ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Перелік оприлюднених петицій.

 • За заборону виробництва хутра в Україні

  Підписів 3896

  Днів залишилось 75

  Вишебаба Павло
  Оприлюднена
  02 липня, 2018
  02 жовтня, 2018
  75
  3896 (з них за 7 днів: 819)

  У країнах Європи триває процес законодавчої заборони виробництва хутра і Україна має негайно приєднатись до нього! Це єдиний спосіб зупинити переміщення жорстоких та шкідливих виробництв до нашої держави, яке вже розпочалося.

  Україна - не вигрібна яма! Ми вимагаємо від депутатів ВР запобігти екологічній катастрофі та впровадити заборону на жорстоке хутрове виробництво.

  Як і в країнах ЄС, така заборона має бути прийнята негайно, а повністю вступити в дію протягом 5-7 років, щоб працівники шкідливих ферм опанували іншу діяльність, а українська держава напрацювала механізм контролю за дотриманням заборони. Він має бути прийнятий не лише на папері, а реально діяти.

  Переміщення з ЄС небезпечних для здоров'я українців виробництв вже розпочалося. Це відбувається через те, що виробництво хутра заборонили Великобританія, Австрія, Чехія, Сербія, Нідерланди, Хорватія, Словенія, Македонія, триває процес законодавчої заборони в абсолютній більшості країн ЄС, саме тому вони тікають в Україну!

  Чому хутрове виробництво забороняють у цивілізованих країнах? Тому що хутрове виробництво це:

  - ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ: Світовий Банк відносить цю промисловість до п’ятірки найгірших із точки зору забруднення довкілля токсичними важкими металами.

  - РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ: гній, послід, сеча від діяльності звіроферм потрапляють у ґрунт, водойми та підземні води. Часто вони забруднені вірусами та бактеріями, що можуть бути стійкими до антибіотиків та смертельно небезпечними для людей. Найпоширенішими хімікатами, що використовуються в хутровій індустрії є формальдегід (який пов’язують із лейкемією) і хром (пов’язують із різними формами раку)

  - НЕГУМАННІ УМОВИ УТРИМАННЯ ТВАРИН: тісні клітки, неприродне середовище, годівля особинами свого виду, скорочена тривалість життя

  - ЖОРСТОКИЙ ЗАБІЙ: електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути, смерті в муках.

  Ми не можемо допустити скорочення віку наших громадян та перетворення країни на криваву вигрібну яму! Підписуй петицію та запрошуй небайдужих!

  АГРАРНА ПОЛІТИКА І ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |   ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |   ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • НЕГАЙНО! В Україні сталася екологічна катастрофа! По всій країні масово гинуть бджоли з причини обробки аграріями полів інсектицидами. Разом з бджолами гинуть дикі комахи-запилювачи. Це - екологічний терроризм! Недоотримання врожаю селянами спричинить тяжкі наслідки на аграрно-орієнтовану економіку України. Вимагаємо ТЕРМІНОВО ЗАБОРОНИТИ ввезення, виготовлення, продаж і застосування інсектицидів на основі Імідаклоприду і взагалі тих що можуть нанести шкоду бджолам і навколишньому середовищу!

  Підписів 4540

  Днів залишилось 57

  Павленко Юрій
  Оприлюднена
  14 червня, 2018
  14 вересня, 2018
  57
  4540 (з них за 7 днів: 304)

  НЕГАЙНО!

  В Україні сталася екологічна катастрофа!
  По всій країні масово гинуть бджоли з причини обробки аграріями полів інсектицидами.
  Разом з бджолами гинуть дикі комахи-запилювачи. Це - екологічний терроризм!
  Вже зараз у багатьох областях нікому запилювати соняшник, гречиху, рапс, сади, огороди. Недоотримання врожаю селянами, фермерами, агрофірмами спричинить тяжкі наслідки на аграрно-орієнтовану економіку України.

  Дуже ВАЖЛИВО! ТЕРМІНОВО!

  1. Президенту України видати Указ, Кабінету Міністрів видати Постанову, Верховній Раді України прийняти Закон
  про заборону ввезення, зберігання, виготовлення, продаж і застосування інсектицидів на основі Імідаклоприду і взагалі тих що можуть нанести шкоду бджолам і навколишньому середовищу.

  2. Ввести кримінальну відповідальність за порушення вищенаведених норм на рівні з відповідальністю за ввезення, зберігання, виготовлення, продаж і застосування хімічної зброї масового враження!

