Підписів 2
Дата відповіді 21.03.2019
ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" від 06/12/2016р.№1774-VIII з 01/01/17 р запроваджені економічно необґрунтовані та катастрофічні для бізнес-середовища штрафи за порушення законодавства про працю. Керуючись високим рівнем актуальності порушеного питання просимо Вас:
1. Скасувати колосальні та необґрунтовані штрафи у сфері трудових відносин і забезпечити дотримання принципу верховенства права при проведенні перевірок з питань дотримання законодавства про працю.
2. Звернутися до коаліції депутатських фракції та усіх небайдужих народних депутатів України з пропозицією невідкладно прийняти за основу та в цілому Проект Закону (реєстр. № 5711 від 25.01.2017р.) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства"/ Проект Закону (реєстр. № 6087 від 15.02.2017р.) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері"/ будь-який інший законопроект, яким:
1) прив’язати розмір штрафів за порушення трудового законодавства (ст. 265 КЗпП України) до величини прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762 грн. станом на 01/01/18р.);
2) привести розмір штрафів за порушення трудового законодавства (ст. 265 КЗпП України) до економічно обґрунтованого та юридично обумовленого рівня, який враховує характер та тяжкість правопорушення та особу порушника, а саме:
- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час: 7 прожиткових мінімумів для працездатної особи (12334грн.);
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці: прожиткових мінімумів для працездатної особи (8810грн.);
- недотримання гарантій та пільг мобілізованих працівників: 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (8810грн.).
3) встановити, що відповідальність за інші порушення законодавства про працю настає згідно ст. 41 КУпАП.
4) заборонити застосування фінансових санкцій (ст. 265 КЗпП України) у разі порушення суб’єктом господарювання вимог трудового законодавства вперше: за перше порушення протягом року роботодавцю видається припис про усунення виявлених порушень; лише у разі невиконання вимог припису чи повторного протягом року вчинення порушення можна накласти на роботодавця штраф;
5) привести порядок проведення перевірок додержання роботодавцями вимог законодавства про працю у відповідність до Конституції України та Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
3. Надати доручення Державній службі України з питань праці та її територіальним органам не застосовувати до суб’єктів господарювання за результатами проведених перевірок фінансові санкції, передбачені абз. 2-8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, до вирішення питання на законодавчому рівні
Підписів 30
Дата відповіді 21.03.2019
Прийняти зміни до кримінального кодексу, а саме ввести кримінальну відповідальність за зміну(коррекцію) пробігу автомобіля.
Фактично у більшості випадків автомобілі мають скручений пробіг.
В таких країнах як США, Німеччина зміна пробігу автомобіля являється кримінальним злочином, проте у нас це не являється злочином, такі дії мають усі ознаки злочину, так як метою зменшення пробігу авто є збільшення ринкової вартості авто, що фактично являється обманом.
По всій країні працюють організації, підприємці та фіз особи які надають послуги з "коррекції пробігу авто".
Підписів 14
Дата відповіді 21.03.2019
З 1 січня 2019 року вводиться в дію ЗАКОН УКРАЇНИ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Згідно до п.п. 1,2 ст. 2 цього закону
-1. Законодавство України про трансплантацію базується на Конституції України та складається з Основ законодавства України про охорону здоров’я, інших законодавчих актів, що регулюють відносини з питань, пов’язаних з охороною здоров’я, цього Закону та інших прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів
- 2. Якщо міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші норми, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми міжнародного договору
Тобто громадяни України згідно вже тільки до цих двох наведених вимог ще і як анатомічний матеріал людини теж підуть і до усіх міжнародних центрів з трансплантації. Вважаю, що за сотню тисяч доларів, тобто за трансплантацію важливого органу людини, який піде потім до реципієнта із багатої країни кожен другий консиліум лікарів України буде ще живим громадянам України підписувати акти про констатацію смерті їх головного мозку або будуть фіксувати у медичній документації ще не померлої особи факт її біологічної смерті. Та і багато живих осіб теж будуть узнавати про свої заяви на добровільну трансплантацію вже тільки після проведеної над ними цієї незаконної трансплантації.
