ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ

Обговорення законопроекту

1135-1 Проект Закону про цивільну зброю і боєприпаси
1135-1 від 10 грудня 2014
Правова політика
Народний депутат України
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
Іллєнко Андрій Юрійович
25 вересня, 2017
25 листопада, 2017
завершено обговорення
8547
(Рейтинг: 4,9, оцінило: 524)
Термін обговорення закінчився
Проект вносять народні депутати України А.Ю. Іллєнко, В.В. Амельченко, А.В. Артеменко, І.Л. Бордюг, Ю.В. Бублик, М.Р. Величкович, С.В. Висоцький, А.Л. Вітко, В.І. Вовк, В.В. Галасюк, М.Й. Головко, О.М. Кириченко, О.А. Корчинська, А.В. Кошелєва, О.В. Купрієнко, А.М. Левус, Ю.В. Левченко, О.О. Ленський, Д.В. Лінько, А.С. Лозовой, О.В. Ляшко, О.О. Марченко, С.П. Мельничук, І.В. Мосійчук, О.П. Мушак, О.І. Осуховський, А.В. Парубій, І.В. Попов, С.В. Рибалка, С.Я. Рудик, Д.О. Силантьєв, С.І. Скуратовський, Ю.В. Чижмарь, Ю.Р. Шухевич
Закон України
Про цивільну зброю і боєприпаси
Цей Закон на основі положень Конституції України, якими встановлено право кожної людини на життя та його захист від протиправних посягань, право на недоторканність та безпеку людини, її життя, здоров'я, честь та гідність, рівність конституційних прав і свобод громадян, непорушність права приватної власності, захист суверенітету і територіальної цілісності держави, як справи всього українського народу регулює правовідносини, що виникають при обігу в Україні зброї та бойових припасів, і спрямований на захист життя та здоров'я громадян, власності, охорону громадського порядку і громадської безпеки, природи і природних ресурсів, зміцнення міжнародної співпраці в боротьбі зі злочинністю та незаконним розповсюдженням зброї.
РОЗДІЛ І
Загальні положення
Стаття 1. Визначення термінів і понять, що застосовуються в Законі
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
Автоматична вогнепальна зброя – вогнепальна зброя, яка після кожного пострілу перезаряджається самостійно та з якої шляхом разового натискання на спусковий гачок можна здійснити більше ніж один постріл. 
Боєприпаси – патрони до нарізної та гладкоствольної вогнепальної зброї, інші пристрої одноразового використання, конструктивно призначені й технічно придатні для пострілу зі зброї відповідного виду. Не вважаються боєприпасами окремі компоненти спорядження патронів до вогнепальної зброї (шріт, картеч, кулі, пижі, прокладки, контейнери, капсулі, гільзи, порох).
Виробництво (виготовлення) цивільної зброї та боєприпасів – діяльність, пов'язана з випуском цивільної зброї та боєприпасів, основних та неосновних частин вогнепальної зброї та компонентів боєприпасів, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва. Цим терміном охоплюється діяльність фізичних осіб – власників цивільної зброї по виготовленню боєприпасів з нових компонентів для власних потреб та для власної зброї.
Вогнепальна зброя і боєприпаси військового призначення – виготовлена або вироблена виключно для військових потреб вогнепальна зброя і боєприпаси.
Вогнепальна зброя – пристрій або предмет, сконструйований або пристосований для використання як зброя, з якого під впливом сили тиску, створюваної продуктами горіння хімічних речовин, можуть бути викинуті кулі, метальні елементи (снаряди) для механічного ураження цілі на відстані, або поданий звуковий чи світловий сигнал.
Вогнепальна зброя ручного перезаряджання – вогнепальна зброя з магазином/барабаном, яку необхідно перезаряджати після кожного пострілу за допомогою використання м'язової сили людини або механічного пристрою.
Володіння зброєю та боєприпасами – зберігання, розпорядження, носіння, забезпечення збереження, використання зброї та боєприпасів.
Газова зброя – невогнепальна зброя, конструктивно призначена лише для ураження живих цілей шляхом використання хімічних подразнюючих речовин. Газові пістолети (револьвери) не належать до вогнепальної зброї.
