Важливим аспектом є право громадян на самозахист. Якщо конституція визнає право на самозахист, то це може включати і право на володіння короткоствольною зброєю для захисту власного життя та майна.
За час повномасштабного вторгнення російської федерації так і до нього, починаючи з 2014-го року мали місце вдалі замахи на життя військових, як під час побутових конфліктів так і сплановані. Нелегальне насичення зброєю та вибуховими речовинами з фронту створює більше правових підстав на відвернення негативних наслідків щодо їх застосування. Сім’ї учасників бойових дій фактично залишаються без здатності захистити себе чи мати таке право під час перебування на фронті чоловіка чи дружини. Важливо також відмітити факт деморалізації військових через відсутність повноцінного права на самозахист за допомогою вищевказаного виду зброї.
Цю ситуації могло б, та, може в майбутньому вирішити та попередити приховане носіння вогнепальної короткоствольної зброї.
Саме право, вже надає певні превентивні переваги.
Ефект на самозахист:
Законно володіти та носити зброю може створити відчуття самозахисту серед громадян. Особи, які знають, що вони можуть законно використовувати зброю для захисту себе та інших, можуть відчувати себе більш упевнено та швидко, ефективно реагувати на загрозу.
Відлякування злочинців:
Здатність громадян законно носити зброю може відлякувати потенційних злочинців, оскільки вони можуть боятися опонента, який може мати засіб самозахисту.
Швидше реагування на загрозу:
Особи, які мають дозвіл на носіння зброї, можуть швидше реагувати на загрози і вживати заходи самозахисту, що може допомагати в запобіганні злочинам або зменшенні їх наслідків.
Легалізація може забезпечити правовий фреймворк для регулювання та контролю над обігом зброї, що сприяє безпеці суспільства та розвантаження системи правопорядку.
Пропоную легітимізувати невідʼєме право на носіння та зберігання нарізної короткоствольної зброї!