ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Перелік електроних звернень

  • Створення Уряду національної єдності на період воєнного стану

    Підписів 36

    Дата відповіді

    Бубін Андрій
    Електронне звернення на розгляді
    05 січня, 2024
    05 квітня, 2024
    36

    Ми, громадяни та громадянки України, звертаємося до Вас із закликом створити Уряд національної єдності відповідно до вимог воєнного часу, забезпечити стабільність та подолати виклики, що стоять перед нашою країною.

    Ми опираємося на результати соціального опитування (КМІС), яке вказує на те, що більшість громадян висловлює прагнення до об'єднання політичних сил для забезпечення національної єдності та вирішення важливих питань, що стоять перед країною.


    Враховуючи положення Конституції України, яка визначає обов'язок Верховної Ради України забезпечувати державний суверенітет і економічну самостійність України,тощо;
    ми вважаємо за доцільне вжити всіх необхідних заходів для створення Уряду національної єдності.

    Закликаємо Вас вжити конкретних заходів для створення Уряду національної єдності, який би об'єднав представників різних політичних сил з метою спільної роботи над вирішенням нагальних питань країни.

    Конкретні дії, які ми пропонуємо:

    Проведення Круглого столу із представниками політичних сил:

    1) Організуйте відкрите обговорення, в якому брали б участь представники різних політичних сил для обговорення потреб і пріоритетів країни.

    2) Створення Робочої групи для формування уряду: Створіть Робочу групу, в складі якої будуть представники ключових політичних сил, для розробки конкретного плану формування Уряду національної єдності.

    3) Публічна інформація про прогрес: Забезпечте регулярне інформування громадськості про прогрес у процесі формування Уряду національної єдності, враховуючи відкритість та прозорість цього процесу.

    4) Консультації з громадськістю: Залучіть представників громадськості, неприбуткових організацій та експертів до консультаційного процесу з метою забезпечення різноманітності та уникнення корупційної складової.

    Ми віримо, що тільки через спільні зусилля можна досягти стабільності та збереження держави Україна.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)

    Підписів 19

    Дата відповіді

    Гергель Олена Валеріївна
    Електронне звернення на розгляді
    29 січня, 2024
    29 квітня, 2024
    19

    Верховною Радою Україні було схвалено закон від 22.11.2023 № 3496-IX
    Метою законопроєкту є створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції. Також одним з завдань проєкту є поширення частини гарантій у сфері медичного забезпечення та реабілітаційних заходів, наданих військовослужбовцям та поліціянтам, які виконують службові завдання в районах воєнних дій.

    «Внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України захисники та захисниці України отримують поранення, які призводять до втрати ними репродуктивних функцій. Такі поранення позбавляють цих громадян можливостей стати біологічними батьками, що значно обмежує право на батьківство або материнство. Законодавство України, зокрема акти, які встановлюють соціальні гарантії для військовослужбовців та прирівняних до них категорій громадян, не передбачає можливості безоплатного забору та зберігання статевих клітин. Такий стан справ є небезпечним для збереження нації та її генофонду в нинішніх умовах, коли через війну гинуть тисячі дітей, військовослужбовців, цивільних, а понад 6 мільйонів українців, переважну більшість з яких складають жінки та діти, вимушені були залишити Батьківщину», — наголошують автори законопроєкту у пояснювальній записці.
    На превеликий жаль, законопроєктом не передбачається запровадження державних заходів щодо забезпечення посмертного батьківства/материнства.

    Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)" ухвалений Верховною радою України від 22 листопада 2023 року набирає чинності 22 березня 2024 року.

    У пункті 3 Передкінцевих і перехідних положень закону нардепи додали наступну норму: "у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією".

    Цей пункт закону унеможливлює вдів/ців
     загиблих захисників/ць законно скористатися правом на народження дитини від свого чоловіка/дружин, адже нова норма закону прямо забороняє це, навіть при наявності заздалегідь оформлених договорів та довіреність на дружину/чоловіка.

    З вищевикладеними, вважаємо що права вдів/ців будуть  грубо порушені.
    Наполягаємо на перегляді цього пункту та вилучені його із законопроєкту. Пропонуємо розробити дієвий механізм щодо посмертного батьківства/материнства.
    Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)

    Громадська організація ЖИ.ВА - ГО жінок загиблих Героїв під час українсько-російської війни

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Для подальшого ефективного розвитку науки в Україні потрібно демобілізувати науковців, вчених з науковими ступенями і вченими званнями, які з першого дня боронять територіальну цілісність України. Якщо для цивільних науковців поширюється відстрочка, чому на науковців, які з 2022 року воюють цього права не мають. Несправедливо.