Гладкоствольна вогнепальна зброя – вогнепальна зброя, в якої напрямна частина каналу ствола по всій його довжині не має нарізів, які надають метальному елементу обертального руху. До гладкоствольної вогнепальної зброї також відноситься вогнепальна зброя, призначена для стрільби боєприпасами для гладкоствольної вогнепальної зброї, канал ствола якої містить нарізи в його кінцевій частині, або нарізи для покращення осипу дробового метального заряду.
Гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя призначена для стрільби боєприпасами, спорядженими еластичними метальними елементами менш смертельної дії – пістолети та револьвери з внутрішнім діаметром ствола не більш як 10 міліметрів, спеціально сконструйовані та виготовлені, або перероблені для відстрілу боєприпасів, споряджених еластичними метальними елементами менш смертельної дії. Вимоги до боєприпасів, споряджених метальними елементами менш смертельної дії встановлює Міністерство охорони здоров’я України.
Господарська діяльність у сфері обігу цивільної зброї та боєприпасів – будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб-підприємців, пов'язана з виробництвом (виготовленням) цивільної зброї та боєприпасів, торгівлею цивільною зброєю та боєприпасами, наданням послуг, виконанням робіт у сфері обігу цивільної зброї та боєприпасів.
Громадське місце – територія або приміщення для потенційного перебування невизначеного кола осіб з вільним доступом, доступом за плату, чи за запрошенням (вулиці, парки, сквери, громадський транспорт, громадські заклади, державні установи, будь-які будівлі чи їх частини загального користування, під'їзди, підземні переходи, стадіони, магазини тощо). Житло, домоволодіння та прибудинкова територія, яка перебуває у приватній власності фізичної особи, не є громадським місцем.
Дрібний ремонт – усунення несправностей, дефектів та/або заміна неосновних частин зброї з метою відновлення її властивостей, задля можливості використання зброї за прямим призначенням. До дрібного ремонту також належить незначна обробка основних частин зброї шляхом їх полірування або шліфування, якщо це не змінює основних властивостей зброї.
Деактивована зброя (макети масо-габаритні) – зброя безповоротно приведена у непридатний для стрільби стан, у тому числі холостими патронами.
Додаткове обладнання до зброї – з'ємні або нез'ємні пристрої, спеціально створені або адаптовані для встановлення на зброю, які служать для покращення її зовнішнього вигляду, ергономіки (користувальницьких властивостей), комфорту у використанні, адаптації до анатомічних особливостей власника, пристосування (постійного чи тимчасового) до виконання певних законних завдань (самозахист, мисливство чи зайняття спортом). До додаткового обладнання належать у тому числі засоби зменшення гучності пострілу та сили віддачі, полум'ягасники, додаткові прицільні та цілевказівні засоби, в тому числі оптичні приціли, оптично-електронні прицільні пристрої, приціли нічного бачення, освітлювальні пристрої тощо.
Демонстрування зброї – умисний публічний показ зброї, яка утримується в руках особи, або умисне та цілеспрямоване створення умов для сприйняття інформації про наявність зброї в елементах спорядження на особі, чи її одязі.
Довгоствольна цивільна вогнепальна зброя – вогнепальна зброя калібром не більш як 20 міліметрів для нарізної зброї та калібром не більше 4-го – для гладкоствольної зброї, довжина ствола якої перевищує 300 міліметрів або загальна довжина якої перевищує 600 міліметрів та яка обладнана складним або нескладним прикладом.
 • Скоромний Василь 23 листопада, 2017 16:01 Тип запису: пропозиція
  0  
  Этот закон делает невозможным наследование оружия, что не есть правильно. Оружие это прежде всего личное имущество и ни о каких конфискация и речи не должно быть. Оно должно переходить по наследству а не быть конфискованным и реализованным после смерти или же если владелец заболел или стар , к примеру что не в состоянии пройти медосмотр. В этом случае оружие должно стоять в сейфе по месту хранения без права пользования им и его перемещения.
 • Скоромний Василь 23 листопада, 2017 15:31 Тип запису: зауваження
  0  
  Неправильно конфисковывать оружие если просрочено разрешение и по какой то причине владелец не продлил его. В этом случае оружие должно оставаться в сейфе по месту хранения и никуда с сейфа не перемещаться. Хочет владелец купить боеприпасы или вытащить оружие с сейфа - будь добр продлить разрешение. А то как то неправильно конфисковывать дорогую собственность и тут же продавать ее с молотка потому что разрешение просрочено. Это равносильно конфискации транспортного средства если владелец не прошёл медкомиссию или техосмотр не пройден.