Україна з 1 січня 2019 року вже за кілька днів стане лідером або першою по пропозиціям анатомічного матеріалу людини у міжнародних центрах з трансплантації і цю кримінальну діяльність неможливо буде ніяк зупинити тому, що за цією корупцією стануть дуже великі гроші.
До речі, громадяни України від цього ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» нічого взагалі не отримують, як завжди із-за відсутності коштів.
Тому заборона цього закону жодним чином ніяк не позначиться на громадянах України лише тільки вони отримають більше захисту від незаконної кримінальної трансплантації.
Посилаючись на наведене, пропоную ВРУ ще на п’ять років припинити введення в дію ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» і Розділ VII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ цього закону в новій редакції читати так:
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2024 року,
Підписів 20
Дата відповіді 21.03.2019
* АТО буде тривати години;
* Накращі світові технології;
* Найкращий рівень науки космічної (у Житомирі);
* Ми повернемо курс [гривні], він не повинен бути вище 10 (UAH/USD= <10);
* Тисячу гривень на день людям, які належать до категорії "Добровольці";
* Європейський рівень життя;
* Євроінтеграція;
...тощо.
Такі обіцянки давав президент. Зрозуміло, що це не було усе реалізовано. Можливо підкатегорії категорії "Добровольці" дещо підвищили заробітню плату. У іншому багато обіцянок президента не були реалізовані.
Пропоную прийняти пакет законів, на основі яких буде створена комісія експертів з питань реалізації передвиборчої програми. Цей закон повинен буде зобов'язувати депутатів та президента подавати у спеціальну комісію техніко-економічне обґрунтування (далі - ТЕО) реалізації передвиборчої програми. Також ця комісія буде вимагати від кандидатів докладного опису методів та засобів, шляхів, стратегії, завдяки яким кандидат буде реалізовувати свою програму. Також ця комісія буде оцінювати у фідуціарних грошових засобах збитки, які були нанесені під час правління відповідного кандидата й на основі прийнятих законів застосовувати заходи, спрямовані на компенсацію нанесених збитків. Невиконання зобов'язань, які бере на себе відповідний кандидат, оцінених у фідуціарних грошових засобах у ТЕО, буде тягнути за собою відповідальність у вигляді повної грошової компенсації за невиконання зобов'язань. Виключити можливість застосування поняття "дефолт" окремою статтею.
Таким чином вдасться замикнути контур управління. Тобто відповідальність за реалізацію програми не зможе бути покладена на політичну кон'юнктуру, ринок відносин.
Підписів 14
Дата відповіді 21.03.2019
Прийняти закон про націоналізацію підприємства зусім наявним на його території майном, якщо відсутні виплати належної заробітної плати працівникам протягом двох і більше місяців.
Внести доповнення до Кримінального процесуального кодексу України.
Набуття законної сили рішенням суду за позовом працівника або його представника щодо виплати належної заробітної плати
передбачає відкриття кримінального провадження органом Національної поліції за місцем розташування порушника (власника).
Одночасно із вступом рішення в законну силу впродовж місячного строку суд надсилає копію свого рішення до органу Національної поліції, на території якого зареєстрований боржник (власник). Слідчий Національної поліції зобов’язаний у визначений законом термін відкрити кримінальне провадження за ст. 175 Кримінального Кодексу України проти власникаа підприємства.
Підписів 237
Дата відповіді 21.03.2019
Шановні громадяни, скоро в силу вступає ганебний законопроект про відміну відпустки по догляду за дитиною. І це означає, що всі жінки які мають дітей віком до трьох років повинні вийти на роботу, залишивши діток на догляд няні. На мою думку це новий проект геноциду Українського народу. Невже мало вбивчих змін в охороні здоров'я ? Як жінка зможе годувати дитину грудьми, якщо вона на роботі ? І де в Україні така кількість нянь, які погодяться доглядати дитину за 1500 грн в місяць ? Пропоную дати жінкам право обирати самим чи йти у відпустку по догляду за дитиною чи наймати няню. При цьому змінити щомісячну допомогу на дитину таким чином : виплачувати всім додаткові 1500 грн/місяць на догляд за дитиною, але жінка сама повинна вирішувати наймати няню чи самій займатися дитиною. Таким чином якщо жінка йде у відпустку по догляду за дитиною, то вона отримує заробітну плату як няня своеї дитини.
