ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Перелік електроних звернень

 • Збереження паркових зон

  Підписів 37

  Дата відповіді

  Бондзюх Надія Богданівна
  Електронне звернення на розгляді
  12 квітня, 2021
  12 липня, 2021
  37

  Закликаю долучитись до збереження парків, припинити будівництва у паркових зонах!
  Паркова зона - це спеціальна обмежена природна або штучна територія, виділена переважно з метою рекреації, відпочинку.
  Територія де людина в сучасному урбанізованому світі може хоча б трішки побути в гармонії з природою.
  Рівень урбанізації призводить до того, що міста та передмістя займають весь вільний простір, витісняючи природний ландшафт. У наші дні урбанізація стала одним з основних факторів забруднення навколишнього середовища. Саме з нею пов’язано більше 75% загального обсягу забруднення. Великі міста суттєво впливають на екологічний стан регіону. Жителі називають їх «смогополіси».
  Україна прагне ввійти в європейські структури, надає значної уваги проблемам охорони навколишнього природного середовища та біорізноманіття.
  Водночас за останні роки паркова мережа перебуває у стадії регресії, практично не розвивається, йде невпинний процес її занепаду та скорочення: відбулася руйнація структури мережі, зменшення базових паркових комплексів, районних та міських парків.
  Сьогодні парк представляє складний елемент міського середовища з не менш складною структурою. Попри це слід також зауважити, що парки залишаються найдоступнішими закладами дозвілля, розрахованими на відвідувачів будь - якого віку та соціального стану, спроможними надати населенню різноманітні культурно - просвітні, видовищні, спортивні, рекреаційні послуги. У нас накопичені цінності садово - паркового мистецтва, які вимагають не тільки осмислення, а й творчого розвитку.
  Очевидними є нові вимоги, які людство висуває до парків. Сьогодні настає потреба у створенні оптимальних і перспективних моделей парків та обґрунтованих планів розвитку паркової галузі в напрямку створення інноваційних комплексів, які б мали значно ширші можливості для здійснення соціально - культурного впливу й спрямовані на урізноманітнення існуючої типової структури парків відповідно до кращих світових взірців та практики вітчизняного паркобудівництва, з урахуванням духовного розвитку, менталітету, традицій українського народу.
  Збережемо наш спільний дім!

  ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ  |  КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО  |  КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ   
 • Системна проблема невиконань судових рішень

  Підписів 4

  Дата відповіді

  Щербина Віктор Леонідович
  Електронне звернення на розгляді
  16 квітня, 2021
  16 липня, 2021
  4

  Загальний порядок виконання рішень за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення та відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, визначено статтями 63, 75 «Про виконавче провадження». Вказаними статтями, зокрема, передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
  Такия порядок сттворює передумови невиконання судових рішень, бо державний виконавець закінчує виконавче провадження не виконаного судового рішення, а, як показує практика, орган досудового розслідування навіть не порушує кримінальну справу за поданням державного виконавця за фактом злочину проти правосуддя.
  Шановні депутати в Україні системна проблема невиконань судових рішень, а створене Вами правове поле дозволяє порушувати Конституційну норму обов'язковості виконання судових рішень.
  Прошу внести зміни до статтей 63, 75 «Про виконавче провадження» які унеможливлять закінчення не виконаних судових рішень

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
 • ПОВЕРНІТЬ НЕГАЙНО чорнобильцям НЕЗАКОННО скасовані пільги і компенсації

  Підписів 5

  Дата відповіді

  Ісаєв Микола Всісович
  Електронне звернення на розгляді
  29 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  5

  З українських ЗМІ:

  - Цензор. Чернобыльцы заблокировали движение по ул. Грушевского в центре Киева: требуют от Кабмина льгот. ФОТОрепортаж (обновлено):
  "Участники ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС проводят акцию протеста в правительственном квартале в центре Киева против ограничения их соцгарантий.
  Протестующие перекрыли движение по ул. Грушевского. Они постоянно ходят по пешеходному переходу из-за чего движение по ул. Грушевского заблокировано.
  Чернобыльцы требуют от правительства прекратить урезать положенные им льготы и настаивают на предоставлении положенных им социальных гарантий в полном объеме".

  Дійсно, Парламенти України, де керували Партії президентів Януковича і Порошенка, в порушення Конституції України, докорінно змінили Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме:
  конкретні суми чорнобильських компенсацій, доплат і пенсій були замінені на фразу "в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".

  І це стало початком руйнування соціального захисту чорнобильців, який тепер повністю знищений народними депутатами України і українськими чиновниками:
  - безоплатні медикаменти і лікування НЕ надаються;
  - спеціальне санаторно-курортне оздоровлення з додатковим харчуванням НЕ надається;
  - чорнобильські компенсації, пенсії та доплати, встановлені раніше, не надаються в колишніх розмірах і своєчасно НЕ індексуються;
  - пільги чорнобильським дітям і дітям-інвалідам також знищені;
  - багато Чорнобильських пільг і компенсацій взагалі зникли з закону або не виконуються.

  Це порушує Конституцію України та конституційні права чорнобильців, а саме:
  - статтю 16 Конституції України, якою встановлено, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу є обов'язком держави;
  - статтю 21 Конституції України, якою встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними;
  - статтю 22 Конституції України, якою встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

  Конституційний Суд України неодноразово приймав рішення про відновлення Чорнобильського Закону і прав чорнобильців на встановлені ним чорнобильські компенсації пільги і доплати, однак Парламент України не робить цього, посилаючись на те, що не має Закону, який імплементує рішення Конституційного суду до законів України.