 • Оврамець Андрій 22 листопада, 2017 23:02 Тип запису: зауваження
  Повідомлення заблоковано модератором
 • Оврамець Андрій 22 листопада, 2017 23:02 Тип запису: пропозиція
  0  
  Законопроект в цілому хороший, проте є суттєвий недолік. Немає визначення холодної зброї. Стаття 3 ніяк її не виділяє (клинкову, метальну, ударно-дробильну та ін.) і не встановлює її статус (мисливська, військова, колекційна, історична, художня). Взагалі, таке враження, що це питання нікого з учасників УАВЗ не цікавить, хоча практика свідчить протилежне. В Україні з 1991 року і по даний час не існує визначеного жодним нормативним документом порядку реєстрації приватних колекцій холодної зброї, це у письмовій формі офіційно визнало Головне управління Національної поліції. Тому прийняття Закону про зброю без урахування власне холодної зброї може закріпити цей небезпечний прецедент і на майбутнє. Холодну зброю можна було би віднести до першої чи другої категорії даного Закону. Придбання, обмін, виготовлення, збут, носіння і зберігання будь-якої холодної зброї має бути доступним усім повнолітнім і законослухняним громадянам. За зразок у цьому питанні слід було би взяти законодавство Чехії чи Словаччини.
 • Ткач Володимир 22 листопада, 2017 12:38 Тип запису: коментар
  0  
  Ще 25 років тому треба було приймати щось подібне. Бо мова не про легалізацію незаконної зброї, а про правила придбання та використання у законний спосіб.
 • Марійко Ігор 21 листопада, 2017 05:10 Тип запису: зауваження
  0  
  Основні зауваження по тексту: 1) Потрібно по тексту всюди прибрати привязку до місця проживання, місця постійного проживання. Або додати визнацення місця тимчасового проживання, перебування, та ін. Те ж саме стосується і звітування органам про переміщення зі зброєю. Законослухняні громадяни органам не повинні бути цікаві, а у явних правопорушників походу буде інша зброя яка не регулюватиметься цим законом. 2) Потрібно штрафах прибрати всі вилки "від-до" та залишити конкретну цифру. Бо всі "вилки" це простір для зловживань та корупція. Також сумнівні пункти що конфісковують всю зброю за діяння які не несли суспільної небезпеки. Конфіскувати або тимчасово вилучати потрібно конкретну одиницю зброї. 3) Нерозумно за наявності всеукраїнських реєстрів зброї вимагати наявності у власника при собі дозволу на зброю. Будь-якого посвідчення особи може бути достатньо. В іншому випадку - затримання до встановлення особи та з'ясування прав та обов'язків. 4) Про носіння в нетверезому стані - потрібно розширити список "станів", та зробити градацію нетверезості або градацію дієздатності. Нетверезість досить конкретно виражається цифрами. Бо інакше під нетверезих попадуть: 1літр кефіра, цукерка зі спиртованою вишнею, вчорашнє пиво, та інше. 5) По санкціях - багато де не описано поняття повторності діяння в часі. Наприклад повторна втрата - не вказано протягом якого часу, а це може бути 1 і 50 років. 6) Невизначений статус саморобної зброї. Я впевнений що в даний час майстрів-зброярів потрібно підтримувати та організовувати. А ніяк не душити ліцензіями та законами. 7) По сейфах: типові дешеві сейфи можуть лише ускладнити а не унеможливити заволодіння зброєю.
 • Стрельчук Олег 19 листопада, 2017 14:32 Тип запису: коментар
  0  
  Не могу ответить на комментарий, что то на сайте глючит. Хочу ответить всем, праздношатающимся на странице обсуждения законопроектов: это не форум, где Вы можете показывать свою некомпитентность, тут нужны предложения по сути. И если Вы не понимаете разницы между легализацией и законодательным урегулированием, Вам тут делать нечего. Закон почитайте. Или Вы думаете, что после его принятия, оружие начнут продавать в киосках? Хотите обеспечить правопорядок (если по Вашему, он не обеспечен) - вперед, помогайте. Органы правопорядка всегда нуждаются в сотрудничестве с гражданами, идите в формирования по обеспечению правопорядка.