  З повагою, та вірою у швидке вирішення цієї проблеми, Юрій Павленко.
  Харків, Україна
  050 778 08 89

  АГРАРНА ПОЛІТИКА І ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |   ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |   ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
 • Ввести на законодавчому рівні покарання за жорстоке поводження із тваринами.

  Підписів 590

  Днів залишилось 41

  Крутова Яна
  Оприлюднена
  29 травня, 2018
  29 серпня, 2018
  41
  590 (з них за 7 днів: 148)

  Жорстоке поводження, залишення на вулиці (викидання) або невиконання своїх обов'язків як власника тварини: штраф вiд 20 000 гривень, тюремне ув'язнення терміном вiд 2 рокiв.
  Жорстоке поводження, що включає знущання, катування, заподіяння мук, побої, нанесення каліцтв або спотворення тварини її власником: штраф вiд 50 000 гривень, тюремне ув'язнення терміном вiд 5 років.
  Жорстоке поводження, що включає знущання, катування, заподіяння мук, побої, нанесення каліцтв або спотворення бездомної тварини: штраф вiд 50 000 гривень, тюремне ув'язнення терміном вiд 5 років.
  Вбивство або усипляння здорової тварини (не враховуючи худобу) її власником: штраф вiд 100 000 гривень, тюремне ув'язнення терміном вiд 10 років.
  Вбивство бездомної тварини: штраф вiд 100 000 гривень, тюремне ув'язнення терміном вiд 10 років.

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
 • Заборонити виробництво та використання поліетиленової продукції в Україні

  Підписів 318

  Днів залишилось 36

  Вороніна Юлія Миколаївна
  Оприлюднена
  24 травня, 2018
  24 серпня, 2018
  36
  318 (з них за 7 днів: 67)

  Екологічна ситуація в Україні залишає бажати кращого. Поліетилен не піддається біологічному розпаду та зберігається тривалий час (одноразові пакети розкладаються 400 років), створюючи серйозну загрозу для екології навколишнього середовища. Нам потрібно перейняти досвід країн, які вже заборонили використання поліетиленової продукції на своїй території (Тайвань, Франція, Сингапур, ОАЕ, країни Африки: Руанда, Ерітрея, ПАР, Кенія, та інші). Ця шкідлива продукція не повинна впливати на здоров'я нації та забруднювати природне середовище!

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |   ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • Встановити контейнери для сортування сміття.

  Підписів 248

  Днів залишилось 50

  Кузема Іван Олегович
  Оприлюднена
  07 червня, 2018
  07 вересня, 2018
  50
  248 (з них за 7 днів: 48)

  Встановити контейнери для сортування сміття.

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |   ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА  |   СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • Адміністративне покарання за жорстоке поводження із тваринами

  Підписів 167

  Днів залишилось 22

  Сухомлинова Мария
  Оприлюднена
  10 травня, 2018
  10 серпня, 2018
  22
  167 (з них за 7 днів: 44)

  Ввести на законодавчому рівні адміністративне покарання за жорстоке поводження із тваринами (від штрафів до обмеження свободи терміном до 2-х років), як в усіх цивілізованих країнах.

  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • За роки незалежності України кількість червонокнижних дельфінів афалін, захищених декількома законами, скоротилася в десять разів і зараз знаходиться на межі зникнення. Це сталося через дії браконьєрів і діяльність дельфінаріїв.

  Підписів 392

  Днів залишилось 27

  Шульга Олексій Олексійович
  Оприлюднена
  15 травня, 2018
  15 серпня, 2018
  27
  392 (з них за 7 днів: 39)

  З огляду на те, що українські природоохоронні закони не діють, а також, що Україна порушила всі підписані раніше міжнародні та європейські закони і конвенції по захисту рідкісних тварин, вимирання дельфінів афалін призведе не тільки до міжнародного скандалу і погіршення іміджу України. Пропоную піти шляхом уряду Індії, яка визнали дельфінів: "Особистостями які не належать до людського роду".


  Дослідження останніх років дельфінів афалін показали, що ці тварини мають всі ознаки розумних істот. Більш того, дельфіни афаліни мають не тільки свою повноцінну мову, але у них є свої власні імена. Грунтуючись на досягненнях в дослідженні інтелекту цих ссавців, потрібно піти далі. Прошу прийняти закон, в якому дельфіни афаліни будуть наділені статусом Морський народ і їх права прирівняти до прав людини. Це право на життя, право на свободу, право на безперешкодне своє переміщення, право на захист середовища свого проживання.