    Підписів 4

    Дата відповіді

    Москалець Валентин Віталійович
    Електронне звернення на розгляді
    11 січня, 2024
    11 квітня, 2024
    4

    Демобілізація кандидатів і докторів наук, які залишили наукові установи і з перших днів повномасштабного вторгення РФ відстоюють територіальну цілісність України.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Петиція про внесення змін до ЗУ "Про Національний Банк України"

    Підписів 3

    Дата відповіді

    Канонік Назарій Миколайович
    Електронне звернення на розгляді
    22 січня, 2024
    22 квітня, 2024
    3

    Шановна Верховна Радо України,

    Звертається до вас Канонік Назарія Миколайович з ініціативою щодо внесення змін до Закону України "Про Національний Банк України". Моя пропозиція стосується розділу 13 цього закону, під назвою "Розділ XIII. АУДИТ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ".

    Пропоную доповнити цей розділ більш деталізованою класифікацією видів аудиту. Зазначений розділ вже містить внутрішній та зовнішній аудит, але пропоную внести розгалуження для більшої чіткості та врахування різних аспектів.

    Важливо розглянути можливість внесення нових підрозділів чи пунктів, що визначатимуть конкретні види аудиту, такі як фінансовий, операційний, інформаційний та інші. Таке розгалуження сприятиме більш ефективному контролю та нагляду за діяльністю Національного Банку України.

    Вірю, що ця ініціатива сприятиме підвищенню ефективності аудиту та забезпечить відповідність міжнародним стандартам. Дякую за увагу та готовий надати додаткові відомості чи аргументи за потреби.

    З повагою,
    Канонік Назарія Миколайович

    ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО, АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ   |  ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Внесення Змін до ЗУ 'Про Національний Банк України' для Удосконалення Грошово-Кредитної Політики"

    Підписів 3

    Дата відповіді

    Канонік Назарій Миколайович
    Електронне звернення на розгляді
    24 січня, 2024
    24 квітня, 2024
    3

    Шановні члени Верховної Ради України та члени відповідних комітетів,

    Звертаюся до вас з пропозицією щодо внесення змін до Закону України "Про Національний Банк України" в редакції від 01.01.2024 року. Суть моєї пропозиції стосується вдосконалення розділу 4 "Грошово-кредитна політика", конкретно статті 27.

    Вважаю за необхідним доповнити цей розділ уточненнями щодо видів процентних ставок. Сучасний розвиток фінансового ринку та економічні виклики вимагають адаптації законодавства для підтримки стабільності та сталого економічного зростання.

    Ці зміни будуть сприяти покращенню ефективності Закону "Про Національний Банк України" та створять сприятливі умови для розвитку фінансової системи країни. Прошу ретельно розглянути та підтримати це ініціативне звернення, яке сприятиме загальному розвитку економіки та фінансової стабільності України.

    З повагою,

    Канонік Назарій Миколайович

    ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Петиція щодо Поліпшення Прозорості та Фінансової Відповідальності: Зміни в Податковому Режимі Національного Банку України"

    Підписів 0

    Дата відповіді

    Канонік Назарій Миколайович
    Електронне звернення на розгляді
    29 січня, 2024
    29 квітня, 2024
    0

    Шановна Верховна Радо України,
    Звертається до вас громадянин Канонік Назарій Миколайович з пропозицією щодо можливої зміни Закону України "Про Національний Банк України". Я вважаю за необхідне внести важливі зміни в зазначений закон, зокрема в Статтю 72, що стосується податкового режиму Національного Банку України (НБУ).
    Моя пропозиція полягає в тому, щоб внести наступні зміни в зазначений нормативно-правовий акт:
    1. Внесення вичерпного переліку податків: пропонується внести в Закон "Про НБУ" вичерпний перелік податків, які повинен сплачувати Національний Банк України відповідно до законів України з питань оподаткування.
    2. Прозорість та зрозумілість: зазначена ініціатива спрямована на покращення нормативно-правового акта, зробивши його більш прозорим та зрозумілим для громадян. Деталізація податкових зобов'язань НБУ сприятиме вивченню та розумінню громадянами того, як саме банк сприяє фінансовому становленню країни.
    3. Збільшення ефективності управління фінансами:внесення чіткого переліку податків допоможе не тільки зробити закон більш доступним громадянам, а й збільшить ефективність управління фінансами та забезпечить додаткові ресурси для розвитку країни.
    Ці зміни, які я пропоную, мають на меті покращити функціонування Національного Банку України та забезпечити більшу прозорість та взаєморозуміння між установою та громадянами.
    З повагою,
    Канонік Назарій Миколайович