 • Семенко Андрій 18 листопада, 2017 20:56 Тип запису: коментар
  0  
  Тема цього законопроекту дуже важлива на даний час і стан безпеки, як на вулицях так і країни в цілому тільки вказує на нагальну потребу перетворення його в закон . Досвід багатьох країн а також особисті спостереження тільки підтверджують ефективність такого підходу до володіння зброєю населенням .
 • Павлович Игорь 17 листопада, 2017 01:07 Тип запису: коментар
  0  
  Давно пора принять адекватный закон о гражданском оружии и праве на самозащиту. Прекратить аваковскую практику с награждением оружием властьпридержащих и деление граждан Украины на панов и быдло. Я понимаю что наши народные избранники боятся своего народа но если государство не в состоянии обеспечить безопасность населения то надо предоставить гражданам возможность самим защищать свою жизнь.
 • Верінкін Віталій 16 листопада, 2017 16:56 Тип запису: коментар
  0  
  Якщо ми цивілізована європейська країна, ми просто зобов'язані прийняти цей закон. Світова практика чітко показує, що прийняття цього закону поліпшує контроль над обігом зброї і суттєво зменшує злочинність, криміногенну ситуацію в країні. Хіба що сама влада свідомо не хоче зменшення злочинності. Бо як відомо - там де хаос, там і легше красти...
 • Колесніков Олексій 16 листопада, 2017 11:49 Тип запису: коментар
  0  
  Зареєструвався спеціально для того щоб підтримати законопроект. Соціальний запит на нього величезний, а проблема вже просто перезріла.
 • Краснопьоров Андрій 16 листопада, 2017 10:16 Тип запису: зауваження
  0  
  також хочу приєднатися та я хочу передати повноваження з видачі дозволів до МінЮсту, МВС має лише контролювати
 • Римар Олексій 14 листопада, 2017 06:17 Тип запису: пропозиція
  0  
  Зброя в Україні за способом заряджання поділяється на казнозарядну та дульнозарядну зброю.
 • Іноземцев Валентин 12 листопада, 2017 11:28 Тип запису: коментар
  11  
  Зброї й так багато на руках, тому треба не легалізовувати їі, а забезпечувати правопорядок у державі.
  • Ткач Володимир 22 листопада, 2017 12:42 Тип запису: зауваження
   0  
   Мова не про легалізацію незаконно набутої . Читайте текст,там нічого такого нема.)
 • Іноземцев Валентин 12 листопада, 2017 11:28 Тип запису: коментар
  9  
  Зброї й так багато на руках, тому треба не легалізовувати їі, а забезпечувати правопорядок у державі.
 • Римар Олексій 08 листопада, 2017 01:14 Тип запису: пропозиція
  0  
  Дульнозарядна зброя — зброя, яка заряджається з дульної частини ствола.
 • Римар Олексій 08 листопада, 2017 01:03 Тип запису: пропозиція
  0  
  короткоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя калібром більше 4-го.
 • Стрельчук Олег 30 жовтня, 2017 15:22 Тип запису: пропозиція
  10  
  Добавлю к своему первому комментарию. Когда-то у меня был скрин с интернета одного фото с предупреждающей табличкой на английском языке. К сожалению этот скрин не сохранился, я не знал что будет обсуждение такой темы. В чем суть - там было предупреждение, что Вы напраляетесь в местность, где были зафиксированны случаи преступлений против личности, поскольку на данной территории работа средств связи ограничена, и силы правопрорядка даже при получении сигнала тревоги не смогут прибыть вовремя, все мероприятия по обеспечению собственной безопасности полагаются на Вас (перевод по памяти, приблизительный). Поэтому - держите оружие поготове и будте готовы защитить себя. При первых признаках угрозы жизни, постарайтесь любыми удобными способами оповестить управление шерифа… и т.д. и т.п. Так о чем я - неплохо бы, данную ситуацию выписать законодательно вместе со всеми необходимыми подзаконными инструкциями.
