Народ України роками ведуть за ніс потенційні кандидати у президенти, у депутати різних рівнів та у сільські, селищні, міські голови. Народ втрачає довіру до обіцянок, він не може бути впевнений що новообрана за обіцянками людина буде їх дотримуватись і твердо слідувати тим принципам і тим пунктам через які його і обирали.
Щоб такого більше не було, пропоную ввести кримінальну відповідальність та запровадити аналог Ст.111 ККУ "Державна зрада" додаткову Ст. 111-2 "Народна зрада" (Введення в оману народу України) за яким: якщо обраний президент, сільський, селищний, міський голова, або депутат будь-якого рівня за першу половину строку перебування на займаній нею посаді виконав менше половини своїх передвиборчих обіцянок, за статтею "Народна зрада" має бути порушена кримінальна справа, під час розгляду справи відсторонений від виконання повноважень, та за результатом суду позбавлений права займати цю посаду або будь-яку вищу за цю в структурі державного управління з можливістю позбавлення волі на строк від 2 до 5 років в залежності від . Також за цією статтею компенсувати державі всі витрати на утримання його на раніше займаній посаді. Клопотання про перевірку діяльності на підставі передвиборчої програми можна подати один раз від групи депутатів. Судові позови громадян щодо діяльності посадової особи не є підставою для відсторонення від виконання повноважень. Підставою є судове рішення щодо винуватості у Народній зраді або клопотання групи депутатів до спеціальної комісії.
Пункт 3 статті 51 закону України про Вибори президента України зобов'язує при реєстрації надати передвиборчу программу, саме за наданою офіційною програмою і має регулюватись діяльність президента.
Зобов'язати партії які йдуть на вибори приймати передвиборчі програми і реєструвати їх у ЦВК як передвиборчу програму партії. У ст. 54 та ст. 55 закону України Про вибори народних депутатів України внести пункт щодо обов'язкової умови для реєстрації кандидата у депутати надання передвиборчої програми, так званого "списку обіцянок". Якщо кандидат реєструється від партії він зобов'язаний надати саме ту програму яка затвердила партія, бо якщо ти йдеш за партію, то ти погоджуєшся з її майбутньою політикою.
У ст. 38, 39, 40 закону України Про місцеві вибори внести пункт щодо обов'язкової умови для реєстрації кандидата у депутати, на посаду сільського, селищного, міського голови надання передвиборчої програми. Якщо кандидат реєструється від партії він зобов'язаний надати саме ту програму яка затвердила партія для своєї діяльності у тому чи іншому регіоні. Програма партії по розвитку міст, районів та областей також має надаватись та реєструватись партією.
Внести додаткові зміни у вище зазначених законах, при необхідності. Також внести зміни у Виборчий кодекс України.
Висунута програма кандидата чи партії має бути публічною і розміщена на ресурсах держави без можливості вилучення, заміни або видалення і з можливістю подати лише один файл документу на поточну виборчу кампанію. Електронний файл який подається разом з іншими документами при реєстрації кандидата має бути з цифровим підписом та захищений від внесення змін.