ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ

Результати обговорення

2295а Проект Закону про громадські слухання
2295а від 06 липня 2015
Державне будівництво
Народний депутат України
Бойко Олена Петрівна
09 грудня, 2016
31 грудня, 2016
завершено обговорення
Результати обговорення тексту документа в цілому
Рейтинг:
 (голосів - 4)
Голосів:
33
Обговорення:
Усього записів - 2 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 2, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
Тип записів:
  • Коротич Олег 09 грудня, 2016 23:34 Тип запису: коментар Голосів: 0
    Поставив проти, оцінку 2. Втомився подавати зауваження і пропозиції до його положень, не опрацював документ повністю, оскільки після першого десятка (зауважень і пропозицій) стало зрозуміло, що проект неякісний та потребує значного доопрацювання.
    • Коротич Олег 18 грудня, 2016 20:54 Тип запису: коментар Голосів: 2
      Більш докладно опрацювавши перші 2 розділи проекту Закону мені стало зрозуміло, що оцінка 2 - це забагато. Деякі норми цього проекту суперечать одна одній, деякі суперечать Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Положення про проведення громадських слухань з ініціативи громадян містить норми та вимоги, які роблять таку можливість абсолютно декларативною, тобто, громадяни не матимуть реальної змоги до ініціативи. Кількість техніко-юридичних помилок дуже висока. Використання термінів не є сталим, наприклад, в одній нормі "голова села, селища, міста", в другій "сільський, селищний, міський голова", а в третій - "голова місцевої ради". Висновок до комітету до цього законопроекту може бути лише один - не рекомендувати та повернути суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.
  • Таблиця результатів обговорення статей
    Показувати результати обговорення з типом запису:
    2. Список учасників громадських слухань готує організаційний комітет. У списку зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників, дата їх народження, місце реєстрації, ставляться підписи зареєстрованих.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    3. Підставою для реєстрації учасників громадських слухань є паспорт громадянина України.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    4. Право голосу на громадських слуханнях мають повнолітні члени територіальної громади, що зареєстровані в межах адміністративно-територіальної одиниці чи її окремої частини (району, села, мікрорайону, кварталу, вулиці, будинку (будинків), на якій проводяться громадські слухання.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    Стаття 12. Проведення громадських слухань
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    1. Громадські слухання розпочинає голова місцевої ради (або уповноважена особа) або голова організаційного комітету, або уповноважена особа ініціатора (ініціативної групи) громадських слухань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    2. Зазначена в першій частині цієї статті особа організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря та членів лічильної комісії. Ці особи обираються з числа учасників громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх членів територіальної громади з правом голосу.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    Секретарем і членами лічильної комісії не можуть бути посадові особи та службовці органів місцевого самоврядування, керівники підприємств усіх форм власності, установ, організацій.
    Рейтинг: (голосів - 1)
    Голосів: 10
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    Голова та секретар громадських слухань не можуть бути членами лічильної комісії.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    3. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    4. Секретар громадських слухань веде, підписує та передає відповідній місцевій раді протокол громадських слухань у порядку, передбаченому цим Законом.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    5. Лічильна комісія встановлює присутність учасників громадських слухань, підраховує голоси під час голосування, розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    Стаття 13. Порядок денний і регламент громадських слухань
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    1. На початку громадських слухань, шляхом голосування, затверджуються порядок денний і регламент проведення громадських слухань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    2. Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей на них тощо. Регламент обов’язково передбачає:
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    1) доповіді представника ініціатора громадських слухань, запрошених для цього депутатів, посадових осіб органів місцевого самоврядування, керівників підприємств усіх форм власності, установ, організацій, діяльність яких стосується предмета громадських слухань;
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    2) виступи представників організаційного комітету й експертних груп (якщо вони створені), залучених фахівців;
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    3) час для запитань і відповідей на них, виступів учасників і для прийняття рішення громадських слухань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    3. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово та обов’язково отримати на нього відповідь. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Всі пропозиції, зауваження і запитання заносяться до протоколу.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    4. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку, залежно від значущості предмета громадських слухань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    5. Не допускається розгляд на громадських слуханнях і прийняття рішень з питань, які не було внесено до порядку денного чи не було повідомлено учасників громадських слухань за сім днів до їх проведення.
    Рейтинг: (голосів - 1)
    Голосів: 10
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    Стаття 14. Порядок проведення громадських слухань
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    1. Головуючий, відповідно до регламенту, надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим законом і регламентом слухань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    2. Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмету слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    3. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього закону, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд зазначених у порядку денному питань.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)
    4. У випадку порушення вимог цього закону чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи, відповідно до чинного законодавства, у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці.
    Рейтинг: (голосів - 0)
    Голосів: 00
    Обговорення:Усього записів - 0 (Врахованих записів - 0, Запропонованих редакцій - 0, Коментарів - 0, Пропозицій - 0, Зауважень - 0)