Знизити податки. Ставка податків, якщо залишаться довгий час на низькому рівні в 10% ПДФО і ПДВ, моментально призведе до зростання іноземних інвестицій і виходу капіталу з тіні.
Можна це робити поступово, наприклад: щороку опускати на 1% або робити пільгову ставку суб'єктам, який подолав певну цифру за квартал або рік, тоді в наступний квартал або рік він платить на 1-2% менше податку, ця дія стимулює виведення грошей з тіні і розвиток успішного бізнесу. Експортерам, які дають валютну виручку так точно потрібні пільги.
Зменшити акциз на бензин компаніям, які продають з мінімальною націнкою, кінцевий продукт подешевшає, продажі палива виростуть, вартість товару і послуг з бензинової складової впаде, а значить зросте продаж цих товарів і послуг. Низькі ціни у сусіда потягнуть конкурентів теж опустити ціну.
Або зробити нормативну максимальну націнку, яку можна робити на оптовій і роздрібній торгівлі бензину, а так незрозуміло, чому один і той же бензин 95 коштує від 18 до 22 гривень на сусідніх заправках. А повинен коштувати, що б було рентабельно працювати іншим бізнесам 13-15 гривень.
Якщо, неможливо, зробити такі обективні ціни реальними, вважаю за недоцільно оплачувати транспорт чиновників, які неможуть знайти рішення. Або ціна 13 - 15, або чиновники та депутати пішки чи маршруткою.
Будь-яка ефективна економічна реформа - це зниження оподаткування в країні під гарантії уряду, бюджет країни в підсумку стане значно більше, ніж до реформ, через приплив іноземних інвестицій, зростання виробництва і створення робочих місць.