Підписів 2455
Дата відповіді 21.03.2019
Просимо не допустити прийняття законопроекту №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» в частині зменшення ліміту безподаткового пересилання відправлень зі 150 до 100 євро на одну посилку.
08 листопада 2018 року Верховною Радою України було прийнято у першому читанні законопроект №9260, який, серед іншого, передбачає зменшення ліміту безмитного пересилання відправлень зі 150 до 100 євро на одну посилку. Такі зміни безумовно негативно відіб’ються на кінцевому споживачу – простих українцях, оскільки останні будуть значно обмежені у можливості придбавати недорогі товари закордоном. Враховуючи той факт, що раніше в уряді говорили про зниження ліміту безподаткового ввезення посилок з-за кордону до 22 євро, є всі підстави вважати, що таке зменшення є лише першим кроком на шляху до 22 євро.
Ця проблема стає особливо гострою, якщо врахувати перманентне зменшення купівельної спроможності пересічного українця, ріст цін, знецінення національної валюти – гривні, а також відсутність вітчизняного промислового виробництва. З кожним роком українці можуть дозволити собі купувати все менше товарів, а інтернет-магазини є чудовим способом економії та заодно можливістю придбати якісні товари за доступними цінами. У разі зменшення безмитного ліміту на відправлення із 150 євро до 100 євро мільйони українців будуть змушені переплачувати за товари, які ще зараз вони можуть отримати за адекватними цінами.
Натомість юридичні особи та ФОПи матимуть змогу й надалі ввозити товари на територію України в поштових відправленнях на суму до 150 Євро. Ні для кого не є секретом, що великі мережі торгівців імпортними товарами в Україні працюють через десятки тисяч створених ФОПів, котрі матимуть змогу й надалі ввозити в Україну товар без сплати ПДВ та мита, натомість фізичні особи будуть позбавлені можливості замовити собі товар в інтернет магазині за кордоном не маючи альтернативи таким товарам в Україні.
Відправлення від заробітчан/діаспори в Україну дорожчі 100 євро теж обкладатимуться ПДВ, тому може виникнути ситуація, коли за подарунок/допомогу потрібно буде заплатити ПДВ у розмірі 20% від вартості посилки.
Просимо також взяти до уваги відсутність в Україні вітчизняної легкої промисловості, девальвацію гривні та зменшення купівельної спроможності пересічного громадянина. Такий стан справ змусить людей шукати нелегальні шляхи ввезення товарів в Україну, що точно не сприятиме наповненню державного бюджету, а навпаки, розвиватиме контрабандну мережу.
Враховуючи досвід інших країн (CША, Канади, Білорусі), зменшення ліміту на без ПДВешне ввезення відправлень не обов’язково спричинить приріст ПДВ та надходження до бюджету, а радше навпаки - такі ініціативи є негативними і на їх адміністрування держава витратить значно більше коштів ніж на вигоду, отриману від них.
Підписів 413
Дата відповіді 21.03.2019
Просимо не допустити прийняття змін до Податкового та Митного Кодексів в частині впровадження податку на посилки з-закордону вартістю понад 22 євро для громадян України.
Обкладання ПДВ всіх іноземних посилок, що дорожчі 22 євро автоматично підвищить вартість покупок в закордонних інтернет-магазинах щонайменше на 30%. Українців позбавлять права купувати якісні та дешевші товари в іноземних інтернет-магазинах.