 • Стрельчук Олег 28 жовтня, 2017 16:53 Тип запису: пропозиція
  8  
  Люди не понимают сути вопроса. Право на защиту в виде возможности приобрести оружие в Украине существует давно, и впринципе, существовало всегда. Многие не пытаются разобратся в вопросе по сути, ограничиваясь при этом, элементарной демагогией. Разрешительные службы без проблем, большинству граждан, которые не имеют «противопоказаний» выдают разрешения на гладкоствольное и нарезное оружие. Выбор в магазинах огромен. Начиная от чисто охотничьих образцов, заканчивая сложными снайперскими системами, которыми уже не первый год истребляют врага. И это может приобрести, впринципе, каждый, кто прошел определенную процедуру. Да, есть немного волокиты, но проблем с приобретением оружия у нас в стране нет и не было. Другое дело - принять закон об оружии, который упорядочит деятельность в этой сфере (инструкции, которые его заменяют, честно говоря устарели и в них не выписано много вопросов, с которыми сталкиваются субъекты хозяйствования). Кроме того, закон даст возможность существенно расширить рынок оружия новыми образцами, в том числе появится короткоствольное нарезное. Как то, так.
 • Місаілов Олександр 26 жовтня, 2017 16:14 Тип запису: зауваження
  2  
  В цілому законопроект краще ніж те, що зараз є в зброярському законодавстві. Необхідно приймати. Два зауваження: 1. Не передбачено можливості відчуження, дарування чи спадкування зброї іноземними громадянами, а тільки громадянами України. Це ж стосується щодо тільки тимчасового вивезення зброї за кордон тільки з метою полювання чи виставки. Продажу за кордоном не передбачається. 2. Щодо сейфу. Як бути тим, хто вже має сейф, який на сьогодні відповідає існуючому законодавству в т.ч. інструкції 622, але який по товщині стінки чи габаритам і вагою буде не відповідати вимогам новому закону?
 • Черныш Владислав 22 жовтня, 2017 14:08 Тип запису: зауваження
  1  
  В законе нигде не указанно, можно ли цивильный ствол использовать для защиты суверенитета и территориальной целостности. А в преамбуле к закону это заявленно.
  • Ткач Володимир 22 листопада, 2017 12:40 Тип запису: коментар
   0  
   Можна застосовувати для перешкоджання здійснення протиправних дій. Це те саме.)
 • Скоромний Василь 18 жовтня, 2017 19:44 Тип запису: зауваження
  0  
  Убрать адрес регистрации и проживания и оставить только адрес хранения оружия о изменении которого уведомлять. Привязка к месту прописки не соответствует сегодняшним реалиям вовсе.
 • Скоромний Василь 18 жовтня, 2017 19:44 Тип запису: зауваження
  10  
  Убрать адрес регистрации и проживания и оставить только адрес хранения оружия о изменении которого уведомлять. Привязка к месту прописки не соответствует сегодняшним реалиям вовсе.
 • Тютюнник Вячеслав 18 жовтня, 2017 12:45 Тип запису: пропозиція
  5  
  В данном законопроекте везде речь идет ТОЛЬКО о гражданах Украины. А как быть тем людям, которые ЗАКОННО проживают на территории Украины, но ее гражданами не являются? При том, что, к примеру, иностранцы, имеющие постоянный вид на жительство в Украине, по ЗАКОНУ обладают всеми правами граждан Украины, за исключением избирательных? Им не нужно защищаться в случае необходимости??? Полагаю необходимым расширить в законопроекте круг лиц, имеющих право на самозащиту с оружием (соответственно и право на его приобретение, хранение и ношение) для тех иностранных граждан, которые ЗАКОННО находятся (проживают) на территории Украины. А вообще - данный законопроект является просто образцом "совкового" бюрократического законотворчества. Право на оружие,причем ЛЮБОЕ, принадлежит людям с рождения. Коль скоро они в процессе эволюции остались без боевых зубов и когтей.
 • Кузьменко Ігор 15 жовтня, 2017 20:27 Тип запису: коментар
  0  
  дуже цікаво було б почути коментарі фахівців практиків, чи достатньо 5ти пунктів зазначених в статті 36 закону для однозначного трактування любого випадку застосування зброї?
