Цілком розуміючи вкрай складне економічне становище України та критичні бюджетні розриви, які утворені безвідповідальним управлінням в першу чергу власністю українського народу впродовж останніх років вимагаємо:
включити до дохідної частини державного бюджету на 2016 рік окремою стрічкою «надходження від руйнації корупційних схем та розбудови системи ефективного управління підприємствами державної власності у сумі щонайменше 50 млрд. грн.»
Зрозуміло, що при розробці державного бюджету Уряд виходив з жорстких вимог МВФ щодо граничних рамок дефіциту коштів. Тож формуючи зміни до податкового кодексу Міністерство Фінансів зосередило основні зусилля на малому та середньому бізнесах, пересічних громадянах як потенційному джерелі додаткових надходжень.
Але є більш ефективний шлях покращення бюджетних показників. видається цілком логічним. За оцінками МЕРТ рівень тіньової економіки в Україні складає 42% ВВП. Очевидно, що найбільш масштабні за обсягами оборудки здійснюються саме у сфері державних фінансів та управлінні її власністю.
Уряд, без проблем і в короткі строки напрацює окремі зміни до чинного законодавства, які необхідні для виконання цього завдання у 2016 р. та надалі працюватиме над знищенням такого негативного явища. Належні органи протидії корупції в Україні створені.
Перехід до вимірюваних результатів управління країною в цілому та цьому, конкретному, випадку не тільки стане наочним сигналом для суспільства, що реформи розпочалися. Прецедент сприятиме також підвищенню рівня довіри до України з боку країн партнерів-донорів.