  Народні депутати порушують при цьому основи державності України:
  - статтю 1 Конституції України, якою встановлено, що України соціальна і правова держава;
  - статтю 3 Конституції України, якою встановлено, що людина, її життя, здоров'я і гідність визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
  Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави;
  - статтю 8 Конституції України, якою встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
  Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй;
  - статтю 19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади (тобто Парламент і Уряд) та їх посадові особи (тобто народні депутати України) зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Парламент України, надаючи Уряду право самостійно встановлювати чорнобильцям конкретні розміри чорнобильських компенсацій, пільг, пенсій та доплат, які повинні, згідно з Конституцією України, встановлюватися виключно Законами України (статті 6, 85 і 92 Конституції України), розписується в тому, що він не дієздатний, не виконує свої конституційні функції і обов'язки та його необхідно розпустити, щоб цей державний орган не витрачав дарма народні гроші і час.

  В зв'язку з вищенаведеним, ПРОШУ народных депутатов України:

  1.ВІДНОВИТИ Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції 2005 року, в подальшому зруйнований антиконституційними діями депутатів партій Януковича і Порошенка

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
 • ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні ЗАПРОВАДЖЕННЯ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ, згідно статті 49 Конституції України

  Підписів 8

  Дата відповіді

  Ісаєв Микола Всісович
  Електронне звернення на розгляді
  29 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  8

  Статтею 49 Конституції України встановлено, що:
  - Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ.
  - Охорона здоров'я забезпечується ДЕРЖАВНИМ ФІНАНСУВАННЯМ відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.
  - У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО; існуюча мережа таких закладів НЕ МОЖЕ БУТИ СКОРОЧЕНА.

  Сайт партії "Батьківщина".

  Зі статті: "Страхова медицина та ефективна, справді швидка допомога, – Юлія Тимошенко про плани реформування охорони здоров’я":

  "Так звана медична реформа, запроваджена чинною владою, не дала бажаних результатів ані для пацієнтів, ані для медиків. Її треба правильно відкоригувати, зокрема, запроваджувати СТРАХОВУ МЕДИЦИНУ.

  Про це заявила Юлія Тимошенко під час спілкування з медичною спільнотою у Сумах.

  «Необхідно взяти ту модель, з якою живе 90% цивілізованого світу – нормальне медичне страхування, яке дає право кожній людині мати вільний доступ до отримання медичної допомоги», – зауважила лідер «Батьківщини».

  На її переконання, страхова медицина може бути побудована таким чином, щоб більшу частку медичної страховки сплачував роботодавець, який при цьому сплачував менше податків.

  Саме тому закон про медичне страхування треба ухвалювати одночасно з Податковим кодексом, щоб знизити податкове навантаження на бізнес.

  «А для пенсіонерів, непрацездатних людей, малолітніх дітей страхування забезпечуватиме держава, так як це відбувається у всіх країнах, де діє страхова медицина», – пояснила Юлія Тимошенко своє бачення охорони здоров’я".

  Зі статті: "Батьківщина» зареєструвала законопроєкт про загальнообов’язкове медичне страхування":

  "Юлія Тимошенко та депутати «Батьківщини» зареєстрували у парламенті законопроєкт № 3464, який забезпечить українців якісними медичними послугами, медиків – європейськими зарплатами, а галузь – необхідними ресурсами для розвитку.
  Проєкт закону розроблений з урахуванням світового досвіду, особливостей України, можливостей вітчизняного бюджету, стану системи охорони здоров’я тощо.

  Фінансування медичної галузі, за переконанням авторів документа, має здійснюватися з чотирьох джерел:

  – частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування – до 30%;
  – частка коштів місцевих бюджетів – до 10%;
  – позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування – 50- 60%;
  – приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) – до 15%.

  За бюджетні кошти буде профінансовано зокрема: екстрену допомогу, невідкладну стоматологічну та паліативну допомогу, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, щеплення проти інфекційних хвороб".

  В зв'язку з вищенаведеним. ПРОШУ народних депутатів України:

  1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні ЗАПРОВАДЖЕННЯ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ, згідно статті 49 Конституції України

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
 • УСИЛИТЬ КОНТРОЛЬ и ОТВЕТСТВЕННОСТЬ за содержание домашних животных в городах Украины

  Підписів 10

  Дата відповіді

  Ісаєв Микола Всісович
  Електронне звернення на розгляді
  29 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  10

  Статьёй 49 Конституции Украины установлено, что:
  - Государство обеспечивает санитарно - эпидемическое благополучие.

  Из украинских СМИ:
  -ТСН. В Полтавской области пес без намордника напал на ребенка в парке:
  " Владелец собаки скрылся с места инцидента.
  В Кременчуге Полтавской области собака напала на девочку, которая гуляла в парке.
  Пес был на поводке, но без намордника.
  Инцидент произошел накануне, 18 апреля, днем в кременчугскому парка "Приднепровский". По словам женщины, ее 8-летняя дочь гуляла с другими детьми, и вдруг пес набросился и повалил школьницу. Владельцы пытались забрать собаку, но она успела укусить девочку".

  В Сумской области собака покусала женщину: владельца оштрафовали на 51 гривну.
  В Сумской области в городе Ромны собака породы сенбернар покусал на улице женщину.
  Владельца оштрафовали на 51 гривну, а животное конфисковали.

  В микрорайоне Краснополье в Днепре на детской площадке местная собака напала на ребенка.
  В Днепропетровской области собака покусала ребенка.
  Животное укусило девочку за лицо.
  "Это произошло на глазах многих очевидцев, среди них большинство — дети. Мы с дочерью поехали в машине скорой помощи в больницу. Лечение очень дорогое, а здоровье еще дороже. А самое страшное это то, что на лице девочки могут остаться шрамы на всю ее жизнь", — написала мать ребенка.

  За жизнь двухлетнего мальчика, которого разорвали собаки, борются врачи Днепра. Сюда ребенка в критическом состоянии доставили вертолетом из Донецкой области. Мальчик получил крайне тяжелые травмы в свой день рождения".

  То есть, содержание домашних собак и животных в городах несёт ОПАСНОСТЬ их жителям.

  В связи с вышеизложенным, ПРОШУ народных депутатов Украины:

  1.УСИЛИТЬ КОНТРОЛЬ и ОТВЕТСТВЕННОСТЬ за содержание домашних животных в городах Украины, а именно:
  - ввести обязательную государственную РЕГИСТРАЦИЮ домашних животных;
  - обязать ПОЛИЦИЮ ОБЕСПЕЧИТЬ контроль и ответственность за содержанием домашних животных;
  - ввести специальный НАЛОГ на содержание домашних животных в квартирах многоквартирных домов - до 12 000 гривен, в зависимости от опасности животного;
  - увеличить ШТРАФЫ за НАРУШЕНИЕ СОДЕРЖАНИЯ и ВЫГУЛИВАНИЯ домашних животных - не менее 1 000 гривен за выгул животного без поводка, намордника, за выгул в не установленном месте, гавканье собак в квартире многоэтажного дома и т.д.;
  - ввести уголовную ОТВЕТСТВЕННОСТЬ хозяина домашнего животного за нападение домашнего животного на людей, за содержание животного без паспорта, за непроведение ежегодных специальных медицинских процедур (вакцинации, медицинского осмотра животного и т.д.);
  - ввести обязательное СТРАХОВАНИЕ домашних животных в городах;
  - создать специальную городскую службу для ОБЕСПЕЧЕНИЯ контроля и содержания домашних и бездомных животных;
  - обеспечить РАЗВИТИЕ и ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ сети специальных ветеринарных служб и аптек для домашних и бездомных животных;
  - СОЗДАТЬ в городах специальные ПРИЁМНИКИ (приюты) для бездомных или брошенных домашних животных;
  - ВЫДЕЛИТЬ и СОЗДАТЬ в городах специальные места (кладбища) для ЗАХОРОНЕНИЯ животных;
  - и т.п.

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
 • Забезпечити право доступу членів сім’ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні у інфекційних відділеннях та відділеннях інтенсивної терапії, з наявним COVID-19.

  Підписів 209

  Дата відповіді

  Широбоков Вадим
  Електронне звернення на розгляді
  19 квітня, 2021
  19 липня, 2021
  209

  Моя мати, Широбокова Інга Ігорівна, на 38 день [09.04.21] перебування в інфекційному відділенні Київської міської клінічної лікарні №6, померла від ускладнень, викликаних COVID-19.

  За весь час перебування мами в лікарні [38 днів!], я не мав змоги її відвідати, підтримати, а найголовніше – попрощатись, оскільки адміністрація закладу заборонила відвідування хворих.

  Заборона відвідування пацієнтів інфекційних відділень, що мають тяжкий перебіг хвороби є антигуманним, та таким, що суперечить законодавству України про охорону здоров'я.

  Зайве описувати той біль, що виникає від неможливості підтримати близьку людину, величезна кількість сімей пройшли через це, і їх кількість зростає кожного дня, проте у одних це лише тимчасовий неприємний період, а у інших – біль на все життя.

  Керуючись законом України - «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Стаття 6, пункт «к», а саме:
  к) право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров'я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду;

  а також, відповідно до наказу МОЗ УКРАЇНИ №592 від 15.06.2016 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії»;

  Та враховуючи право на внесення пропозицій щодо формування державної політики в сфері охорони здоров'я, ВИМАГАЮ НАСТУПНЕ:

  1.Забезпечити право доступу членів сім’ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні у інфекційних відділеннях та відділення інтенсивної терапії, з наявним COVID-19.

  2.Розробити порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, з наявним COVID-19.

  3.Внести зміни законодавчі акти щодо реалізації прав пацієнтів та членів їх сімей.

  Емоційний та психологічний стан десятків тисяч пацієнтів, що знаходяться в лікарнях на кисневій підтримці з тяжким перебігом хвороби, може значно покращитись від можливості побачати поряд близьку людину.

  Я не зміг, але багато інших ще можуть.

  Прошу усвідомлювати суспільну значущість даної петиції.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • Пільги щодо сплати судового збору при оскарженні незаконного виконавчого напису нотаріуса

  Підписів 12

  Дата відповіді

  Ходирев Антон Володимирович
  Електронне звернення на розгляді
  25 березня, 2021
  25 червня, 2021
  12

  У зв'язку з розмноженням фінансових установ на території України, значно збільшилась кількість випадків, які порушують права людини. Оскільки, при стягненні заборгованості, фінансові установи, минаючи суд, звертаються до нотаріусів, які вчиняють незаконні виконавчі написи, на підставі яких, приватними чи державними виконавцями накладається арешт на усі рахунки (зарплатні, соціальні та ін.) громадянина України.
  Для захисту своїх прав, громадянину України необхідно в подальшому звертатись до суду з позовом про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, а також подавати заяву про забезпечення позову шляхом зупинення виконавчих дій. Зазначені дії вимагають сплати судового збору у значній сумі. При виникненні зазначених подій та при арешті коштів громадянина, створюється фактичне обмеження його конституційних прав в оскарженні виконавчого напису та спроможності сплатити судовий сбір.
  Ураховуючи положення п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентну практику Європейського суду з прав людини, зокрема рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі", сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
  У зв’язку з вищевикладеним прошу розглянути питання, щодо внесення відповідних змін до статті 5. Пільги щодо сплати судового збору Закону України «Про судовий збір», а саме додати пункт 24, який викласти у наступній редакції:
  24) позивачі - у справах щодо спорів, пов’язаних з оскарженням виконавчого напису нотаріуса до вирішення судом справи по суті та встановлення сторони, на яку буде покладено обов’язок по сплаті судового збору.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • НАКАЗ про безумовне відхилення проекту закону №3986 від 14.08.2020, яким планують позбавити громадян України права на оформлення паспорту громадянина у формі книжечки.

  Підписів 80

  Дата відповіді

  Груздов Микола Ігорович
  Електронне звернення на розгляді
  13 квітня, 2021
  13 липня, 2021
  80

  14 серпня 2020 року Верховною Радою України зареєстровано проект закону №3986, суб’єктом законодавчої ініціативи є ФІЗИЧНА ОСОБА І ПО-СУМІСНИЦТВУ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ, ЯКОМУ ПОВНІСТЮ ВИСЛОВЛЮЮ НЕДОВІРУ І ВВАЖАЮ ЗЛОЧИНЦЕМ – ШМИГАЛЬ ДЕНИС АНАТОЛІЙОВИЧ.

  ЦЕЙ НАКАЗ НЕ Є ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН, А Є ПРЯМИМ АКТОМ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ НАРОДУ УКРАЇНИ, ЯКОМУ НАЛЕЖИТЬ ВСЯ ВЛАДА НА УКРАЇНІ, ТОМУ НА НЬОГО НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ ДІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН».
  ТАКОЖ, ЦЕЙ АКТ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ ДО ВИКОНАННЯ І НЕ МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ВИКОНАННЯ, РОЗГЛЯДУ тощо.

  Стаття 75 Конституції України проголошує, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України.
  Пунктом третім частини першої статті 85 Конституції України визначено, що до повноважень Верховної Ради України належить, зокрема, прийняття законів.

  Зі змісту пояснювальної записки до проекту Закону України «Про паспорт громадянина у формі книжечки» №3986 вбачається, що проектом Закону пропонується визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» та встановити, що паспорт громадянина України у формі книжечки, оформлений до набрання чинності цим Законом, є чинним до закінчення строку його дії. Установлюються строки дії паспорта.

  По своїй суті, заплановано повне виведення з обігу паспортів громадянина України у формі книжечки і унеможливлення нами (громадянами України) отримання вищевказаних документів, що посвідчують особу ВЛАСНИКА та громадянство УКРАЇНИ.
  Вважаємо це безпідставним, протиправним та антиконституційним обмеженням прав і свобод громадян України

  У проекті Закону України «Про паспорт громадянина України у формі книжечки» (реєстраційний № 3986) запропоновано визначити, що паспорт громадянина України у вигляді книжечки посвідчує особу та підтверджує громадянство України, при цьому, ключове слово “ВЛАСНИК” не фігурує у вищенаведеному визначенні паспорта, що вказує на примусове позбавлення громадян України можливості підтвердити свій статус СПІВВЛАСНИКА землі, її надр, повітряного простору, водних та інших природних ресурсів, які знаходяться в межах території Української РСР (перейменована на «Україну»), природних ресурсів її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, всього економічного і науково-технічного потенціалу, що створений на території України (положення розділу VI Декларації про державний суверенітет України»).
  Враховуючи вищевикладене, вважаю ФІЗИЧНУ ОСОБУ, ПО-СУМІСНИЦТВУ, ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ШМИГАЛЯ Д.А., особою, яка намагається скоїти злочин проти моїх братів і сестер (народу України в загальному значенні), яких підступно та нахабно вводять в оману представники юридичної особи з назвою «КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ» (код ЄДРПОУ: 00031101), висловлюємо об’єктивну недовіру до повного складу КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, а також, на підставі вищевикладеного, –

  НАКАЗУЄМО:

  1. БЕЗУМОВНО повністю відхилити проект Закону України «Про паспорт громадянина України у формі книжечки», зареєстрований ВР України 14 серпня 2020 під реєстраційним №3986, суб’єктом законодавчої ініціативи є ФІЗИЧНА ОСОБА І ПО-СУМІСНИЦТВУ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ– ШМИГАЛЬ ДЕНИС АНАТОЛІЙОВИЧ.

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
 • ПРОТИ ПРИЙНЯТТЯ ПРОЄКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО СПРОЩЕННЯ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У СФЕРІ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЗМЕНШЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ» (РЕЄСТР. № 5371 ВІД 13.04.2021)

  Підписів 2889

  Дата відповіді

  Орловська Ірина
  Електронне звернення на розгляді
  28 квітня, 2021
  28 липня, 2021
  2889

  Запропоноване спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва суперечить Конституції України (статті 22, 36, 43, 92), міжнародним актам, ратифікованим Україною: Угоді про асоціацію Україна – ЄС (статті 296, 419, 420), Європейській соціальній хартії (переглянута) (стаття 24), Конвенції МОП № 135 про захист прав представників працівників на підприємстві та можливості, що їм надаються (статті 1, 2), Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця (статті 1, 4, 13), а також Директивам Ради ЄС № 98/59/ЄС про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення; № 2003/88/ЄС про деякі аспекти організації робочого часу; № 2019/1152 про прозорі та передбачувані умови праці в Європейському Союзі та Рекомендаціям МОП №166 щодо припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця та № 189 про створення робочих місць в малих та середніх підприємствах.

  Законопроєктом впроваджується договірний режим регулювання трудових відносин, який порушує трудові права працівників малого і середнього підприємництва:
  • встановлюються дискримінаційні норми для працівників, що погіршують їх умови праці;
  • дозволять вносити до трудового договору працівників положення, які, зокрема, будуть встановлювати додаткові обов'язки працівника, підстави його звільнення та відповідальності;
  • позбавлятимуть працівників прав та гарантій, які встановлені чинним законодавством про працю;
  • позбавляють працівників права на профспілковий захист;
  • пропонують роботодавцю звільняти працівника за власним бажанням, яке не потрібно обґрунтовувати;
  • соціально вразливі категорії осіб фактично втрачають гарантії, що встановлені чинним законодавством про працю;
  • нівелюється роль профспілок у врегулюванні трудових та соціально-економічних прав працівників;
  • профспілки втрачають представницькі функції працівників, тощо.

  Наслідками прийняття такого законопроєкту буде:
  - зменшиться ефективність державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю;
  - значно зменшиться сплата податків та зборів до державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  - погіршиться купівельна спроможність населення;
  - посилиться експлуатація працівників;
  - створюватиметься сприятливе середовище для виїзду українців на роботу за кордон до країн, де трудові та соціально-економічні права працівників цінуються.
  - поширення практики «дроблення» великих підприємств на низку малих та середніх, що створить сприятливі умови для використання незадекларованої праці;
  - працівники не зможуть реалізувати конституційне право на судовий захист, на страйк, на об’єднання в профспілки, а отже будуть позбавлені права на колективний захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів;
  - ускладнене колективно-договірне регулювання;

  У зв'язку з вищевикладеним, прошу Верховну Раду України:
  - повернути законопроєкт № 5371 суб’єктам законодавчої ініціативи;
  - не розглядати законопроєкт № 5371, як такий, що звужує трудові права та гарантії працівників, визначені законодавством про працю; позбавляє працівників малого та середнього підприємництва індивідуального та колективного захисту від свавілля роботодавця; створює передумови для впровадження рабської праці; усуває профспілок від представництва та захисту трудових прав працівників.

  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
 • Запровадження Нагороди Орден Князя Володимира Великого та внесення до державних нагород України

  Підписів 1

  Дата відповіді

  Губанов Владислав Андрійович
  Електронне звернення на розгляді
  27 квітня, 2021
  27 липня, 2021
  1

  Пропонується створення проекту Закону про запроваждення нової державної нагороди Орден Князя Володимира Великого для нагородження дітей батьків вчителів та вископосадовців окрім Народних Депутатів України це для того щоб була народна нагорода для всіх Громадян України Саме головне що у Законі має ідти такий пункт як Заборона Нагорождення Закордонних Лідерів Різних Держав прошу всіх народних депутатів зробити все для того щоб запровадити цей Орден У наступному пункті закону має бути про те щоб діти батьки вчителі та вископосадовців окрім народних депутатів якщо той кандитант у депутати має цей орден то він автоматично має право носити цей орден лише на свята або на виборах до Верховної Ради то він має право відмовитись від цієї нагороди Якщо він відмовиться то має право отримати грошову компенсацію на сумму 10 000 гривен
  У розділі прикинцеві положення має бути пункт про те що і Президент України має право носити Орден Князя Володимира Великого або той чи інший політік!

  Зробимо це разом!

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, РЕЛІГІЯ ТА МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ   
 • Проект постанови про дострокове прининення ЗНО

  Підписів 7

  Дата відповіді

  Губанов Владислав Андрійович
  Електронне звернення на розгляді
  29 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  7

  Я вважаю що треба достроково відминити ЗНО бо це просто порожня трата часу для 10-11 класів, коли діти сдають то вони нічого не знають бо їх змущують вчителі Тому я пропоную прийняти постанову від 27 травня 2021 року про дострокове прининеня ЗНО для збереження статусу учня\учениці щоб діти здавали тільки те що їм задають прошу Комітет с питань освіти розглянути це питання про відміну ЗНО на позачерговому засіданні комітету

  ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА, ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ  |  ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ  |  СІМ’Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ   
 • ЗМІНА ТЕРМІНІВ ДІЇ ID-КАРТОК ТА ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ІДЕНТИФІКУЮТЬ ОСОБУ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ.

  Підписів 8

  Дата відповіді

  Луцик Юрій Володимирович
  Електронне звернення на розгляді
  22 березня, 2021
  22 червня, 2021
  8

  ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ПКМ УКРАЇНИ ТА/АБО ІНШИХ НОРМАТИВНО-ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ, У ЯКИХ СКАСУВАТИ НЕОБХІДНІСТЬ ПОНОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ІДЕНТИФІКУЮТЬ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, У ЗВ'ЯЗКУ З ЗАКІНЧЕННЯМ ТЕРМІНУ ДІЇ, ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ДОСЯГНУЛИ 65 РІЧНОГО ВІКУ, АБО ОТРИМАЛИ СТАТУС "ІНВАЛІД" - ПОЖИТТЄВО.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
 • Відхилення проєкту закону №5388 від 16.04.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» як такого, що запроваджує необґрунтоване звільнення працівників та позбавляє їх профспілкового захисту.

  Підписів 3594

  Дата відповіді

  зайцева оксана олександрівна
  Електронне звернення на розгляді
  29 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  3594

  14.04.2021 на позачерговому засіданні Уряду України (за даними офіційного веб-сайту Уряду), без участі представників СПО об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців, було ухвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин», а 16.04.2021 законопроєкт було внесено Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України та зареєстровано за реєстр. № 5388.

  Ще під час обговорення законопроєкту в Мінекономіки, як основний розробник проєкту, на вимогу представників СПО об’єднань профспілок залишили чинну редакцію статті 252 КЗпП «Гарантії для працівників підприємств, установ, організацій, обраних до профспілкових органів» та аналогічну норму у статті 41 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», а також врахували окремі незначні правки.
  Решта зауважень СПО об’єднань профспілок, що надавалися до нього під час погоджувальних процедур зі сторонами соціального діалогу, враховані не були.
  Фактично законопроект залишається дзеркальним відображенням сумнозвісного законопроекту «Про працю» (реєстр. № 2708) і порушує конституційний принцип, викладений у статті 22 Конституції України - при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
  1. Запропоновані проектом зміни знижують рівень трудових гарантій працівників і націлюють сторони трудових відносин на вибудовування відносин лише на договірній основі. У зв’язку з цим профспілки, в значній мірі, втрачають позиції «повноцінної переговорної сторони», від якої залежить рівень забезпеченості інтересів найманих працівників у відносинах із роботодавцями в межах наявної економічної ситуації.
  Задекларована ціль даного законопроекту – зменшення контролю держави над веденням бізнесу. Однак, фактично нівелюється баланс прав та інтересів між роботодавцем та працівником, значні переваги набуває роботодавець, тоді як права працівників будуть суттєво обмежені.
  Закон буде мінімально впливати на трудові відносини, тому що в основі відносин між роботодавцем та працівником буде лежати трудовий договір, укладений у письмовій формі.
  Працівник буде повністю залежати від волі роботодавця (адже дозволити працівникові диктувати роботодавцю свої правила – це утопія), а саме проектом:
  - скасовується процедура надання згоди профспілки на звільнення працівника (стаття 43 КЗпП проекту);
  - виключається необхідність ведення правил внутрішнього трудового розпорядку або графіків змінності. Їх ведення залишається на розсуд роботодавця (стаття 52 КЗпП проекту);
  - час початку і закінчення щоденної роботи пропонується встановлювати за згодою працівника і роботодавця (стаття 57 КЗпП проекту);
  - при залученні працівників до надурочних робіт (стаття 62 КЗпП проекту) та роботи у вихідні дні (стаття 71 КЗпП проекту) профспілка лише інформується, одержання на це дозволу від профспілки скасовується;
  - з профспілкою не узгоджуватиметься перенесення щорічної відпустки (стаття 80 КЗпП проекту);
  - у зв’язку з виключенням необхідності ведення правил внутрішнього трудового розпорядку виключаються також і пов’язані з ними норми, як-то:
  - за згодою працівника і роботодавця пропонується встановлювати час початку і закінчення щоденної роботи (стаття 57 КЗпП проекту), час перерви (стаття 66 КЗпП проекту) і вихідні дні (стаття 67 КЗпП проекту);
  - без графіків змінності будуть надаватися вихідні дні на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях (стаття 69 КЗпП проекту);
  - скасовується обов’язковість ведення графіків відпусток та подання повідомлень про початок відпустки. Ведення цих графіків залишається на розсуд роботодавця (стаття 79 КЗпП проекту).
  2. Проєкт у новій редакції глави ІХ «Матеріальна відповідальність працівника» запроваджує новітню систему матеріальної відповідальності працівників майже у всіх випадках виходу з ладу обладнання, устаткування, комплектуючих.
  3. Проектом не визначається єдина форма трудового договору, однак допускається укладання строкового трудового договору у письмовій формі.
  Така невизначеність щодо існування як усної, так письмової форми трудового договору з урахуванням запропонованих змін до статей 57, 58, 62, частини другої статті 66, статті 69 КЗпП (в частині виключення необхідності ведення правил внутрішнього трудового розпорядку) призведе до дискримінації працівників, які працюють за усним трудовим договором.
  4. Запропоновані законопроектом виключення статей 43, 43-1 КЗпП, зміни до частини четвертої статті 62, статей 64, 71 КЗпП, статей 38, 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», статті 11 Закону України «Про відпустки» значно знижують правовий захист найманих працівників, звужуючи можливості профспілок захищати трудові і соціально-економічні права трудящих.
  У цій частині норми проекту суперечать Конвенції МОП № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» і статті 36 Конституції України, які визначають саме професійні спілки організаціями, що здійснюють представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників у відносинах з роботодавцями.
  Крім того, аргументація щодо виключення статті 43 та статті 431 не витримує жодної критики, оскільки в якості підстави наводяться норми Конвенції МОП № 158, яка й передбачає проведення узгоджувальних процедур при звільненні працівників. Разом з тим розробники проігнорували необхідність імплементації положень Директиви Ради № 98/59/ЄС від 20.07.1998 про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення.

  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
 • Пропоную призначити конкурс на новий текст Державного Гімну України!

  Підписів 2

  Дата відповіді

  Кучер Геннадий Петрович
  Електронне звернення на розгляді
  30 квітня, 2021
  30 липня, 2021
  2

  Пропоную призначити конкурс на новий текст Державного Гімну України!

  В якості приклада – пропоную свій власний варіант тексту цього Гімна:


  Державний Гімн України
  «Дай нам, Боже!..»
  (сл. - Геннадій Петрович Кучер;
  муз. - Михайло Михайлович Вербицький)


  Хай воссяє України
  незгасима [варіант - "невмируща"] Слава!
  Хай нас, друзi [варіанти - "рідні", "любi", "браття"], об'єднає
  Спільна наша Справа! *

  Квітне наша Україна,
  незалежна, вільна,
  Воз'єднала Україну
  Справа наша Спільна! *


  Дай нам, Боже, свою Силу,
  щоби боронитись [варіант - "захиститись"]!
  Дай нам, Боже, свою Мудрість,
  щоб порозумітись!

  Хай осяєш Ти Любов'ю
  нашу Україну,
  І не буде більш ніколи
  кращої КРАЇНИ!  Дослівний переклад на російську мову:

  Государственный Гимн Украины
  «Дай нам, Господи!..»
  (сл. - Геннадий Петрович Кучер;
  муз. - Михаил Михайлович Вербицкий)


  Пусть воссияет Украины
  немеркнущая [вариант - "бессмертная"] Слава!
  Пусть нас, друзья [варианты - "родные", "любимые", "братья"], объединит
  Общее наше Дело! *

  Расцветает наша Украина,
  независимая, свободная,
  Воссоединило Украину
  Дело наше Общее! *


  Дай нам, Господи, свою Силу,
  чтобы защищаться [вариант - "защититься"]!
  Дай нам, Господи, свою Мудрость,
  чтобы прийти к согласию!

  Да осенишь Ты Любовью
  нашу Украину,
  И не будет больше никогда
  лучшей СТРАНЫ!  * Пояснення до нового тексту Гімну України: Спільна наша Справа – це Республика (вiд лат. res publica – «суспiльна справа»).  Слава Україні!
  Героям – Слава!

  Слава Україні!!
  Народу – Слава, Слава!!

  Слава Україні!!!
  Б О Г У — Слава, Слава, Слава!!!

  ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО, АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ   |  КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ   
 • Звичайний ГРАБІЖ: жебраки українці платять за ЕЛЕКТРИКУ, значно БІЛЬШЕ, ніж європейці

  Підписів 64

  Дата відповіді 02.08.2021

  Ісаєв Микола Всісович
  Відповідь на електронне звернення
  19 березня, 2021
  02 серпня, 2021
  19 червня, 2021
  64

  З українських ЗМІ:
  - Политнавигатор. Обесточенная страна: почему Украина рискует остаться без электроэнергии?:
  "Из-за регулярного и необоснованного повышения тарифов на электроэнергию украинские предприятия огромные убытки и находятся на грани закрытия.
  ...по итогам первого квартала 2020 года базовая стоимость электроэнергии для украинской промышленности составила порядка 47 евро за МВт-час, то время,
  как для польской промышленности – 30 евро, румынской – 25 евро, венгерской – 26 евро, словацкой – 24 евро, французской – 22 евро, немецкой – 20 евро за МВт-час.
  ... в декабре: с 1 числа на 30% повышен тариф на передачу электроэнергии для НЭК «Укрэнерго». Теперь его размер составляет не ноябрьские 240,23 грн., а уже 312,76 грн. за МВт-час.
  ... в прошлом месяце для украинского бизнеса на 56% выросла цена на электроэнергию. Теперь она составляет 1777,8 грн. за МВт-час. Это повышение напрямую не отразится на коммунальной квитанции населения страны, зато приведёт к удорожанию всех товаров и услуг.
  Из-за регулярного и необоснованного повышения тарифов украинские предприятия несут многомиллионные финансовые потери и находятся на грани закрытия. Украинская продукция стала неконкурентоспособной на внешних рынках.
  Подавляющее число предприятий активно увольняют сотрудников и сокращают свои производственные мощности.
  Собственные убытки они пытаются переложить на плечи украинского населения, повышая цены на производимую продукцию, в том числе – на все группы продовольственных товаров".

  Тобто українська ВЛАДА - це звичайні БАРИГИ, які ГРАБУЮТЬ та ЗНИЩУЮТЬ український народ спільно з українськими олігархами тому, що вони постійно, значно і необгрунтовано завищують тарифи на електрику.

  В зв'язки з вищенаведеним, ПРОШУ народних депутатів України:

  1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні значне зниження тарифів на електрику, не менш ніж у 2 рази;

  2.ЗАБЕЗПЕЧИТИ ретельний державний контроль за обгрунтованістю тарифів на електрику;

  3.ЗАБЕЗПЕЧИТИ обов'язкове обговорення і узгодження з місцевою громадськістю зростання тарифів на електрику

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
 • Законопроект 5144 про колабораціонізм як не відкладний

  Підписів 8

  Дата відповіді 02.08.2021

  Дорощук Юрій Володимирович
  Відповідь на електронне звернення
  28 квітня, 2021
  02 серпня, 2021
  28 липня, 2021
  8

  У законопроєкті №5144 йдеться «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)» за авторством народних депутатів з монобільшості Федора Веніславського, Євгенії Кравчук, Микити Потураєва та низки інших депутатів фракції «Слуга народу», пояснювальна записка до якого є у розпорядженні агентства.

  Законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 111-1 «Колабораційна діяльність», якою передбачити кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.
  У цьому зв’язку пропонується внести зміни до статті 55 Кримінального кодексу України, що передбачатиме обмеження доступу до зайняття посад, до посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, строком на 15 років.

  Окрім того, автори пропонують передбачити можливість ліквідації юридичних осіб, уповноважені особи яких здійснювали таку співпрацю.

  Також пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими передбачити підслідність щодо розслідування кримінального правопорушення, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України, за слідчими органів безпеки, а також поширити на таке кримінальне правопорушення можливість спеціального досудового розслідування.

  ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
 • Про нарахування заробітної плати державним службовцям усіх рівнів у розмірі середньомісячної заробітної плати по Україні – 12 337 грн.

  Підписів 26

  Дата відповіді 30.07.2021

  Маслій Василь Сергійович
  Відповідь на електронне звернення
  26 березня, 2021
  30 липня, 2021
  26 червня, 2021
  26

  Голові Верховної Ради України Дмитру Олександровичу Розумкову, для забезпечення гідних умов існування населення, винести на найближче пленарне засідання сесії Верховної Ради України на розгляд і прийняття пропозицію про нарахування заробітної плати державним службовцям усіх рівнів у розмірі середньомісячної заробітної плати по Україні – 12 337 грн.. Скасувавши при цьому усі надбавки, доплати на оздоровлення, компенсації на житло. Всі вивільнені кошти направити на компенсацію житлово-комунальних послуг населенню.

  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
 • О гарантировании продовольственной безопасности каждого гражданина Украины в связи со снятием моратория на рыночный оборот земель сельскохозяйственного назначения с 01 июля 2021 года путем создания Государственного резервного земельного фонда гарантирования права получения бесплатного участка каждым гражданином Украины

  Підписів 6

  Дата відповіді 29.07.2021

  Зорін Юрій Леонідович
  Відповідь на електронне звернення
  27 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  27 липня, 2021
  6

  Для обеспечения самостоятельности, независимости Украины и гарантированной продовольственной безопасности каждого гражданина Украины в связи со снятием моратория на рыночный оборот земель сельскохозяйственного назначения предлагаю Верховной Раде Украины в срочном порядке до 01 июля 2021 года разработать и принять соответствующие законодательные акты о создании:
  1)Государственного резервного фонда земель для гарантирования права на получение бесплатного земельного участка (ГРФЗГПБЗУ), в соответствии со ст.121. Земельного Кодексу Украины для реального обеспечения права на получение бесплатного земельного участка всеми гражданами Украины
  2)Электронной биржи земли (ЭБЗ)(доступной для каждого гражданина через "Єдиний портал державних послуг Дія") для гарантирования справедливого распределения участков земли и прозрачной регистрации получения каждым гражданином бесплатно земельных участков до начала рыночного оборота земли в Украине. Распорядителем ЭБЗ будет ГРФЗГПБЗУ, что исключит злоупотребления, коррупцию и бюрократическую волокиту при регистрации права гражданина на использование и распоряжение передаваемым ему бесплатно земельным участком (БЗУ).

  ГРФЗГПБЗУ должен быть сформирован исходя из земельной площади, которая рассчитывается по формуле: площадь БЗУ умноженная на количество граждан Украины, которые имеют право на получение БЗУ и не реализовали его ко времени учреждения ГРФЗГПБЗУ. При недостаточности площади доступного к приватизации земельного фонда БЗУ, ГРФЗГПБЗУ приоритетно выкупает на льготной основе за бюджетные средства участки земли, выставленные на продажу на рынке земли.
  Выделение отдельных БЗУ (землеотведение) из фонда земель ГРФЗГПБЗУ, и разработка документация по отводу БЗУ, регистрация в Государственном земельном кадастре осуществляется самостоятельно ГРФЗГПБЗУ за счет средств государственного бюджета перед выставлением БЗУ на конкурс для реализации через ЭЗБ.

  При этом требование обязательной обработки для БЗУ должно быть отменено, поскольку такой участок является способом выживания в критической экономической ситуации в стране и резервной гарантией продовольственной безопасности каждого гражданина Украины. Количественная характеристики БЗУ должна определяться не величиной площади (2 га и тд), а в денежном эквиваленте, для того чтобы уравнять производительную мощность БЗУ в разных регионах страны с различным качеством земли. В разных регионах страны в зависимости от качества земли площадь БЗУ, который обеспечивает продовольственную безопасность и физическое выживание гражданина, будет варьироваться, но на момент регистрации права гражданина на пожизненное распоряжение и использование БЗУ в любом регионе страны денежная рыночная оценка БЗУ должна быть одинаковой.

  Все доступные к приватизации БЗУ на всей территории Украины без исключения должны быть выставлены на ЭБЗ в виде полного списка с указанием существенных показателей (местонахождения, размера, других характеристик земельного участка, которые содержатся в Государственном земельном кадастре). Актуальный полный список БЗУ также должен периодически публиковаться в печатном виде в общедоступном государственном издании. Выбор БЗУ при этом производится путем подачи гражданином заявки на участок на ЭБЗ, а предоставление БЗУ производится в таком случае на конкурсной основе с учетом количества заявок на данный участок, регистрации места постоянного проживания гражданина, регистрации места временного проживания, места рождения, а также других четко определенных в законодательном порядке параметров отбора. Участникам заявок на участок, которые не получили по конкурсу заявленный участок, системой ЭБЗ предлагается получить близлежащие участки по аналогичной конкурсной процедуре.
  Предлагаю провести всеукраинский референдум по вопросу принятия предложенного законопроекта, что позволит предоставить всем гражданам Украины информацию о гарантированном праве на БЗУ и реальный механизм реализации права на получение бесплатного земельного участка в соответствии со ст.121 Земельного кодекса Украины.

  АГРАРНА ПОЛІТИКА І ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
 • Про захист дітей від гвалтиників

  Підписів 18

  Дата відповіді 29.07.2021

  Губанов Владислав Андрійович
  Відповідь на електронне звернення
  21 квітня, 2021
  29 липня, 2021
  21 липня, 2021
  18

  Багато дітей страждають через те що вони піддаються насильству с боку рідних та гвалтіників Пропоную збільшити покарання на 20 років позбавлення волі без права внесення застави та ввести штраф за згвалтування на сумму 3 000 гривен

  СІМ’Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ   
 • Стимулювати створення власної вакцини від коронавірусу українськими науковими організаціям, зокрема на базі плазми крові перехворілих після коронавірусу громадян, з перевіркою її на добровольцях та спрощеними дозволами на застосування

  Підписів 7

  Дата відповіді 28.07.2021

  Войтович Н. І.
  Відповідь на електронне звернення
  05 квітня, 2021
  28 липня, 2021
  05 липня, 2021
  7

  В нашій країні є науковий потенціал, профільні науковці можуть створити українську вакцину від коронавірусу, зокрема на базі плазми крові перехворілих на коронавірус та інших штамах цієї (чи іншої) хвороби.
  Для прискорення створення вакцини пропоную об'єднати інститутів, долучити студентів, професорів та активно працювати в цьому напрямку. Також слід знизити бюрократичну тяганину, спростивши дозволи для застосування майбутньої вітчизняної вакцини.
  При відсутності в Україні виробничих потужностей по кількості препаратів, масове виготовлення такої української вакцини можливе закордоном за домовленістю. Винайдення нової вакцини підвищить авторитет України у світі, та допоможе долати наслідки пандемії на планеті.
  Після винайдення вакцини від коронавірусу підвищити зарплатню, фінансування науковим працівникам, галузям задіяними в її створенні.

  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я