 • Грибайлов Денис 14 жовтня, 2017 14:45 Тип запису: коментар
  3  
  Його треба вносити до Конституції! Як учасник АТО, твердо переконаний у тому, що, якщо не буде закона про "цивільну зброю і боєприпаси", то згодом небуде і України(
 • Вакуленко Владимир 13 жовтня, 2017 23:17 Тип запису: коментар
  11  
  Очень много раз встречается "место регистрации" и "место постоянного проживания". Мы крепостные или как? Не нарушайте наше конституционное право жить где хочется и сколько хочется.
 • Дідик Сергій 13 жовтня, 2017 20:02 Тип запису: зауваження
  1  
  Якщо держава не в змозі забезпечити громадянам безпеку, то Конституційний обов'язок влади дозволити громадянам мати таку можливість захищати себе самим. У розвинених країнах це взагалі не питання, а тут продовжують робити годівницю для панів ... Пора вже показати народу лояльність, турботу про життя і здоров'я своїх громадян. Если государство не в состоянии обеспечить гражданам безопасность, то Конституционная обязанность власти разрешить гражданам иметь такую возможность защищать себя самим. В развитых странах это вообще не вопрос, а тут продолжают делать кормушку для господ... Пора уже показать народу лояльность, заботу о жизни и здоровье своих граждан
 • Ільченко Андрій 13 жовтня, 2017 18:29 Тип запису: коментар
  Повідомлення заблоковано модератором
 • Нестеренко Сергей 13 жовтня, 2017 16:27 Тип запису: коментар
  4  
  Закон сырой и безграмотный. Некоторые пункты значительно ухудшают нынешнее положение владельцев оружия, а некоторые - вообще дают сотрудникам милиции огромные возможности для злоупотреблений. Также просматривается интерес владельцев типов и стрельбище - куча бессмысленных курсов на каждый вид оружия и соответственно немалая плата за обучение. Требования к хранению оружия и сейфам для оного - сейф В первую очередь защита от остальных членов семьи, от детей и так далее, а не от грабителей. Закон В таком виде принимать ни В коем случае нельзя. Также непонятен статус холодного оружия - имеет смысл причислить его к первой категории вместо детской пневматики и других игрушек.
 • Шум Олександр 13 жовтня, 2017 16:24 Тип запису: зауваження
  0  
  Три роки чергую як член ГО допомагаючи поліції. Застосувати пістолет з гумовими набоями, за нинішніми "законами" - занадто багато але! Застосувати власну помпу (повірте, була необхідність) - не можна! Поліція самі бояться зайвий раз дістати зброю! Пора навести лад у даній справі! Вільні люди - мають зброю!
 • Вакуленко Владимир 13 жовтня, 2017 16:01 Тип запису: пропозиція
  7  
  Уберите слово "дозвiл". Это звучит унизительно. Замените на слово "ЛИЦЕНЗИЯ". Ведь нет, например, такого понятия как "ДОЗВIЛ НА АВТОМОБIЛЬ".
 • Магась Ілля 13 жовтня, 2017 15:29 Тип запису: коментар
  2  
  Зареєструвався шоб проголусувати ЗА
 • Павло Сідельов 13 жовтня, 2017 10:35 Тип запису: коментар
  4  
  Я за свободу приобретения и ношения оружия ответственными гражданами.
 • Довгий Руслан 13 жовтня, 2017 09:35 Тип запису: коментар
  6  
  необходимо убрать с КПК предел необходимой обороны, напал на меня получил пулю, не важно с чем напал
 • Бондаревський Олександр 12 жовтня, 2017 21:05 Тип запису: коментар
  5  
  Зарегистрировался специально что бы проголосовать) Ну тут по моему все ясно, судя по соотношению "за"/"против"
 • Летінський Василь 12 жовтня, 2017 13:06 Тип запису: коментар
  3  
  Дай Бог, что бы приняли закон. Наконец то станем нормальными белыми людьми
 • Дьомін Максим 11 жовтня, 2017 18:35 Тип запису: зауваження
  13  
  Треба щось робити з: Стаття 34. Відстріл цивільної зброї для кулегільзотеки Порядок відстрілу зброї визначає Міністерство внутрішніх справ України. Контрольний відстріл все більш стає такою собі корупційною обязаловкою. МВС буде знову прикриватися якимось внутрішніми інструкціями, наказами та ін., а корупційна лавочка так і залишиться.
