Римський статут Міжнародного Кримінального Суду — міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Вказаний документ прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року Римський статут підписали всього 155 держав (Україна — 20 січня 2000 р.), але ратифікували 122 держави. Україна - не ратифікувала. Статут встановлює функції, юрисдикцію і структуру суду. Римський статут встановлює чотири основні міжнародні злочини: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочини агресії. Проте в ході переговорів були розглянуті для включення й інші злочини, в тому числі екоцид.
Після набрання чинності нової редакції статті 124 Конституції України у червні 2016 року Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, що визначені Римським статутом Міжнародного кримінального суду.
З огляду на те, що на території України військами рф чиняться міжнародні злочини: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочини агресії, екоцид та інші злочини, а правозахисні органи України не мають інструменту, порядку та підстав притягнення злочинців до відповідальності відповідно до норм міжнародного права, то є гостра необхідність у терміновій ратифікації Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду, як документу, на підставі якого злочинці будуть притягнуті до відповідальності.
Для забезпечення притягнення до відповідальності злочинців за злочини, що вчинені на території України, а також подальшої адаптації українського законодавства до вимог ЄС та забезпечення швидшого членства України у Європейському Союзі прошу підтримати петицію про ратифікацію Римськогоу статут Міжнародного Кримінального Суду — міжнародного договору, що підписаний Україною 20 січня 2000 року.