ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ

Обговорення елемента

1135-1 Проект Закону про цивільну зброю і боєприпаси
1135-1 від 10 грудня 2014
Правова політика
Народний депутат України
Іллєнко Андрій Юрійович
25 вересня, 2017
25 листопада, 2017
завершено обговорення
582
(Рейтинг: 4,8, оцінило: 31)
Термін обговорення закінчився
Боєприпаси – патрони до нарізної та гладкоствольної вогнепальної зброї, інші пристрої одноразового використання, конструктивно призначені й технічно придатні для пострілу зі зброї відповідного виду. Не вважаються боєприпасами окремі компоненти спорядження патронів до вогнепальної зброї (шріт, картеч, кулі, пижі, прокладки, контейнери, капсулі, гільзи, порох).
  • Римар Олексій 07 листопада, 2017 18:25 Тип запису: зауваження
    1  
    "Патрон" - це русизм, українською - "набій"
  • Римар Олексій 07 листопада, 2017 18:24 Тип запису: запропонована редакція
    1  
    Боєприпаси – набої до нарізної та гладкоствольної вогнепальної зброї, інші пристрої одноразового використання, конструктивно призначені й технічно придатні для пострілу зі зброї відповідного виду. Не вважаються боєприпасами окремі компоненти спорядження набоїв до вогнепальної зброї (шріт, картеч, кулі, пижі, прокладки, контейнери, капсулі, гільзи, порох).
  • Переверзев Олександр 12 жовтня, 2017 11:33 Тип запису: зауваження
    2  
    Цілком згоден з тими, кто звернув увагу на використання россійського терміну "патрон" замість українського "Набій". Це треба відредагувати.
  • Васильєв Валерій 11 жовтня, 2017 16:03 Тип запису: запропонована редакція
    1  
    Боєприпаси до вогнепальної зброї – патрони, інші пристрої одноразового використання, конструктивно призначені й технічно придатні для пострілу зі зброї відповідного виду. Не вважаються боєприпасами окремі компоненти спорядження патронів до вогнепальної зброї (шріт, картеч, кулі, пижі, прокладки, контейнери, капсулі, гільзи, порох).
  • Грица Іван 06 жовтня, 2017 12:06 Тип запису: пропозиція
    1  
    Вірніше вживати термін "набій" а не "патрон"
    • Сафронков Ігор 11 жовтня, 2017 22:00 Тип запису: коментар
      2  
      Підтримую. Текст офіційного документа, зокрема юридичного, має бути точним. А у "патрона" є з десяток різних значень, котрі жодного стосунку до зброї не мають. До того ж, це калька з російської, тоді як "набій" є широко уживаним в українській мові цілком однозначним терміном. Вже набридла безграмотна базгранина в законах. Замість лаконічних, однозначних термінів там можна зустріти які завгодно кальки і покручі. Тут і "землеволоділець" ("землевласника" чомусь виявилося недостатньо), і "казначей" з "казначейством" (замість "скарбник" та "скарбниця"). Щодо "казначей" - це взагалі кумедна калька: він сприймався би цілком природньо поряд із виразами "казна-де", "казна-що" та "казна-хто", якби тільки не існувало вже давно усталеного "казна-чий". Тому не варто продовжувати цю традицію - перетворювати українське законодавство на добірку анекдотів. Тим паче, що погано виписані закони з неоднозначними визначеннями та розпливчастою термінологією потім дають можливість їх тлумачити по різному, залежно від потреби того, хто тлумачить. І для багатьох ці анекдоти в майбутньому можуть обернутися на справжню біду.
  • Грица Іван 06 жовтня, 2017 12:04 Тип запису: зауваження
    1  
    Поняття "боєприпасу" значно обширніше, ніж "патрони до нарізної та гладкоствольної вогнепальної зброї". Навіть враховуючи, що вочевидь цей закон покликаний регулювати відносини з поводження виключно із нарізною та гладкоствольною цивільною зброєю - вживання цього поняття в настільки звуженому значенні не видається грамотним і далекоглядним.
  • Грица Іван 06 жовтня, 2017 12:01 Тип запису: запропонована редакція
    1  
    Боєприпаси до нарізної та гладкоствольної вогнепальної зброї – патрони, інші пристрої одноразового використання, конструктивно призначені й технічно придатні для пострілу зі зброї відповідного виду. Не вважаються боєприпасами окремі компоненти спорядження патронів до вогнепальної зброї (шріт, картеч, кулі, пижі, прокладки, контейнери, капсулі, гільзи, порох).