  І так як ми не знаємо які ще таємниці приховує від нас інші китоподібні, прошу Права морського народу дельфінів афалін поширити не тільки на сімейство дельфінів, а й на всіх китоподібних.

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
 • Петарды-это всеобщее зло для людей и животных!

  Підписів 217

  Днів залишилось 6

  Георгієва Оксана Василівна
  Оприлюднена
  25 квітня, 2018
  25 липня, 2018
  6
  217 (з них за 7 днів: 28)

  Прошу поддержать запрет петард--как всенародное зло и способ вылить в массы свою злобу и агрессию.

  На сегодняшний день наше общество не готово морально пользоваться петардами. как принадлежностями праздника.
  Это изобретение-способ злобного запугивания людей и способ получить удовольствие от ужаса, страха и стресса в результате неожиданного взрыва петарды. Радость от этого только у зловещих поджигателей петард, а в остальных случаях - у других пострадавших - это печаль и испуг. Сколько вреда было нанесено петардами---случаи уже не 1000 а 100 тысяч .

  От живодерства петардами пострадало много животных---смертельных случаев и случаев увечья уже не счесть. Подростки-живодеры кидают их в рот животным-разрывают челюсти собакам и кошкам, привязывая петарду к животным разрывают кишечники и бока. Эти факты уже установлены и открыты уголовные дела. Запрет петард остановит жестокость многих детей и кровопролитие невинных и униженных животных.
  Если на чаше весов взвесить пользу и вред от внедрение в нашу жизнь петард----то вреда будет- несоизмеримо больше во много раз. Остановите это ЗЛО----ЗАПРЕТОМ!!!!
  Предлагаю назначить уголовную ответственность за изготовление и использование петард не по назначению.

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
 • Розробити та затвердити Державну програму захисту бджіл від загибелі та розвитку бджільництва.

  Підписів 509

  Днів залишилось 51

  Попеску Олег Степанович
  Оприлюднена
  08 червня, 2018
  08 вересня, 2018
  51
  509 (з них за 7 днів: 27)

  Рятуйте бджіл! По всьому світу проводяться кампанії в підтримку цих маленьких волохатих і непомітних трудівників.

  Через різні людські фактори, бджоли почали гинути також і в Україні.

  Чимало культур запилюються вітром — рис, пшениця, жито. Однак третину продовольчих ресурсів людству забезпечують бджоли. 80-90% культур, які потребують запилення комахами, запилюють саме ці маленькі трудівниці. Перестануть рости ці культури, наш раціон збідніє більш як на третину.

  Фахівці стверджують, що без бджіл людство проживе максимум чотири роки.

  У зв’язку з цим, прошу розробити та затвердити Державну програму захисту бджіл від загибелі та розвитку бджільництва.

  АГРАРНА ПОЛІТИКА І ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |   ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |   ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • Щодо розгляду та прийняття проекту Закону України №8321 «Про фахову передвищу освіту»

  Підписів 20645

  Днів залишилось 8

  Лещик Ірина Богданівна
  Оприлюднена
  27 квітня, 2018
  27 липня, 2018
  8
  20645 (з них за 7 днів: 21)

  Шановний Андрію Володимировичу! Шановні народні депутати!
  На виконання Закону України «Про освіту» розроблений і зареєстрований у Верховній Раді за №8321 проект Закону України «Про фахову передвищу освіту».
  Освітянські спільноти коледжів і технікумів, їх родини, випускники, роботодавці та інші зацікавлені сторони просять розглянути проект Закону України №8321 «Про фахову передвищу освіту» та прискорити його прийняття з метою стабільного функціонування та створення умов для сталого розвитку коледжів і технікумів України та якісної фахової підготовки кадрів.

  ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ   
 • Захист від курців

  Підписів 129

  Днів залишилось 48

  Гуменюк Андрій
  Оприлюднена
  05 червня, 2018
  05 вересня, 2018
  48
  129 (з них за 7 днів: 18)

  Зараз палити дозволено скрізь, окрім місць, де це заборонено. Тож людина, яка не палить, має дуже обмежену кількість місць, де, відповідно закону (нажаль ніхто не слідкує за його виконанням), вона має почувати себе захищеною від цигаркового диму.
  Необхідно змінити цю ситуацію.
  Пропоную розробити та закріпити законом перелік місць, де палити дозволено. У всіх інших місцях, окрім дозволених, паління має бути забороненим.

