запасу, то, очевидно, що до управління країною можна допускати тільки професіоналів з відповідним рівнем підготовки.
Не секрет, що в стінах ВРУ таких професіоналів дуже мало. Цей недолік є прямим наслідком існуючої виборчої системи.
Шановні народні депутати та лідери політичних партій! У кожного з Вас є можливість довести свій патріотизм та жертовність в ім’я своєї Батьківщини. Герої Небесної Сотні заради Батьківщини віддали своє життя. А Ви готові поступитися лише своїми амбіціями, а не життям?
Якщо ТАК, то проведіть парламентські слухання, підготуйте відповідні законопроекти та проголосуйте за такі реформи:
I. З метою усунення прояву корупції в стінах ВРУ, впливу партійних лідерів на волевиявлення депутатів, забезпечення професійного росту депутатів, пропонується закріпити в Конституції України виборчий ценз виборчого пасивного права, суть якого полягає в наступному:
1. До Верховної Ради Криму, обласних рад та міських рад в містах Києві та Севастополі обирають громадян України, які мають підтримку та досвід роботи в радах нижчих рівнів, що підпорядковані радам, до яких їх обирають.
2. До Верховної Ради України обирають громадян України, яких обирали до Верховної Ради Криму, або обласних рад, чи міських рад в містах Києві та Севастополі і мають підтримку та досвід роботи у відповідних радах нижчих рівнів, не менше одного скликання.
II. Для забезпечення неспотвореного волевиявлення виборців через народного депутата України, якого вони обрали, внести наступні зміни до Конституції України:
1. Пункт 6) статті 81 - видалити.
2. Абзац шостий статті 83 доповнити текстом:
«Депутатські фракції формуються за принципом регіонального представництва, кожна з яких включає не більше 15% від конституційного складу Верховної Ради України. Кількість позафракційних депутатів не може перевищувати 15% від конституційного складу Верховної Ради України.»
3. Останній абзац статті 83 - видалити.
III. Закони України: «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори» - доповнити положеннями про звітність депутатів та голів рад всіх рівнів перед своїми виборцями кожного кварталу. В разі, якщо в будь-яких двох кварталах депутат або голова ради ухилився від звітування та/або, за результатами звітів, більше 50% виборців дали негативну оцінку діяльності депутата, такий депутат підлягає негайному відкликанню з подальшим призначенням нових виборів.
Ці пропозиції відповідають духу децентралізації влади.