Відправлення від заробітчан/діаспори в Україну дорожчі 22 євро теж обкладатимуться ПДВ, тому може виникнути ситуація, коли за подарунок потрібно буде заплатити ПДВ у розмірі 20% від вартості посилки.
Просимо також взяти до уваги відсутність в Україні вітчизняної легкої промисловості, девальвацію гривні та зменшення купівельної спроможності пересічного громадянина. Такий стан справ змусить людей шукати нелегальні шляхи ввезення товарів в Україну, що точно не сприятиме наповненню державного бюджету, а навпаки, розвиватиме контрабандну мережу.
Враховуючи досвід інших країн, зменшення ліміту на без ПДВешне ввезення відправлень не обов’язково спричинить приріст ПДВ та надходження до бюджету, оскільки такі заходи матимуть своїм наслідком скорочення обсягу поштових відправлень, а отже й зменшення надходжень до бюджету від операторів поштового зв’язку. Введення в дію такої ініціативи ланцюговою реакцією потягне за собою збільшення кількості працівників державного апарату, котрі змушені будуть адмініструвати весь цей процес і витрати на утримання котрих ляжуть на плечі платників податків. Як показує досвід США, Канади та Білорусі – такі ініціативи є негативними і на їх адміністрування держава витратить значно більше коштів ніж на вигоду, отриману від таких ініціатив у вигляді наповнення державного бюджету.
Підписів 1
Дата відповіді 21.03.2019
Підготовка до другого читання від 07.07.2016 Прийнято в першому читанні.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56124
Згідно із ст.22 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, мають право на доступ до інформаційних баз даних одне одного, які ведуться з метою регулювання ринків фінансових послуг.
Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, з метою співпраці та координації своєї діяльності зобов’язані проводити оперативні наради не рідше одного разу в місяць або частіше на вимогу одного з керівників цих органів. За результатами зазначених нарад складаються відповідні протоколи та/або укладаються міжвідомчі угоди. Рішення, які містяться у зазначених протоколах та угодах, обов’язкові для розгляду та впровадження кожним з органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" не передбачено повноваження Комісії безпосередньо здійснювати облік цінних паперів.
Відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про депозитарну систему України", депозитарний облік цінних паперів - облік ціних паперів, прав на цінні папери та їх обмежень на рахунках у цінних паперах. При цьому облік прав на цінні папери конкретного власника ведеться виключно депозитарними установами, Національним банком України у визначених цим Законом випадках і депозитаріями-кореспондентами чи їх клієнтами.
Відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" інформація про власників пакетів (10 відсотків і більше) акцій приватних акціонерних товариств подаються Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, яка веде облік прав на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
За наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами відповідно до Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.06.2013
Керуючись викладеним прошу підготувати до другого читання чи направити на допрацювання.
Підписів 19
Дата відповіді 21.03.2019
Незважаючи на те,що держава зовсім не планує стимулювати працівників збільшенням заробітної плати, в зв'язку з чим багато кваліфікованих робітників виїжджає працювати за кордон. Тому і збільшилося нещасних випадків на виробництві, бо беруть студентів. Ви ж самі такими заробітними платами, цінами та тарифами на ком. послуги змушуєте людей виїзжати та тікати до другої країни. Бо умов для життя тут немає, це можна назвати тільки виживання. Ви самі так знижуєте економіку країни, тому що робітників залишилось вже мало. Якщо не стимулювати людей заробітною платою, то в Україні скоро залишаться одні пенсіонери! Прошу переглянути заробітню плату та збільшити хочаб до того щоб люди змогли ЖИТИ, а не виживати від зарплати до зарплати.
Дана петиція служить матеріалом до залучення уваги адміністративних органів і складання реального фінансового становища для українців.
Підписів 705
Дата відповіді 15.03.2019
Даною петицією пропонується ініціювати в Україні законодавче впровадження евтаназії (розробити і подати на розгляд Верховної Ради відповідні проекти законів).
Евтаназія — практика припинення (або скорочення) лікарем життя людини, яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання, на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань.
