Пропоную внести зміни до - Закону України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
*1. Пенсія призначається після подання всіх відповідних документів крім випадку призначення пенсії автоматично:
*1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку при поданні відповідних всіх документів незалежно від дати їх подання.
**2)Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.
Стаття 29 Підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення.
Із статті потрібно видалити речення : Якщо людина продовжує працювати й не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була зацифрована, — вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.
• *В абзац 1 і частину 1) статті 45 внесено зміни;
**В частині 2) статті 45 видалено речення :
У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Пояснення.
Витяг для порівняння із статті 45:
Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії
1. Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків:
{Абзац перший частини першої статті 45 в редакції Закону № 1217-IX від 05.02.2021}
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
{Пункт 1 частини першої статті 45 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1217-IX від 05.02.2021}
Правильно думаю буде статтю 45 не доповнювати, а змінити.
Ганебна привязка призначення пенсії до дати подачі заяви на призначення пенсії дозволяє грабувати пенсіонерів. Призначення пенсії повинно залежати лише від двух факторів:
1. наявність всіх необхідних документів, які підтвержують наявність пенсійного стажу (наприклад сплачувала внески в пенсійний фонд на протязі 40 років);
2. настання пенсійного віку
Приклад розрахунку (як доказ **********) призначеної величени компенсації за ******** по теперішньому закону пенсію при зверненні громадянина до пенсійного фонду (маючи всі документи на право отримання пенсії при досягненні пенсійного віку) для оформлення пенсії пізніше 5 місяців після досягнення пенсійного віку.
∙5 місяців – розмір призначеної пенсії 2000грн – втрата за 5 місяців
становить 10000грн
∙призначена компенсація за 5 місяців *0,5% =2,5 % від призначеної пенсії кожний місяць, тобто доплата кожний місяць становить –
(2000/100) * 2,5 = 50грн
∙виникає справедливее питання за скільки років буде відшкодовано втрату 10000 грн ? вираховуємо 10000грн /50грн =200міс / 12міс = 16,7…17 років
∙друге справедливе питання – чи проживе пенсіонер 17 років на пенсії і одержить повну компенсацію від держави (стара хвора людина з пенсією 2000 грн)? думаю 99% не доживуть.
У ЧОМУ Я НЕ ПРАВИЙ, АБО Я ПОМИЛЯЮСЬ ?