Звертаюсь з електронною петицією “, з проханням розглянути можливість залучення засуджених УСІХ категорій у тому числі до довічного позбавлення волі,за власним бажанням, до захисту державного суверінітету України.
Це прохання ґрунтується на Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", який встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україні запровадили воєнний стан. Тоді ж було оголошено загальну мобілізацію. Наразі українці фіксують пожвавлення мобілізації. Повістки вручають на вулиці, у торговельних центрах і громадському транспорті.
Питання про мобілізацію регулюється Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Цей Закон встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов’язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.
Положення статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». містить чіткий перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації, до яких належать :
- Працівники, які заброньовані за державними органами підприємствами, установами, організаціями;
- Особи з інвалідністю;
- Особи, визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я (до 6 місяців);
- Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- Особи, які самостійно виховують дитину до 18 років;
- Особи, які виховують дитину з інвалідністю або тяжкохвору дитину, якій не встановлено інвалідність;
- Особи, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною, батьками (своїми чи одного з подружжя);
- Особи, у яких на утриманні повнолітня дитина з інвалідністю І чи ІІ групи;
- Особи, у яких на утриманні діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування;
- Особи, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю або батьків (своїх чи одного з подружжя) з І або ІІ групою інвалідності;
- Опікуни недієздатних осіб;
- Особи, які мають неповнолітню дитину, якщо один із подружжя проходить військову службу;
- Працівники військового управління та правоохоронних органів;
- Студенти, аспіранти, докторанти, які навчаються за денною чи дуальною формою;
- Наукові та науково-педагогічні працівники, які працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
- Особи, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час участі в АТО (військовослужбовці, добровольці тощо).
Відповідно до вимог ч 3 ст.: 63 Конституції України - визначено :
Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.
Згідно до вимог ст.: 24 Конституції України - передбачено :
Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Згідно зі статтею 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Відповідно до статті 65 Конституції України, військова служба є конституційним обов’язком громадян України, який полягає у забезпеченні оборони України, захисті її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Отже, кожен громадянин України має право і обов’язок захищати державу і її суверенітет відповідно до закону.
Виходячи з правових вимог Закону України “ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію “, який не містить категорії осіб засуджених, що звільненні від Конституційного обов’язку громадянина України - захищати державу і її суверінітет, та враховуючи Конституційні вимоги, що засуджений користується усіма правами людини і громадянина за винятком обмежень визначених законом і вироком суду, в контексті що ані закон ані вирок суду відносно мене не встановлюють обмеження на захист держави і її суверінітету, з огляду на вищезазначене, я прошу Вас розглянути прохання про можливість залучення засудженого УСІХ категорій у тому числі засуджених довічного позбавлення волі за власним бажанням, до захисту державного суверінітету України.