В теорії розглядають два види евтаназії: пасивна (зумисне припинення медиками підтримуючої терапії хворого) і активна (введення помираючому ліків або інші дії, котрі викликають швидку смерть).
На сьогоднішній день національним законодавством не визнається будь-яка форма евтаназії. Зокрема, п. 2 ст. 52 “Основ законодавства про охорону здоров’я” забороняється пасивна евтаназія, а п. 3 ст. 52 - активна евтаназія. Крім того, п. 4 ст. 281 Цивільного кодексу, забороняється задоволення прохання фізичної особи про припинення її життя.
Аргументи "ЗА" евтаназію :
- Евтаназія дозволяє в повній мірі реалізувати право людини розпоряджатися своїм життям, в тому числі приймати рішення про припинення власного життя;
- Людина визнається найвищою цінністю, а отже, і її реальне благополуччя, потреби і право на самовизначення, право на свободу, право на повагу гідності, право на гідну смерть мають бути гарантовані й забезпечені повною мірою;
- Евтаназія забезпечує реалізацію одного з основоположних принципів права – принципу гуманізму. Евтаназія є гуманною, бо припиняє страждання і муки невиліковно хворого.
Підписів 6
Дата відповіді 15.03.2019
В силу принципиальной невозможности организовать качественное хранение материальной части и охрану военных складов, и ввиду частых взрывах на оных (Сватово, Балаклея, Калиновка, Ичня) предлагаю заранее переселить жителей населенных пунктов, которые располагаются в радиусе 10 километров от этих складов.
Это позволит обезопасить граждан Украины, минимизировать материальный и психологический ущерб.
Перечень складов, которые с высокой долей вероятности взорвутся в ближайшие год-два:
47-й арсенал командования Сухопутных войск, (Хмельницкая обл., с. Цветоха, в/ч А-1358);
222-я центральная артиллерийская база боеприпасов (Черкасская обл., с. Россошки, в/ч А-1588);
1322-я артиллерийская база боеприпасов (Житомирская обл., с. Ушомир, в/ч А-1796)
Підписів 172
Дата відповіді 15.03.2019
Заборонити Колекторським та іншим борговим установам розповсюджувати інформацію про особисте життя боржника та передавати особисті данні стороннім особам. Ввести кримінальну відповідальність за ( телефонний терор) та інші психологічні методи які суперечать чинному законодавству України. Встановити певну процедуру для спілкування з клієнтами в законно - правових нормах.
Підписів 6
Дата відповіді 15.03.2019
Шановні народні депутати України!
Просимо вас внести на розгляд Верховної Ради Проект Закону про муніципальну варту під номером 2890 та прийняти Закон про муніципальну варту в цілому.
Даний Проект Закону було прийнято в першому читанні ще 3 роки тому 21.05.2015! До другого так і не дійшло, на превеликий жаль.
Із повагою,
громадяни України
Підписів 15
Дата відповіді 15.03.2019
Пропоную щоб підлітки могли отримувати водійські права у віці 16 років
Підписів 8
Дата відповіді 15.03.2019
Герб держави Україна, один із трьох її офіційних символів нарівні з прапором і гі́мном. 19 лютого 1992 затверджено Малий Державний герб України. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.
Підписів 4
Дата відповіді 15.03.2019
Треба ввести штрафи за організацію пробок на дорогах. Для керівництва організацій , або громадських об'єдднаннь які причетні до органіцації пробок треба ввести кримінальну відповідальність з конфіскацією майна.
Підписів 100
Дата відповіді 15.03.2019
Термінова відставка міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та генерального прокурора України Юрія Луценка, за бездіяльність та покривання гучних справ, які призвели до смерті громадян України.
За 4 роки, справи про розстріли на Майдані так і залишились таємницею, вбивство журналістів, порушення свободи слова! Ні одна гучна справа не доведена до логічного завершення, правопорушники не покарані. Досить чекати, часу було достатньо для розслідування гучних справ! Прошу народ України не бути байдужим і підтримати дану петицію! Екатерина Гандзюк була останньою краплею терпіння!!!