  • Хомич Игорь 16 листопада, 2017 14:05 Тип запису: коментар
   0  
   Отстреливать все оружие на стадии ввоза в страну или производства и не гонять ради этого владельцев. Тем более что в магазинах оружие и сейчас уже все отстрелянное, я когда покупал, мне отстрелянные гильзы в пакетике дали, вместе с бумагой от экспертного центра. Правда почему нельзя было все это сразу в бд внести, не гоняя меня с этими бумажками в тот же самый центр я не понимаю.
 • Максимчук Володимир 11 жовтня, 2017 17:31 Тип запису: коментар
  2  
  Підтримую на всі 100%
 • Михайленко Богдан 11 жовтня, 2017 16:51 Тип запису: коментар
  6  
  Дай Бог, что бы приняли закон. Но если теоретически, после его принятия, каким образом будет регулироваться цена на оружие? Не будет ли этот фактор играть в пользу только богатых? Сможет ли себе позволить приобрести оружие среднестатистический работающий гражданин?!
  • Бондаревський Олександр 12 жовтня, 2017 21:18 Тип запису: коментар
   3  
   Тут вопрос в количестве оружейных магазинов по стране, если их количество начнет расти, то начнется конкуренция, и цена будет не высокой.
 • Сімак Микола 11 жовтня, 2017 15:33 Тип запису: пропозиція
  9  
  Місця де дозволяється носити з собою зброю повинно поділятися на категорії.(в яких місцях яку дохволяється носити з собою зброю). Наприклад Приватна властісь:холодна зброя, не автоматична збоя, пістолети, різні різновиди гладкоствольної зброї. В інших місцях дозволяється травматичну,або мілкокаліберну зброю. Притому холодну зброю носити при собі забороняється. В автомобілі дозволяється возити з собою холодну зброю виключно для самозахисту в автомобілі.
 • Авраменко Іван 11 жовтня, 2017 13:08 Тип запису: коментар
  4  
  Дуже потрібний закон, так само як і зміни до кримінального кодексу щодо "необхідної самооборони".
 • Біцоєв Тарас 09 жовтня, 2017 09:00 Тип запису: пропозиція
  7  
  Демонстрування зброї - зайвий пункт. Дуже не визначенниї. МВС буде ним зловмишляти.
 • Черныш Владислав 08 жовтня, 2017 00:41 Тип запису: коментар
  17  
  Нарешті дочитав і долайкав. Законопроект впринципі впорядковує все те, що і так по факту діє. Плюс, додає КНО до цивільного використання. Це дуже добре. Зрозуміло, що дизайн цього Законопроекту робили таким, щоб якомога легше інтегрувати в існуючу канву законів України. Тому автори в дейких місцях явно йшли на уступки з існуючою ситемою. Але все ж таки бачу два головні моменти, які суттєво погіршують якість цього Законопроекту: * немає принципу екстериторіальності - в багатьох місцях є прив'язка до "місця реєстрації" або до "місця постійного проживання". Яка з цього користь і кому? Скоріш за все це калька зі старих міліцейських інструкцій. * "перевірки" у приватних оселях - користь сумнівна, затрати великі, корупційні ризики колосальні. Вважаю треба залишити перевірки тільки для магазинів, стрільбищ та складів зброї.
 • Тимошенко Веніамін 06 жовтня, 2017 22:31 Тип запису: коментар
  15  
  Це єдиний закон, який поверне громадянам всі без виключення права, що були давно помножені на нуль. Цей закон зменшить злочинність, корупцію і як наслідок - припнить злидні і бідність в країні. Так-так, страх бути зашквареним, зупинить і корупціонера, і бандита.
 • Собко Олег 06 жовтня, 2017 19:31 Тип запису: пропозиція
  12  
  Про повторну втрату зброї - я б ввів якийсь визначений законодавством період часу, наприклад, 5 років, під час якого втрата зброї буде вважатись повторною, тому що в запропонованій редакції, якщо хтось втратить зброю повторно навіть через 20, або навіть 50 років після першої втрати, в нього буде вилучена вся зброя і його буде позбавлено права на отримання дозволу на зброю
 • Учайкін Георгій 06 жовтня, 2017 14:58 Тип запису: коментар
  14  
  Товариство, прошу всіх бути уважними! Про застосування зброї для самозахисту йдеться на 28 сторінці. "Внести зміни до таких законодавчих актів України: У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25 - 26, ст. 131): ч. 5 ст. 36 викласти в такій редакції: «5. Не тягне за собою кримінальну відповідальність застосування громадянином зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу особи або групи осіб (дві чи більше особи), або для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше володіння особи (включно із транспортним засобом), або інше місце законного тимчасового перебування особи, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.» Тоже еред тим, як щось коментувати уважно читайте документ.