  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • Створити закон про екологічну Беспеку навколишнього середовища (Викидання смітя в НЕ призначених для цього містях, як покарання внести штрафові норми

  Підписів 81

  Днів залишилось 61

  Жорж Олександр Вікторович
  Оприлюднена
  18 червня, 2018
  18 вересня, 2018
  61
  81 (з них за 7 днів: 18)

  Пропоную ввести закон про екологічну безпеку суспільства, а саме не смітити в не призначених для цього місцях для реалізації пропоную ввести штрафові норми до цього закону, таким чином наша країна стане честішою.

  КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО  |   КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ  |   ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • Скасувати обов'язкову строкову службу

  Підписів 39

  Днів залишилось 41

  Шаповалов Даниил
  Оприлюднена
  29 травня, 2018
  29 серпня, 2018
  41
  39 (з них за 7 днів: 14)

  Вважаю, що загальна обов’язкова строкова служба порушує права людини, надані Конституцією, а також суперечить свободі вибору.

  Замість обов’язкової строкової служби пропоную ввести службу в рядах збройних сил України лише на контрактній основі.

  Даний спосіб ротації військ принесе лише позитивні зміни: оновлення службового составу громадянами, які дійсно зможуть навести лад на неконтрольованих Україною територіях, зменшення витрат на армію, зменшення військового податку, змога вступити у збройні сили тим громадянам, які по стану здоров’я не змогли пройти медичний огляд або через інші обставини були визнані непридатними для строкової служби, створить велику кількість робочих місць (а це не мало важливо у наш час).

  Безперечно, потрібно переглянути і спростити контрактну основу, цьому є певні причини.

  Необхідно припинити примусову службу, це пережитки минулого, деспотичного строю, а наша держава - демократична і суспільно правова.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
 • Легалізація легких наркотиків

  Підписів 60

  Днів залишилось 41

  Шаповалов Даниил
  Оприлюднена
  29 травня, 2018
  29 серпня, 2018
  41
  60 (з них за 7 днів: 13)

  В Україні широко розповсюджено вживання легких наркотиків, але на даний момент є незаконним. Регулювання ринку легких наркотичних засобів не працює, це доведено світовим досвідом.

  Їх необхідно легалізувати. Плюси цієї ідеї неможливо переоцінити, деякі з них мають велике значення.

  Перш за все це призведе до надходження коштів до бюджету України. Щорічно у зв’язку з продажем марихуани у тіньовий ринок виходить значна частина коштів, які не оподатковуються. Якщо зробити легкі наркотичні засоби доступними, то приріст бюджету буде колосальний.

  По-друге, якщо подивитися на міжнародний досвід розвинених країн, які зробили крок на зустріч легалізації, вони являють собою не тільки болезаспокійливими засобами, але і допомогають лікувати хвороби, а саме: безсоння із хронічним нейропатичним болем, ВІЛ-інфікованим допомагає зменшити біль набагато ефективніше, ніж будь-які таблеки або капсули, і в багатьох інших випадках, коли присутній сильно виражений больовий синдром, також науковцями доведено, що такий легкий наркотик, як марихуана стимулює зменшення росту ракових пухлин, або їх знищення, без побочних ефектів.

  По-третє, це призведе до зменшення витрачання коштів на служби, що займаються покаранням за вживання таких наркотиків.

  По-четверте, це є вибором кожної окремої людини. Нагадаю, що за всю історію людства не було ні одного випадку смерті від марихуани. Цікаво, чому отрута, що вбиває - легальна, а ліки, що допомагають – ні?

  П’яте. Ні для кого не секрет, що із впровадженням легалізації легких наркотиків Україна стане туристично привабливою країною.
  Стаття 309.1 Передбачає позбавлення волі до 3-х років за зберігання марихуани, невже це логічно саджати людину в тюрму лише за те що вона хотіла відпочити або втамувати біль? Навіщо заборони, якщо вони не діють?
  Пропоную легалізувати легкі наркотики особам, які досягли 18 або 21 річного віку.

  ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО  |   ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА  |   ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
 • Скасувати перехід на літній час

  Підписів 67

  Днів залишилось 41

  Шаповалов Даниил
  Оприлюднена
  29 травня, 2018
  29 серпня, 2018
  41
  67 (з них за 7 днів: 12)

  Пропоную скасувати перехід на літній час і залишити один натуральний астрономічний для України UTC+2, цьому є декілька причин.

