ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Нормативно-правове врегулювання вимог при заповненні службовими (уповноваженими особами) органів досудового розслідування власноруч (письмово-руховим способом) протоколів процесуальних дій (обшук, допит тощо), що в свою чергу забезпечить швидке та безперешкодне ознайомлення із змістом протоколів усіх учасників процесуальної дії, так як зміст протоколів процесуальних дій, має бути чітко зрозумілим для усіх учасників процесуальної дії.
Асатрян Тігран Леваєвич
Оприлюднена
26 вересня, 2024
26 грудня, 2024
30
2
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Необхідність звернення з даною петицією зумовлена наступними факторами:

Зі змісту ст. 99 Кримінально процесуального кодексу України вбачається, що документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об’єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Також зі змісту ч. 2 ст. 99 КПК вбачається, що до документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати, зокрема, але не виключно, складені в порядку, передбаченому цим Кодексом, протоколи процесуальних дій та додатки до них, а також носії інформації, на яких за допомогою технічних засобів зафіксовано процесуальні дії.

Перед підписанням протоколу учасникам процесуальної дії надається можливість ознайомитися із текстом протоколу.

Хід і результати проведення процесуальних дій, зокрема але не виключно, фіксуються у протоколах службовими особами органів досудового розслідування письмово-руховим способом заповнення, при цьому, як вбачається з практичного досвіду автора петиції, із різними особливостями їх прояву у почерку службових осіб органів досудового розслідування, які власноруч заповнюють протоколи, що в свою чергу значною мірою ускладнює процес ознайомлення учасників процесуальних дій зі змістом протоколу.

Завданнями кримінального провадження є в тому числі забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.

Беручи до уваги фактори, що впливають на формування письмово-рухових навичок і особливостей прояву їх у почерку, доцільно встановити низку вимог до службових осіб органів досудового розслідування, а саме: щодо форми почерку при складенні/заповненні (власноруч) протоколів процесуальних дій письмово-руховим способом, що в свою чергу спрятиме реалізації швидкого правосуддя та наддасть можливість усім учасникам процесуальної дії безперешкодно та швидко ознайомитись із змістом протоколів.

До цього елементу слідчої дії необхідно поставитись зі всією відповідальністю, оскільки від письмово-рухових навичок і особливостей прояву їх у почерку при заповненні протоколів процесуальних дій, також може залежати ефективність їх використання в доказуванні.

Врегулювати фактори, що впливають на формування письмово-рухових навичок і особливостей прояву їх у почерку, на думку автора, можна реалізувати, або шляхом внесення змін до ст. 104, 106 КПК України, доповнивши зміст певною вимогою до почерку службової особи органу досудового розслідування, який має бути максимально приближеним до друкованих літер, при заповнені службовими особами органів досудового розслідування протоколів процесуальних дій, або ж шляхом розробки та ухвалення певних типових правил/вимог до почерку.


з повагою,
Тігран АСАТРЯН

ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
2
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
13 листопада, 2024, 10:30:13Баришнік Денис Ігорович
26 вересня, 2024, 18:00:55Асатрян Тігран Леваєвич
1