В сучасних умовах, коли нормами (процесуальними та матеріальними) цивільного законодавства, судової преюдиції та практики людина (громадянин, апатрид та біпатрид) вважає що його права порушенні шляхом завдання моральної шкоди.
Отже за таких обставин виникає нагальна потреба захисту своїх права та інтересів забезпечених положеннями Конституції України, стягнути ту необхідну суму яку особа вважає тою мірою яка на його думку відповідає реальним наслідкам такого протиправного відношення відповідно її честі, гідності, психічного стану та взагалі стану здоров*я.
Але на реальній практиці суди задовольняють лише суми які в середньому відповідають мірі не більше 5000 тисяч гривень.
Як суд може визначати духовний, моральний та психічний стан особа яка стала потерпілою внаслідок таких дій?
Суддя може визначити за своїми внутрішніми переконаннями відчути те що відчула особа коли її до прикладу лаяли привселюдно та ображали?
На мою особисту думку - НІ, НЕ МОЖЕ! Оскільки суддя не має відповідного фаху. Чим вимірюється дана міра та як? Теж загадка!
Тому моя пропозиція - для створення необхідних умов та правового поля в межах якого буде в повній мірі реалізоване право громадян отримати необхідне відшкодування внаслідок завдання моральної шкоди,
ПРОШУ
Відповідні профільні комітети ВРУ, депутатів верховної ради розпочати необхідний процес модернізації та доповнення національної системи права та відповідно правової системи правовим інститутом судових прецедентів,оскільки це забезпечить належним обсягом не тільки правової практики застосування а і обов'язкових до виконання норм права, які в необхідній мірі дало можливість громадянського суспільства реалізувати своє право в даній сфері суспільних відносин більш в повній мірі як таке реалізовувати та захищати свою честь та гідність.