Підписів 4
Дата відповіді 15.03.2019
Найтяжчим порушенням прав і свобод людини є злочин, відповідальність за нього передбачається Кримінальним кодексом України. Для боротьби зі злочинністю та охорони правопорядку в державі створені органи внутрішніх справ, прокуратура. Юридичну допомогу населенню надає адвокатура.
Проте, якщо з конкретними порушеннями прав і свобод можна боротися (держава бере на себе такий обов'язок), то з другою групою порушень справи йдуть інакше. Що робити, якщо в державі антилюдські закони, якщо самі закони зневажають природні права людини, якщо в державі склався антидемократичний тоталітарний режим? У цьому випадку права людини не тільки не захищені, але їх порушення стає нормою життя. Такі порушення прав людини називаються і вважаються міжнародними злочинами.
Тому пропоную ВРУ встановити кримінальну відповідальність за порушення прав людини щодо громадян України, якщо через цей міжнародний злочин громадянином України було вчинено самогубство, тобто
пропоную ВРУ внести доповнення до пункту 2 статті 120 Кримінального кодексу України за якими:
- невиконання міжнародних норм з прав людини щодо громадян України, які є в матеріальній залежності від держави (отримують пенсію або інші соціальні виплати)
Також в коментарах до цього доповнення винною у наведеному самогубстві треба вважати державу Україна, а відповідальних осіб притягувати до кримінальної відповідальності за статтями 115, 120 УК України
Підписів 14
Дата відповіді 15.03.2019
Більш історично та географічно правильною для теперішньої Кіровоградської області є назва Інгульська область, а не Кропивницька на яку її, напевно, перейменують за назвою обласного центру м. Кропивницький.
В Україні є декілька прикладів коли назва області не походить від назви її обласного центру. Наприклад, Волинська область, Закарпатська область, Кримська область. Ці назви мають як історичне, так і географічне походження. Назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року, ця назва походить від старовинного племені волиняни, що населяло з давніх часів цю територію. Закарпатська область отримала свою назву, бо розташована «за Карпатами», Кримська, бо розташована на півострові Крим.
Інгульська паланка— адміністративно-територіальна одиниця Війська Запорозького низового часів Нової Січі (1734—1775). Центр паланки розташовувався в усті річок Інгул і Кам'янки на місці сучасного с. Інгуло-Кам'янка. Інгу́ло-Ка́м'янка — село в Новгородківському районі Кіровоградської області. Вперше поселення згадується в документах Архіву Коша Запорозького за 1749 рік серед інших запорозьких містечок, як центр Інгульської паланки.
Крім того, в Кіровоградській області беруть початок дві річки, а саме Інгул та Інгулець (Малий Інгул). Вони протікають майже через всю область та є найбільшими в області серед річок, які тут починаються. Інгулець бере початок з балки поблизу села Топило Знам'янського району Кіровоградської області та протікає через населені пункти області: Єлизаветградка, Михайлівка, Цибулеве, Дмитрівка, Диківка, Ясинуватка, місто Олександрія, Марто-Іванівка, Звенигородка, Новий Стародуб, Балахівка, Чечеліївка, Петрове, Іскрівка. Інгул бере початок поблизу села Бровкове Новомиргородського району Кіровоградської області та протікає через населені пункти області: Родниківка, Оситняжка, Велика Северинка, місто Кропивницький, Первозванівка, Клинці, Калинівка, Тарасівка, Інгуло-Кам'янка.
Слово Інгул походить від оніма «Qgъ|ъ». Трансформація назви Інгул базується на тюркській фонетичній обробці (вірогідно з ХІІІ століття) східнослов'янського слова Уголъ. Дотюркське функціонування даного гідроніму лінгвісти пов'язують зі східнослов'янськими племенами уличів (угличів), які населяли в 6-9 ст., зокрема, територію сучасної Кіровоградської області.
Тому наявність вказаних історичних та географічних фактів, дає підстави для того щоб Кіровоградську область було перейменовано на Інгульську область.