  По-перше, економія електроенергії за рахунок переходу на літній час, не визначена і не має ніякого обґрунтування цьому.

  По-друге, - шкода для людей. Це негативно впливає на здоров’я, також є причиною зростання ДТП у перші дні після переходу на літній час.

  По-третє, дійсним територіально-географічним часом для України є зимовий час, навіть підручники підтверждують даний факт.

  І останнє, від переходу на літній час відмовились багато розвинутих держав, наприклад: Китай, Японія, Сингапур, Ісландія, Росія, Білорусь, Індія.

  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
 • Про відновлення контролю за виробництвом, зберіганням та реалізацією продуктів харчування

  Підписів 12

  Днів залишилось 89

  Чайка Юрій
  Оприлюднена
  16 липня, 2018
  16 жовтня, 2018
  89
  12 (з них за 7 днів: 12)

  В зв'язку зі зниженням якості продуктів харчування в Україні та великої кількості підробленої продукції, просимо:
  1. Відновити та посилити контроль за виробництвом, зберіганням та реалізацією продуктів харчування, вироблених в Україні і завезених на митну територію України.
  2. Посилити відповідальність за порушення вимог до складу і якості продуктів харчування та відповідності складу продукції заявленим даним на упаковці.
  Досить руйнувати наше здоров'я і життя наших дітей!

  ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО   
 • Офіційне впровадження закону про дозвіл одностатевого шлюбу

  Підписів 32

  Днів залишилось 26

  Венецький Аркадій Бенедиктович
  Оприлюднена
  14 травня, 2018
  14 серпня, 2018
  26
  32 (з них за 7 днів: 11)

  Рівноправності в Україні немає - трудова дискримінація, різні обов'язки в шлюбі та різний ступінь понесення покарань за кримінальний злочин, але мова піде про більш глобальну проблему.
  Немає статті, що забороняє одностатевий шлюб.
  Згідно зі ст. 17 Кодексу України, не допускається укладення шлюбу: між особами, з яких хоча б одна перебуває вже в іншому шлюбі; між родичами по прямій висхідній і низхідній лінії, між
  повнорідними і неповнорідними братами й сестрами, а також між усиновителями і усиновленими; між особами, з яких хоча б одна визнана судом недієздатною внаслідок душевної хвороби або недоумства.
  Зарплати в Україні мізерні, рівень безробіття великий, ріст інфляції, щоб народжувати і утримувати дитину - це причина різкого спаду прородного прирісту населення, а не нетрадиційні відносини!
  Забезпечені люди одної статті можуть виховувати сиріт.

  СІМ’Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ   
 • Повна заборона вживання алкоголю на вулицях міст, селищ та в містах загального користування, тощо. За правопорушення ввести штрафи.

  Підписів 10

  Днів залишилось 82

  Гриценко Андрей
  Оприлюднена
  09 липня, 2018
  09 жовтня, 2018
  82
  10 (з них за 7 днів: 10)

  Заборона вживання алкоголю на вулицях міст, селищ та в містах загального користування, тощо.
  За правопорушення ввести штрафи.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |   СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • Підвищення відповідальності за керування у стані алкогольного сп'яніння

  Підписів 57

  Днів залишилось 57

  Дерев'яга Богдан
  Оприлюднена
  14 червня, 2018
  14 вересня, 2018
  57
  57 (з них за 7 днів: 9)

  Підвищення меж відповідальності за керування автомобільним транспортом у стані алкогольного сп'яніння.
  За перше порушення правил дорожнього руху, а саме за керування у стані алкогольного сп'яніння, встановити покарання у вигляді штрафу на 25.000 гривень.
  За повторне порушення правил дорожнього руху, а саме керування у Тані алкогольного сп'яняння, встановити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
 • Обов'язкове чіпування домашніх тварин

  Підписів 40

  Днів залишилось 33

  Присяжнюк Олександр Іванович
  Оприлюднена
  21 травня, 2018
  21 серпня, 2018
  33
  40 (з них за 7 днів: 8)

  Провести обов'язкове чіпування усіх хатніх тварин у населених пунктах з населенням більше 5 тис. осіб, та внесенням у єдину базу данних для попередження появи безхатніх тварин.

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |   СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ  |   ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА