ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Перелік оприлюднених петицій.

  • ВИМАГАЄМО зняти з розгляду Проект Постанови «Про особливості поширення на вакцинованих осіб обмежень, встановлених з метою протидії поширенню пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 6002 від 07.09.2021 та не допускати до розгляду подібні постанови

    Підписів 2456

    Днів залишилось 61

    Стахів Остап Васильович
    Оприлюднена
    20 вересня, 2021
    20 грудня, 2021
    61
    2456

    Зважаючи на критичну ситуацію, що виникла внаслідок повалення конституційного ладу, спричиненого нехтуванням Конституції та Законів України, з метою недопущення поширення беззаконня Український народ постановляє:

    КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА НЕ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕНІ, крім випадків, передбачених Конституцією України.

    Можуть встановлюватися ОКРЕМІ ОБМЕЖЕННЯ прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень в умовах воєнного або надзвичайного стану. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.

    Конституційний Суд України наголошує, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження можуть встановити, згідно закону — акту, ухваленому Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України. (п. 3.2 Рішення КСУ №10-р/2020 від 28.08.2020 р.).

    ВИМАГАЄМО:
    - зняти з розгляду у Верховній Раді України Проект Постанови «Про особливості поширення на вакцинованих осіб обмежень, встановлених з метою протидії поширенню пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 6002 від 07.09.2021 року та не допускати в подальшому до розгляду подібні постанови.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Ввести в школах урок (хоча б один раз на місяць) з правил дорожнього руху (ПДР). Заняття повинен проводити спеціаліст, що викладає ПДР в автошколі.

    Підписів 120

    Днів залишилось 7

    Кириленко Олександр Михайлович
    Оприлюднена
    27 липня, 2021
    27 жовтня, 2021
    7
    120

    Як показала практика, введення для водіїв автоматичної фіксації порушень швидкості, не підвищила уважність, обережність, знання ПДР ТА САМЕ ГОЛОВНЕ - КУЛЬТУРУ ПОВОДЖЕННЯ НА ДОРОЗІ. А саме від цього залежить безпека руху.

    Статистика за 2020 рік:

    - ДТП стало на 8 тисяч більше від попереднього;
    - до основного переліку причин досі входять перевищення швидкості, проїзд перехресть, пішохідних преходів, недотримання дистанції;
    - травмовано 4432 дітей, 168 з яких загинуло!!! (класна статистика???);
    - 1768 ДТП з велосипедистами, 235 з них загинули;
    - за останні 5 років число ДТП зросло на 28 тисяч
    - ЗА ОФІЦІЙНИМИ ДАННИМИ В АТО ЗА 2020 РІК ЗАГИНУЛО 49 БІЙЦІВ.
    ЯК ВАМ ПОРІВНЯЛЬНА СТАТИТСТИКА????

    НАТОМІСТЬ ЧИНОВНИКИ ХОЧУТЬ ВВЕСТИ ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕНННЯ ПДР ДІТЬМИ (ЗАКОНОПРОЕКТ 5396) ТА ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ ФІКСУВАТИ ПОРУШЕННЯ САМИМИ ВОДІЯМИ,ЩО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО БІЛЬШ ТОТАЛЬНОГО ХАОСУ. ПОВІРТЕ, ЯКЩО ДИТИНА І ПОРУШИТЬ, І БАТЬКІВ ПРИТЯГНУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦЕ - ЦЕ НЕ ПОЛЕГШИТЬ ДОЛЮ БАТЬКІВ, ЯКЩО ДИТИНА БУДЕ ТРАВМОВАНА ЧИ ВЗАГАЛІ ЗАГИНЕ!!!!!


    На сьогоднішній день дуже мало людей знає:
    - як керуватися сигналами регулювальника при переході проїзної частини;
    - що МОЖНА переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів та узбіч, коли відсутні позначені пішохідні переходи і хто має перевагу: водій, авто чи сам пішохід;
    - по якій із сторін дороги можна рухатися, коли немає тротуарів та пішохідних доріжок (як в населених так і поза населеними пунктами);
    - що потрібно зупинитись на середині проїзної частини та дочекатися відповідного (дозволяючого) сигналу світлофора, коли під час переходу засвітився забороняючий сигнал (навіть якщо немає острівця безпеки );
    - що не можна переходити дорогу поза перехрестями чи пішохідними переходами, коли є чотири і більше смуг для руху в обох напрямках ;
    - що за невиконання цих правил пішоходи несуть адміністративну відповідальність (не говорячи вже про небезпеку, що їм може загрожувати).

    На фоні пішоходів, водії, на жаль, не мають змоги повихвалятися кращими знаннями в цій сфері. Більшість із них їздить взагалі не заглядаючи в ПДР, щоб поновити або набути нові знання, а змін в правилах за всі роки їх існування відбулося досить багато.

    ВВАЖАЮ, ЩО ПОТРІБНО КОШТИ НЕ БРАТИ З ЛЮДЕЙ ЗА ПОРУШЕННЯ, А ВКЛАСТИ ЇХ В РОЗВИТОК ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РУХУ.

    При постійному повторенні та відпрацюванні на практиці ПДР в присутності спеціаліста, ще з юних років ми зможемо навчити наших дітей елементарним речам, що зможуть зберегти їхнє життя, пізнати етику пішохідного руху та підвищити культуру дорожнього руху вцілому. ЧЕРЕЗ 5 РОКІВ ЦЕ ВЖЕ ЗМОЖЕ ДАТИ РЕЗУЛЬТАТ В ПЛАНІ ПОЗИТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ДОРОЗІ ПІШОХОДІВ, ВОДІЇВ, ВЕЛОСИПЕДИСТІВ.

    ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ  |   ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
  • Невідкладно розглянути проект постанови № 6130 про необхідність запровадження санкцій проти Ігоря Коломойського

    Підписів 111

    Днів залишилось 90

    Кононов Ілля Вадимович
    Оприлюднена
    18 жовтня, 2021
    18 січня, 2022
    90
    111

    Закликаємо Верховну Раду України підтримати проект постанови №6130 від 5 жовтня 2021 року щодо застосування санкцій проти олігарха Ігоря Коломойського. Дії олігарха створюють загрози безпеці країни, економіці та міжнародним зв’язкам.

    Існує достатньо підстав для запровадження санкцій:
    - За наявною інформацією, Коломойський торгував вугіллям з Росією та її окупаційними адміністраціями - так званими "ДНР" та "ЛНР". Таким чином, відбувалося фінансування збройної агресії проти України.
    - Відповідно до журналістських розслідувань Pandora Papers, Коломойський причетний до виведення коштів з ПриватБанку в офшори.
    - У 2018 році олігарх погрожував позбавити країну питної води, вимагаючи знижок на газ для своїх підприємств. Будучи монополістом, він зупинив постачання рідкого хлору, необхідного для очистки води.
    - Коломойський створив паливний картель з понад 170 компаній, що дозволило йому утворити монополію на ринку та штучно завищувати ціни на пальне для населення.
    - Канал олігарха "1+1" став майданчиком для російської спецоперації, метою якої була дискредитація України, підрив допомоги з боку США та послаблення міжнародної проукраїнської коаліції. Йдеться про оприлюднення «плівок Деркача», де записано нібито перемовини президента Петра Порошенка та віце-президента США Джозефа Байдена.

    Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про санкції», пропозиції щодо застосування санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України зокрема.

    Обмеження, запропоновані в проекті постанови, передбачають блокування активів, запобігання виведенню капіталу за кордон та анулювання дозволів і ліцензій. В разі запровадження, вони позбавлять Коломойського контролю над десятками підприємств по всій країні. Це стане реальним кроком для боротьби з впливом олігарха.

    Час покласти край згубним діям Коломойського і тим загрозам країні, які вони створюють. Тому вимагаємо у народних депутатів підтримати проект постанови №6130, що стане важливою складовою цієї боротьби.

    ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО  |   ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |   ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Щодо обов"язкової стерилізації власних тварин - котів та собак з метою зменшення кількості безпритульних

    Підписів 93

    Днів залишилось 31

    Букач Ірина Вадимівна
    Оприлюднена
    20 серпня, 2021
    20 листопада, 2021
    31
    93

    Кількість безпритульних тварин на вулицях міст і сіл України неупинно зростає, попри постійну роботу волонтерів по стерилізації та прилаштуванні тварин, які не мають власників.
    Не секрет, що чисельність безпритульних зростає за рахунок вивезених з домогосподарств виводків тварин. Вивезені та покинуті на призволяще, а це переважно молоді тварини - цуценята та кошенята, опиняються в жорстких і незвичних для них умовах, таких, як відсутність їжі, тепла, гідного місця для життя. Вони помирають у страшних муках, їх женуть від житла, їх вбивають, вони зазнають жахливих мук.
    Через значну кількість тварин - безхатьків на вулицях, та зростаючу кількість кричущих випадків вбивства або жорстокого ставлення до тварин в цілому, Україна має негативний імідж серед цивілізованих країн світу.
    З метою подолання негуманного сталення до тварин, виховання у населення шанобливого ставлення до чужого життя, зменшення чисельності безпритульних тварин, покращення іміджевого статусу держави, пропонуємо Верховній Раді України ініціювати, розробити та ухвалити закони та внесення змін до існуючих, щодо :
    - обов"язкової стерилізації власних тварин - котів та собак, які знаходяться на утриманні в домогосподарствах і не представляють племенної цінності, про що мають відповідні відмітки в паспортах (або відсутність паспортів взагалі), силами та коштами власників та місцевих рад, зоозахисних громадських об"єднань, тощо. (Виняток щодо стерилізації - вік тварини та протипоказ ветлікаря.);
    - обов"язкової стерилізації безпритульних тварин силами та коштами місцевих рад, зоозахисних громадських об"єднань. (Наразі стерилізація безпритульних тварин в містах відбувається головним чином силами волонтерів, проте цього замало);
    - облік усіх, належних домогосподарству тварин - собак та котів, з метою контролю їх кількості;
    - посилення відповідальності власників домогосподарств, які допустили вивезення приплоду;
    - відповідальність власників, які уникають стерилізації тварин та/або постановки їх на облік;
    - покласти контроль та відповідальність за втілення у життя прийнятих законів на органи місцевого самоврядування, органи поліції .
    На часі змінювати ставлення громадян до такого явища, як безпритульність тварин, потрібно зменшувати їх кількість на вулицях населених пунктів у єдиний гуманний спосіб, яким є стерилізація безпритульних тварин, а також тварин із власних домогосподарств.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ  |   ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
  • Обов'язковість сортування сміття

    Підписів 59

    Днів залишилось 76

    Ляднова Олександра Олександрівна
    Оприлюднена
    04 жовтня, 2021
    04 січня, 2022
    76
    59

    На сьогодні, сортування сміття в Україні є необов’язковим. Чинний Закон України «Про відходи» не має переліку та послідовності операцій з переробки сміття. Тому стаття 32 цього Закону має лише декларативний характер.
    В Україні, за даними Мінрегіонбуду, щорічно викидають близько 10 млн тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється. Решта захоронюється на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч. Вони займають 9 тисяч гектарів. Ще тисяча гектарів – несанкціоновані стихійні звалища.
    Необхідно закласти основу для запровадження стратегій щодо поводження із відходами в Україні (щодо збору, сортування, транспортування, утилізації сміття), яке буде відповідати існуючому законодавству ЄС.
    Пропоную наступні дії:
    1. Переглянути норми права у Екологічному кодексі, Законі України "Про відходи".
    2. Зобов'язати кожного громадянина сортувати сміття. За порушення передбачити великі штрафи.
    3. Зобов'язати місцеві органи забезпечити умови для сортування сміття громадянами, наприклад: установка спеціальних контейнерів на вулицях і в кожному дворі, на територіях освітніх (школи, вузи) та громадських закладів
    4. Створити умови для будівництва сміттєпереробних заводів, що відповідатимуть сучасним екологічним вимогам
    5. Організувати просвітницьку діяльність серед населення, а саме: інформувати населення міст про порядок сортування сміття та відповідальність за його порушення, а також передбачити кошти на проведення інформаційно-роз`яснювальної компанії з залученням місцевих засобів масової інформації.
    Країни Європи та Америки давно практикують поділ сміття.
    Результат цього - поліпшення стану екології, здешевлення вторсировини та збереження природних ресурсів.
    Так чим ми гірше?

    ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
  • Звернення до Голови Верховної Ради з питань посилання суднобудування

    Підписів 31

    Днів залишилось 57

    Лисицький Віктор Іванович
    Оприлюднена
    16 вересня, 2021
    16 грудня, 2021
    57
    31

    № 42-21 Від 13.09.21
    Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову
    Вельмишановний Дмитро Олександрович!
    Ми рішуче підтримуємо реальну (!) новаторську активність Верховної Ради України котра радикально прискорює формування сучасної високоефективної законодавчої системи – основи швидкого укріплення і розвитку економіки нашої молодої держави.
    Впевнені: Саме тому нам вдасться стрімко підвищити і ефективність використання украй важливої конкурентної переваги України: морської індустрії у цілому і суднобудування, у тому числі.
    Виходячи із цих очевидних обставин Асоціація «Укрсудпром» рішуче підтримала ініціативу фахівців «Укроборонпрому» щодо створення "Стратегії розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року». Адже ми прекрасно розуміємо що це украй (!) важливий перший крок для системного відродження морської індустрії у цілому.
    Нашу позицію потужно підтримали учасники Круглого столу, котрий відбувся у Одесі 2 вересня цього року. Просимо розглянути Звернення учасників та сприяти проведенню парламентських слухань з необхідних законодавчих умов для стабільної роботи і розвитку морської індустрії, зокрема суднобудування..
    Додаток: Звернення учасників Круглого столу
    З повагою, Президент Асоціації «Укрсудпром», Державний службовець 1-го рангу
    Віктор Лисицький

    ЗВЕРНЕННЯ
    учасників Круглого столу
    Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром»
    "Стратегія розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року – перший крок відродження морської індустрії".
    м. Одеса 2 вересня 2021 р.
    Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром» (далі Асоціація) в рамках Загальних зборів Асоціації провели Круглий стіл на тему: "Стратегія розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року – перший крок відродження морської індустрії".
    Стратегія є основою для розроблення нових та перегляду існуючих нормативно-правових актів (у тому числі державних цільових програм) у сфері розвитку суднобудівного комплексу (кластеру).
    Учасники засідання Круглого столу обговорили проблеми і перспективи розвитку суднобудування та проєкт Стратегії розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року (далі Стратегія), який розробили фахівці ДК «Укроборонпром» разом з фахівцями Асоціації.
    Особливу увагу присутні звернули на те, що морська індустрія України у цілому та суднобудування зокрема, знаходиться в украй важкому стані. Держава несе величезні втрати ВВП – десятки млрд гривень щорічно.
    Причини.
    1. Відсутність цілісної системи регулювання розвитку морської індустрії, котра б фундаментально враховувала світовий досвід підтримки розвитку національного суднобудування та судноплавства та ліквідувала надмірне фінансове навантаження та зарегульованість господарської діяльності.
    2. Відсутність державного замовлення та ефективної державної кредитної підтримки національного суднобудування та судноплавства;
    3. Ігнорування світової практики державної підтримки розвитку морського потенціалу (практики США, Японії, Південної Кореї, Китаю та ін.).
    Однак слід зазначити, попри все – досі існують можливості для повноцінного відродження морської індустрії і, зокрема, одних із її найважливіших компонентів - суднобудування та судноремонту
    Аналізуючи підсумки роботи за останні 3 роки можна відзначити що:
    1. З 2018 року постійно збільшувалося будівництво суден. У 2020 році збільшилася не тільки кількість побудованих суден, але й їх сумарна валова місткість – 17807 тонн проти 16180 тонн у 2019 році. У той час, як в Європі, за даними ЮНКТД, обсяги будівництва зменшилися у 2020 році на 30 % (1 668 709 т проти 2 326 154 т).
    2. У 2020 році було побудовано 18 суден, що є найкращими показниками після 2013 р.
    3. Після семирічного простою, у 2019 році відновив роботу СЗ «Океан», а у 2020 році розпочав будівництво несамохідних суден.
    4. На ССЗ «НІБУЛОН» у 2019 році побудовано 140-метрове самохідне судно-перевантажувач, що є найбільшим судном, яке збудоване за останні 20 років.
    5. Судноремонтні підприємства «Дунайсудносервіс» і «Дунайсудноремонт» з 2019 року почали будувати несамоходні судна. Так у 2020 році вони побудували баржу довжиною 128 м, що є найбільшою за роки незалежності.
    6. За 2020 рік по проектах Морського Інженерного Бюро було побудовано і здано в експлуатацію 34 нових суден сумарним дедвейтом 195,6 тис. тонн (у 2019 році відповідно 24 та 181). Головні судна проєкту RSD59, RST12C, RSD32M та проекту PV300 увійшли до складу кращих суден 2018 року та 2020 року (Significant Ships) Британського Королівського товариства корабельних інженерів.
    7. За рівнем металоспоживання в галузі можна значною мірою судити про її стан. За даними ГМК «Центр» у різні роки динаміка поставок металопродукції «Метінвесту» українським корабелам була такою: 2018 рік – понад 20 тис. т; 2019 рік – понад 15 тис. т; 2020 рік – 10,5 тис. т.
    8. Вперше відбувається зменшення робочих місць у суднобудуванні та судноремонті, які пов’язані не тільки з епідемією COVID а й зменшенням замовлень на 2021 рік.
    9. Позитивні зрушення у суднобудуванні за ці роки відбувалися, в основному за рахунок будівництва СП «НІБУЛОН» власного річкового флоту, іноземних замовників, замовлень Міністерства оборони України та агрохолдингової компанії «АгроВіста» і судноплавної компанії «Грейн-Трансшипмент».
    Висновки: наші суднобудівні підприємства та проєктно – конструкторські організації мають достатній потенціал для будівництва різних типів суден і військових кораблів, проте відсутність державної підтримки та замовлень на внутрішньому ринку може привести до руйнації суднобудівного виробництва.
    На підставі цих стисло викладених фактів, учасники Круглого столу вирішили:
    1. Підтримати проєкт Стратегії та звернутися до РНБО і Кабінету Міністрів України щодо прискорення її затвердження та реалізації.
    2. Звернутися до Адміністрації Президента України щодо посилення контролю за виконанням Указу Президента України від 18 червня 2021 р. №372/2021 в частині військового суднобудування.
    3. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням:
    Відновити «Координаційну раду з питань розвитку морської індустрії України». Це був постійно діючий колегіальний робочий орган Кабінету Міністрів України, призначений для розгляду проблем і перспективних завдань комплексу вітчизняної морської індустрії.
    4. Звернутися до Голови Верховної Ради України щодо проведення парламентських слухань з необхідних законодавчих умов для стабільної роботи і розвитку морської індустрії, зокрема суднобудування.

    Суднобудівники готові до поглибленого розгляду поставлених питань на самому високому рівні.

    Звернення погоджено з усіма учасниками Круглого столу.
    За дорученням учасників Круглого столу

    З повагою, Президент Асоціації,
    Державний службовець 1-го рангу

    Віктор Лисицький

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |   ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Пенсійне забезпечення суддів

    Підписів 20

    Днів залишилось 15

    Довгань Галина Анатоліївна
    Оприлюднена
    04 серпня, 2021
    04 листопада, 2021
    15
    20

    Як свідчать дані Пенсійного фонду у 2021р., виплати українських пенсіонерів розподіляють по виду і розміру:
    • Пенсії за віком - 8 316 443 осіб, Середня пенсія - 3 770,23 грн;
    • По інвалідності - 1 367 192 осіб, Середня пенсія - 2 825,32 гривні;
    • У зв'язку з втратою годувальника - 530 902 осіб, Середня пенсія - 3 227,83 грн;
    • По вислугою років - 212 345 осіб, Середня пенсія - 3 403,48 грн;
    • Соціальні пенсії - 71 924 осіб, Середня пенсія - 1 785,49 гривні;
    • Довічне грошове утримання суддів - 3556 осіб, Середня пенсія - 77 387,20 гривні;
    • Пенсії військовослужбовців - 550 487 осіб, Середня пенсія - 5 650,26 гривні.
    Чому пенсійне забезпечення суддів, які протягом 30 років нашої незалежності краще всіх пристосувалися до цієї корумпованої системи, які часто приймали рішення на користь тих, хто більше дасть грошей, тепер ще винагороджені за свою діяльність непомірно високими пенсійними виплатами.
    Страна, яка сплачує пенсії з позикових коштів, яка знаходиться в тяжкій економічній кризі, не повинна сплачувати такі непід’йомні кошти суддям.
    Пропоную встановити розмір пенсій суддям не більше мінімальної пенсії *10. На теперішній час це 18540 грн.

    СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Розробити закон про націоналізацію облгазів.

    Підписів 20

    Днів залишилось 64

    Лебединець Маргарита Іванівна
    Оприлюднена
    23 вересня, 2021
    23 грудня, 2021
    64
    20

    Розробити закон про націоналізацію облгазів. В зв"язку з массовими недостовірними розрахунками за газ усьому населенню на протязі півроку. Відмова в перерахунку під різними приводами. Недостовірні перерахунки. Неможливість органів влади врегулювати ситуацію.

    ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА  |   ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |   КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО   
  • Налоги для церквей и храмов

    Підписів 18

    Днів залишилось 24

    Подкова Евгений Николаевич
    Оприлюднена
    13 серпня, 2021
    13 листопада, 2021
    24
    18

    Церкви и храмы, по сути своей, являются бизнес объединениями со своими уставами предприятий, и доходами.
    Предлагается взымать налог на прибыль с каждой церкви (в соответствии с хозяйственной деятельностью: продажа атрибутики, выращивание и животных, производство и пр) и ввести декларирование доходов для церковнослужителей.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, РЕЛІГІЯ ТА МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ  |   ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Закон про персональну відповідальність держслужбовців за прийняття збиткових для держави рішень та невиконання законів України

    Підписів 17

    Днів залишилось 80

    Доценко Віктор Іванович
    Оприлюднена
    08 жовтня, 2021
    08 січня, 2022
    80
    17

    З метою дійсно "відрубати коррупційні руки" олігархам", вимагаю від профільного комітета ВР України розробити та подати до голосування в залі ВР України ЗАКОН ПРО ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРНЯТТЯ ЗБИТКОВИХ ДЛЯ КРАЇНИ РІШЕНЬ ТА ІГНОРУВАННЯ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ.
    Нове Бюро економічної безпеки України, згідно цого закону, повинно буде відслідковувати та передавати до Антикорупційного суду.
    Також, законом треба передбачити персональну відповідальність чиновнікам за ігнорування законів України.
    Саме персональна безвідповідальність, яка зараз існує у законодачому полі України, дозволяют українським чиновникам виконувати закони тільки у разі їх особистої зацікавленності.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |   ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |   ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ   
  • Законодавство у сфері Екології

    Підписів 12

    Днів залишилось 70

    Крістенчук Кристина Сергіївна
    Оприлюднена
    29 вересня, 2021
    29 грудня, 2021
    70
    12

    Необхідно більш детально врегулювати суспільні відносини у сфері екології та захисту природних ресурсів, оскільки нормативно-правові акти у цій сфері за часів СРСР містять застарілі стандарти, які у сучасності не виконуються. У зв'язку з цим, назріла проблема у діяльності відповідних органів, які керуються цими нормами права.
    Пропуную наступні дії:
    1. Переглянути норми права у Законі України "Про охорону навколишнього середовища", Законі України "Про внутрішній водний транспорт", Водний Кодекс України, Кодекс Про надра, Земельний Кодекс та взаємопов'язані з ними документи для встановлення нових, сучасних правил та приписів.
    2. Прийняти нові законопроекти, які б врегулювали певні проблеми, такі як:
    1.Захист тварин від жорстокого поводження та про заборону евтаназії при регулюванні чисельності безпритульних тварин
    2.Заборона використання тварин у цирках
    3.Заборона чисельного знищення мисливцями вовків та кішок в лісових зонах
    4.Посилення боротьби з мислівським браконьерством
    5. Заборона знищення лісів червонокнижних рослин
    6. Заборона на участь дітей в полюванні
    Це далеко не всі проблеми які існують на даний момент, проте одні із головних. Усі ці законопроекти регулюють важливу частину життя кожного громадянина України. Коли вони будут вірно врегульовані, жити у нашій країні стане набагато краще.

    ЕКОЛОГІЯ ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ   
  • ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні ЗАПРОВАДЖЕННЯ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ, згідно статті 49 Конституції України

    Підписів 11

    Днів залишилось 15

    Ісаєв Микола Всісович
    Оприлюднена
    04 серпня, 2021
    04 листопада, 2021
    15
    11

    Статтею 49 Конституції України встановлено, що:
    - Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ.
    - Охорона здоров'я забезпечується ДЕРЖАВНИМ ФІНАНСУВАННЯМ відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.
    - У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО; існуюча мережа таких закладів НЕ МОЖЕ БУТИ СКОРОЧЕНА.

    Сайт партії "Батьківщина".

    Зі статті: "Страхова медицина та ефективна, справді швидка допомога, – Юлія Тимошенко про плани реформування охорони здоров’я":

    "Так звана медична реформа, запроваджена чинною владою, не дала бажаних результатів ані для пацієнтів, ані для медиків. Її треба правильно відкоригувати, зокрема, запроваджувати СТРАХОВУ МЕДИЦИНУ.

    Про це заявила Юлія Тимошенко під час спілкування з медичною спільнотою у Сумах.

    «Необхідно взяти ту модель, з якою живе 90% цивілізованого світу – нормальне медичне страхування, яке дає право кожній людині мати вільний доступ до отримання медичної допомоги», – зауважила лідер «Батьківщини».

    На її переконання, страхова медицина може бути побудована таким чином, щоб більшу частку медичної страховки сплачував роботодавець, який при цьому сплачував менше податків.

    Саме тому закон про медичне страхування треба ухвалювати одночасно з Податковим кодексом, щоб знизити податкове навантаження на бізнес.

    «А для пенсіонерів, непрацездатних людей, малолітніх дітей страхування забезпечуватиме держава, так як це відбувається у всіх країнах, де діє страхова медицина», – пояснила Юлія Тимошенко своє бачення охорони здоров’я".

    Зі статті: "Батьківщина» зареєструвала законопроєкт про загальнообов’язкове медичне страхування":

    "Юлія Тимошенко та депутати «Батьківщини» зареєстрували у парламенті законопроєкт № 3464, який забезпечить українців якісними медичними послугами, медиків – європейськими зарплатами, а галузь – необхідними ресурсами для розвитку.
    Проєкт закону розроблений з урахуванням світового досвіду, особливостей України, можливостей вітчизняного бюджету, стану системи охорони здоров’я тощо.

    Фінансування медичної галузі, за переконанням авторів документа, має здійснюватися з чотирьох джерел:

    – частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування – до 30%;
    – частка коштів місцевих бюджетів – до 10%;
    – позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування – 50- 60%;
    – приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) – до 15%.

    За бюджетні кошти буде профінансовано зокрема: екстрену допомогу, невідкладну стоматологічну та паліативну допомогу, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, щеплення проти інфекційних хвороб".

    В зв'язку з вищенаведеним. ВИМАГАЮ від народних депутатів України:

    1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні ЗАПРОВАДЖЕННЯ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ, згідно статті 49 Конституції України

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • ЗБІЛЬШИТИ, до встановлених прожитковим мінімумом, соціальні НОРМАТИВИ споживання житлово-комунальних послуг, які значно ЗМЕНШИВ Уряд Гройсмана

    Підписів 11

    Днів залишилось 17

    Ісаєв Микола Всісович
    Оприлюднена
    06 серпня, 2021
    06 листопада, 2021
    17
    11

    Статтею 1 Закону України "Про прожитковий мінімум" встановлено, що:
    "Прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини.... мінімального набору послуг (далі - набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості".

    Статтею 2 Закону України "Про прожитковий мінімум" встановлено, що:
    "Прожитковий мінімум застосовується для:
    - визначення державних соціальних гарантій і стандартів обслуговування та забезпечення в галузях охорони здоров'я, освіти, соціального обслуговування та інших".

    Статтею 3 Закону України "Про прожитковий мінімум" встановлено, що:
    "До набору послуг включаються житлово-комунальні, транспортні, побутові послуги, послуги зв'язку, закладів культури, освіти, охорони здоров'я та інші.
    Набір послуг формується уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сферах надання відповідних послуг.
    Основними принципами формування набору послуг є:
    - визначення житлово-комунальних послуг (по водопостачанню, теплопостачанню, газопостачанню, електропостачанню, водовідведенню, утриманню та експлуатації житла та прибудинкових територій, сміттєзбиранню, утриманню ліфтів) виходячи із соціальної норми житла та нормативів споживання зазначених послуг".

    З українських ЗМІ:

    - Слово і діло. Кабмин снизил социальные нормативы тепло-, газо- и электроснабжения:
    "Кабинет министров Украины понизил социальные нормативы тепло-, газо- и электроснабжения с 1 мая 2017 года.
    Об этом говорится в постановлении №51 от 6 февраля, передает «Слово и Дело».
    Согласно информации, правительство уменьшило социальные нормы потребления газа с 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м отопительной площади.
    Также Кабмин понизил нормативы потребления тепловой энергии для централизованного отопления (теплоснабжения) абонентами, жилые дома которых оборудованы домовыми или квартирными приборами учета, с 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1 кв. м отапливаемой площади в месяц в отопительный период.
    Нормативы по электрической энергии для индивидуального отопления снижены с 65 кВт·ч до 51 кВт·ч на 1 кв. м отапливаемой площади.
    Снижение социальных нормативов тепло-, газо- и электроснабжения было одним из условий Международного валютного фонда для получения Украиной следующего транша кредита.
    Ранее сообщалось, что Кабинет министров Украины рассматривает возможность уменьшения социальной нормы потребления газа с 5,5 до 4 куб. м на 1 кв. м в 2019 году".

    Тобто, Уряд Гройсмана, значно зменшивши соціальні нормативи тепло-, газо- і електропостачання, погіршив добробут громадян України, зробивши їх жебраками.

    В зв'язку з вищенаведеним ВИМАГАЮ від народних депутатів України:

    1.Збільшити, до встановлених прожитковим мінімумом, соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, які значно зменшив Уряд Гройсмана;

    2.ВСТАНОВИТИ реальний прожитковий мімімум, який включає ВСЮ (повну) суму житло-комунальних тарифів

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Про скасування шахрайського тарифу на доставку газу

    Підписів 11

    Днів залишилось 90

    Богатиренко Олена Георгіївна
    Оприлюднена
    18 жовтня, 2021
    18 січня, 2022
    90
    11

    Будівництво газопроводу вiдбувалося на гроші платників податків Радянського Союзу, на гроші наших батьків. Газопровід дістався народу України у спадок.
    Транспортування газу по трубопроводу, під тиском, передбачено функціональною конструкцією, проектною документацiєю газопроводу і не потребує додаткових зусиль та окремої оплати за транспортування.
    Цiна на газ складається з вартостi здобутого в Україні або закупленного газу, та затрат на обслуговування трубопроводу.
    Пропоную переглянути складовi вартостi газу для населення.

    Пропоную скасувати цiну на доставку газу для населення по причинi її абсурдностi та тому, що такий тариф відверто шахрайський.

    Цiна на доставку Пропан Бутану може бути тiльки там, де нема трубопроводу. Але це вже iнша iстория.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |   ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Про забезпечення ОБРАННЯ СУДДІВ, в тому числі Конституційного суду, НАРОДОМ України на відповідних ВИБОРАХ, згідно статті 5 Конституції України

    Підписів 9

    Днів залишилось 22

    Ісаєв Микола Всісович
    Оприлюднена
    11 серпня, 2021
    11 листопада, 2021
    22
    9

    Статтею 5 Конституції України встановлюється, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади.

    Статтею 6 Конституції України встановлюється, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

    Тобто судова влада є окремою гілкою влади.

    Тоді чому судову владу, в тому числі Конституційний суд, формує Президент України (тобто виконавча гілка влади) і Верховна Рада України (тобто законодавча гілка влади), а не народ України, який є єдиним джерелом влади для всіх гілок влади ?

    Тобто в Конституції України Верховною Радою и Президентом, які самостійно склали цю Конституцію України, без всенародного обговорення, а потім її самостійно прийняли, без затвердження Конституції України всенародним голосуванням, вони підкорили себе судову гілку влади, чим було узурповано основне право народу - бути єдиним джерелом влади для всіх гілок державної влади.

    Саме тому Верховна Рада і Президент України постійно самовільно змінюють Конституцію України, як їм хочеться, без участі українських громадян, хоч єдиним джерелом влади є народ України.

    Вважаю, що ВСЯ судова гілка влади, в тому числі Конституційний суд, ПОВИННА обиратися народом України на відповідних виборах, щоб служити тільки народу України та бути незалежною по відношенню до інших гілок державної влади, щоб повністю відповідати статтям 5 і 6 Конституції України.

    В зв'язку з вищенаведеним,ВИМАГАЮ народних депутатів України:

    1.ВІДНОВИТИ право народу України бути єдиним джерелом влади для усіх гілок державної влади в Україні, згідно статті 5 Конституції України;

    2.ВНЕСТИ до Верховної Ради України проект змін до Конституції України щодо НЕЗАЛЕЖНОСТІ судової гілки державної влади та ОБРАННЯ її народом України на відповідних виборах, що буде повністю відповідати статтям 5 і 6 Конституції України;

    3.ЗАТВЕРДИТИ Конституцію України на Всенародному голосуванні, щоб ніхто крім народу України не міг її змінювати

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Вдосконалення пам`яткоохоронного законодавства України

    Підписів 9

    Днів залишилось 41

    Косяченко Нікіта Олександрович
    Оприлюднена
    31 серпня, 2021
    30 листопада, 2021
    41
    9

    Чинне законодавство з охорони культурної спадщини містить велику кількість недосконалостей, якими користуються будівельні компанії, для яких важливіше отримати прибутки ніж зберегти унікальне обличчя міста. В своїй петиції я запропоную шляхи вирішення даної проблеми, які унеможливлять спотворення історичних ареалів міст в результаті переходу від охорони конкретної пам’ятки до охорони архітектурного середовища, в якому вона знаходиться. В Законі «Про охорону культурної спадщини» не прописано чітких критеріїв щодо встановлення охоронних зон пам`яток – їх межі фактично на власний розсуд встановлює місцева влада шляхом розробки історико-архітектурного опорного плану. В результаті такого підходу охоронна зона може охоплювати лише 10 метрів навколо пам’ятки, що є абсолютно недостатнім для збереження середовища, в якому знаходиться пам’ятка. Необхідно в зазначеному Законі встановити мінімальні межі охоронних зон: для пам`ятки місцевого значення – в межах кварталу, в якому вона розташована, а для пам`ятки національного значення - в межах кварталу, в якому вона розташована та в межах прилеглих до нього кварталів. Що стосується режимів використання охоронних зон, то тут ситуація є недостатньо визначеною, але достатньо заплутаною, при чому заплутаною спеціально, з метою спрощення життя будівельному бізнесу. На сьогоднішній день, будь яке будівництво в межах історичного ареалу населеного пункту необхідно проводити після погодження з Міністерством культури. Але дію наказу Міністерства культури, який визначав межі історичного ареалу Києва, було зупинено в 2014 р., в результаті чого для початку будівельних робіт в історичному центрі Києва не потрібно погоджувати проектну документацію з Міністерством. Але якщо би даний наказ не було зупинено, то виникає питання: а як саме Міністерство під час погодження проекту повинно визначати, давати дозвіл на будівництво, чи не давати? Також існує таке поняття, як «центральна планувальна зона м.Києва», встановлене в Генеральному плані. Єдиним її обмеженням є обмеження висоти до 27 м. Тобто, зараз на абсолютно законних підставах в кварталі, який складають 2-3-поверхові будинки віком більше сотні років, можна збудувати дев’ятиповерхівку, яка буде повністю дисонувати з навколишнім архітектурним середовищем. З метою спрощення викладення вимог та режимів використання історичних ареалів міст та охоронних зон пам’яток пропоную замість вищезгаданих норм внести зміни до Закону «Про охорону культурної спадщини», заборонивши в охоронних зонах будь яке будівництво, крім відбудови в початковому вигляді споруд, які були збудовані протягом однієї історичної епохи з пам`яткою. Також необхідно заборонити реконструкцію історичних споруд, які не мають статусу пам’ятки архітектури, але знаходяться в межах охоронної зони іншої пам’ятки, що призведе до зміни поверховості або зовнішнього вигляду фасаду. Пропоную доповнити даний Закон нормою, яка б заборонила встановлювати на історичних спорудах в межах охоронних зон великі вивіски, антени, кондиціонери, засклені балкони та все, що спотворює фасад. Великим недоліком Закону є норма, згідно якої пам`ятки, що були зруйновані, виключаються з реєстру. Цією шпариною користуються забудовники, які умисно доводять пам`ятку до руйнування, а після цього на абсолютно законних підставах її зносять та будують на цьому місці чергову багатоповерхівку. Для того, щоб на 100% гарантувати збереження пам`яток, необхідно виключити з Закону дану норму та зобов`язати власника земельної ділянки у випадку руйнування пам`ятки відбудувати її в початковому вигляді.

    КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ   
  • Педагогічних , науково-педагогічних працівників які виявляють неповагу до Захисників України , в своїй робочій діяльності , звільняти з роботи.

    Підписів 8

    Днів залишилось 58

    Дроник Павло Петрович
    Оприлюднена
    17 вересня, 2021
    17 грудня, 2021
    58
    8

    Депутатам Верховної Ради України доповнити до Закону про освіту ,
    Статтю 54 розділу 6 Законопроекту доповнити частиною 4 наступного змісту :

    ".4. Педагогічні , науково-педагогічні та наукові працівники , які виявляють неповагу до Конституції України , та законів України , державного устрою , територіальної цілісності України, державної мови, державного прапору , ,державного герба, державного гімну, захисників України підлягають звільненню з роботи та отримати заборону в подальшому викладати в освітніх закладах України."

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ   
  • Оскаржити статус РФ як постійного члена з прпавом вето РБ ООН

    Підписів 7

    Днів залишилось 65

    Гужва Арсен Володимирович
    Оприлюднена
    24 вересня, 2021
    24 грудня, 2021
    65
    7

    Звернутись до ООН з питанням про невизнання Московщини постійним членом РБ ООН з правом вето. В статуті ООН немає згадки про РФ. 23 глава статуту називає СССР постійним членом Ради Безпеки, а не Росію. Питання про визнання РФ правонаступницею СССР не виносилось на голосування і не було погоджено всіма членами ООН.
    Треба терміново підняти це питання і прояснити статус РФ в ООН.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |   ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА, ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ  |   ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Пропоную справедливе рішення для обчислення розміру штрафів за порушення правил дорожнього Руху. Пов’язати розмір штрафа за порушення ПДД з вартістю машини на якій скоєно порушення. Сучасні технології дозволяють миттєво і з великою точністю (до 1-5%) визначати ціну будь якого авто. За допомогою відповідних коефіцієнтів можливо прив’язати розмір штрафів до вартості автомобіля. Це: Справедливо. Ефективно. Просто в реалізації. Спонукає водіїв до дотримання ПДД. Збільшить надходження в бюджет.

    Підписів 7

    Днів залишилось 84

    Жук Олег
    Оприлюднена
    12 жовтня, 2021
    12 січня, 2022
    84
    7

    Пропоную справедливе рішення для обчислення розміру штрафів за порушення правил дорожнього Руху.
    Пов’язати розмір штраф за порушення Правил дорожнього руху з вартістю машини на якій скоєно порушення.

    Сучасні технології та бази даних дозволяють миттєво і з великою точністю (до 1-5%) визначати ціну будь якого авто. За допомогою відповідних коефіцієнтів можливо прив’язати розмір штрафів до вартості автомобіля.

    Це:
    1. Справедливо
    2. Ефективно
    3. Просто в реалізації
    4. Спонукає водіїв до дотримання Правил дорожнього руху
    5. Знизіть аварійність в цілому, а також ступінь пошкоджень і рівень смертності на дорогах
    6. Збільшить надходження в бюджет

    ТРАНСПОРТ І ЗВ’ЯЗОК   
  • Прирівняти громадян України до прав громадян Євросоюзу в трудових договорах на право працевлаштування по закордонним паспортам в країнах Євросоюзу.

    Підписів 6

    Днів залишилось 63

    Горбатюк Валерій Дмитрович
    Оприлюднена
    22 вересня, 2021
    22 грудня, 2021
    63
    6

    Спростити працевлаштування за кордоном для громадян України , без посередників та бюрократичних волокит ,дати можливість на самостійне працевлаштування і узаконити в раді Європи та прирівняти по трудовому договору громадян України до громадян Євросоюзу .Це буде одним із кроків України до вступу в Євросоюз та НАТО.

    ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА  |   СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