Прошу розглянути внесення змін в законодавство щодо стаціонарного лікування хворих на коронавірусну інфекцію.
Перенавантаження медичної системи через коронавірусну хворобу (COVID-19) унеможливлює отримання пацієнтів належного догляду та забезпечення базових потреб:
- прийом їжі та води;
- похід до туалету, який знаходиться поза межами палати;
- заміна памперсів;
- звернення за допомогою до лікаря відділення;
- вимірювання показників сатураії, тиску, температури та рівня глюкози в крові;
- контроль своєчасного прийому лікарських препаратів;
- спілкування та отримання підтримки від близьких родичів;
- право попрощатися з близькими при погіршенні стану.
Заборона відвідування пацієнтів інфекційних відділень, що мають середньо-тяжкий та тяжкий перебіг хвороби є таким, що суперечить законодавству України про охорону здоров'я. Пацієнти, не маючи можливості дати собі раду, страждають та відчувають нелюдський біль, як і їх родичі, які не мають можливості ані допомогли близьким, ані підтримати, ані попрощатися, залишаючись на все життя з нестерпним відчуттям провини та болем. Через відсутність права доглядати за близькими родичами щодня гинуть українці, яких можливо врятувати, надаючи необхідну допомогу в боротьбі за життя та підтримуючи їх, що буде додавати впевненості та сил до боротьби та одужання.
Керуючись законом України - «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Стаття 6, пункт «к», а саме:
к) право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров'я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду;
а також, відповідно до наказу МОЗ УКРАЇНИ №592 від 15.06.2016 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії»;
та враховуючи право на внесення пропозицій щодо формування державної політики в сфері охорони здоров'я, ВИМАГАЄМО НАСТУПНЕ:
1.Забезпечити право доступу членів сім’ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях та відділення інтенсивної терапії, з наявним COVID-19, в тому числі право на доглядання за пацієнтами середньо-важкої та важкої форм у «ковідних відділеннях».
2.Розробити порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, з наявним COVID-19 та вимоги до відвідувачів.
3.Внести зміни законодавчі акти щодо реалізації прав пацієнтів та членів їх сімей.
ТАКОЖ, з метою підтримання медичної системи та збереження життя та здоров’я громадян України, просимо розглянути наступні пропозиції.
ПРОПОЗИЦІЇ:
1. Забезпечити право доступу 24/7 доглядальниць (найманих за кошт родичів) до середньо-важких та важких пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях та відділеннях інтенсивної терапії, з діагнозом COVID-19 та які не спроможні самостійно обслуговувати себе (приймати їжу, воду, ліки, ходити до туалету, вимірювати показники тощо)
2. Забезпечити палати «ковідних» відділень кнопками виклику допомоги для можливості виклику середньо-тяжкими та тяжкими пацієнтами медичного персоналу на допомогу.
3. Забезпечити палати «ковідних» відділень відеоспостереженням за хворими для медичного персоналу з метою оперативного реагування при виявленні погіршенні стану пацієнтів.
4. Забезпечити «ковідні» відділення глюкометрами з тест-смужками для щоденного вимірювання рівня глюкози пацієнтам з наявним цукровим діабетом.
5. Доповнити протокол лікування для пацієнтів, котрі не в змозі самостійно харчуватися, обов’язковим зондовим чи протеіновим харчуванням під контролем медичного персоналу чи родичів.
6. Розглянути можливість впровадження електронної медичної карти стаціонарного хворого з метою оперативного формування медичної документації для виписки, запитів, а також з метою виключення можливості внесення змін до такої карти та своєчасного її заповнення. У випадку неможливості оперативного впровадження електронного документу розробити процедуру отримання пацієнтом та близькими родичами письмової інформації відносно стану пацієнта, призначень, консультацій тощо.
7. Доповнити протокол лікування забороною на фіксування кінцівок пацієнтів в «ковідних» відділеннях, розглянути практику платних лікарень відносно седації пацієнтів з метою забезпечення їх вільного дихання потоковим киснем.
8. Доповнити протокол лікування обов’язковим проведенням Рентгену, КТ чи УЗД діагностики легень (в тому числі за рахунок пацієнтів та їх родичів) в динаміці для середньо-важких та важких пацієнтів, а також при погіршенні стану стаціонарного хворого.
9. Забезпечити обов’язкове консультування пацієнтів вузькими спеціалістами при наявності хронічних захворювань в перші дні госпіталізації та в динаміці, при погіршенні показників обстежень.
10. Встановити граничний строк для видачі близьким родичам медичної документації відносно померлих пацієнтів, встановити перелік таких медичних документів та документів, на підставі яких родичі можуть отримати інформацію.
ВИМАГАЄМО від народних депутатів України розглянути пропозиції та підтримати їх задля життя та здоров’я українців та підтримки медичної системи України.