 • Сохацький Олег 06 жовтня, 2017 14:16 Тип запису: пропозиція
  24  
  Про зброю: Хочу висловити своє бачення майбутніх законопроектів... Основною ідеєю повинно бути сприйняття зброї, як звичайного майна з підвищеною небезпекою при експлутації (аналогія - автомобіль, літак і т.ін.) + введення понять "Castle Doctrine" і "Stay&Fight" (кому цікаво - погугліть). 1. Поняття покупки/володіння, зберігання і носіння - різні речі. Хто завгодно може купити (як автомобіль) і зберігати (згідно правил), передати для використння, обов'язкове страхування відповідальності, для носіння - отримання ліцензії з підтвердженням медичною довідкою і (можливо) техоглядом. 2. Різні категорії ліцензій для носіння (компакт, довгий ствол, автоматична зброя) з різною вартістю отримання. 3. Продаж і використання спеціальних видів зброї і боєприпасів Law Enforcement Only для співробітників підтримки законопорядку (державних, громадських і приватних) - за службовим посвідченням. 4. Реєстрація зброї - в реєстрах Мінюсту, за МВС - тільки контроль. P/S Бажано внесення поправки до Конституції: "Громадянин має право на володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України"
 • Білецький Антон 06 жовтня, 2017 13:28 Тип запису: коментар
  6  
  Я люблю вночі гуляти вулицями і кататись на велосипеді, припустимо намене напали злодії із нелегальною зброєю, цей закон дасть мені можливість мати і застосувати пістолет для відбиття атаки злодіїв, а зараз у наспо всій країні купа згвалтованих дівчат у яких в телефонах 102 говорить "всі оператори зайняті".
 • Хижняк Олександр 06 жовтня, 2017 13:09 Тип запису: зауваження
  21  
  я За. але перед тим треба змінити закони про саме поняття самозахисту. А то у нас навіть, якщо у себе на подвір*ї злодія палкою по скроні влупиш, сядеш за перевищення самооборони.
  • Черныш Владислав 08 жовтня, 2017 00:22 Тип запису: коментар
   0  
   Подивіться 27 сторінку. Там як раз прописані зміни до Кримінального Кодексу.
  • Митарчук Дмитро 06 жовтня, 2017 22:13 Тип запису: коментар
   1  
   В законі є виключення поняття перевищення самозахисту. Буде просто самозахист. Бо садять якраз за перевищення.
  • Герман Олександр 06 жовтня, 2017 15:50 Тип запису: коментар
   1  
   перед тим як писати глобальне зауваження, спочатку треба ознайомитись з законопроетом повністю.
  • Чорний Іван 06 жовтня, 2017 15:43 Тип запису: коментар
   1  
   бо палка в скроню злодію, хоч би де, якщо злодій не становить загрози вашому життю чи здоровлю - то не перевищення меж самозахисту - то замах на навмисне вбивство... і так, чинне законодавство більш менш адекватно в питанні самозахисту, не адекватною є судова практика та правозастосування
  • Чорний Іван 06 жовтня, 2017 15:05 Тип запису: коментар
   1  
   бо то не є самооборона... чинне законодавство досить нормально регламентує це питання. Проблема в правозастосуванні, а не в законі.
   • Гончаренко Сергій 15 жовтня, 2017 12:44 Тип запису: зауваження
    0  
    А хто в цому випадку буде визначати, злодій це чи ні? Жертва нападу, чи судя? Людина яка прорушила ваші права, атоматично лишилася і своїх. Не хочих получити палкою в скроню, не порушуй права інших людей. Як би діяв такий принцип, бажаючих здійснити щось проти правне було значно меньше.
  • Подустов Артем 06 жовтня, 2017 14:46 Тип запису: коментар
   1  
   дочитайте законопроект до кінця, там все є