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Зняти заборону керувати транспортним засобом при наявності заборгованості

    Підписів 3

    Дата відповіді

    Луговий Володимир Володимирович
    Електронне звернення на розгляді
    24 січня, 2024
    24 квітня, 2024
    3

    Із водійським посвідчинням вища ймовірність знайти роботу, а у деяких випадках більше заробити таким чином уникнувши заборгованості. Пропоную відмінити обмеження за несплату аліментів у частині 3 статті 126 КУпАП.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
  • Зупинити на час дії воєнного стану нарахування та виплату премій службовим особам усіх рівнів. Внести зміни до Закону України "Про оплату праці" про те, що під час дії воєнного стану особам, які є в розумінні «службовими особами» за змістом статті 364 Кримінального Кодексу України, забороняється нараховувати та виплачувати щомісячні премії та будь-які надбавки понад встановлений щомісячний оклад. У Законі врегулювати поняття «службові особи» за змістом статті 364 КК України.

    Підписів 75

    Дата відповіді

    Петришин Андрій Михайлович
    Електронне звернення на розгляді
    10 січня, 2024
    10 квітня, 2024
    75

    Премії службовим особам усіх рівнів зупинити на час дії воєнного стану.

    Це єдина можливість вчасно та у повній мірі забезпечити надсучасними системами протиповітряної оборони (ППО) та іншою тактичною зброєю Збройні Сили України, задля захисту життя українських солдат та цивільного населення країни.
    На премії чиновникам щомісячно витрачаються мільярди гривень. Хоч на ці кошти могли би закуплятися так необхідні в час війни засоби захисту.
    Виходячи з того, що кожен день зволікання з реалізацією предмету цієї петиції породжуватиме нову кількість людських жертв серед українського населення.

    А тому, на протязі 10ти робочих днів з моменту набрання необхідної кількості голосів для розгляду даної петиції, -

    Внести зміни до Закону України "Про оплату праці" про те, що під час дії воєнного стану особам, які є в розумінні «службовими особами» за змістом статті 364 Кримінального Кодексу України, забороняється нараховувати та виплачувати щомісячні премії та будь-які надбавки, понад встановленого щомісячного окладу.

    У Законі врегулювати поняття «службові особи» за змістом статті 364 КК України.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
  • Зміни до статуту детупатів

    Підписів 34

    Дата відповіді

    Юрченко Анастасія
    Електронне звернення на розгляді
    10 січня, 2024
    10 квітня, 2024
    34

    Реформи у системі депутатської діяльності


    1. Кількість депутатів та округів: Кількість депутатів має відповідати кількості чинних, не окупованих округів. У випадках, коли округи мають менше 2 кандидатів або не мають кандидатів взагалі, вони повинні об'єднатися з найближчими з метою оптимізації.


    2. Військові представники: Передбачається представлення по одному військовому представнику з кожного напрямку фронту. Вони матимуть рівні права з народними депутатами для ефективного представлення військових інтересів у Верховній Раді. 


     Створення військових виборчих округів: Визначення територій, де знаходяться військові частини, та організація голосування серед військовослужбовців на цих територіях.


     Дистанційне голосування: Забезпечення можливості голосування для військових, які перебувають у зоні бойових дій, через спеціально організовані дистанційні механізми.


     Представництво у Верховній Раді: Обрані військові представники отримують можливість брати участь у роботі парламенту, вносити пропозиції, голосувати та виступати з ініціативами, пов'язаними з військовою сферою.



    3. Безпартійність:Зобов'язання бути безпартійним є обов'язковим для депутатів, оскільки основною метою під час воєнного положення є перемога в війні.


    4. Зарплати: Зарплати депутатів, чиновників і мерів, разом із преміями, не повинні перевищувати половину зарплати військових у тилу (30 000 грн). Ця сума використовується на паливо, деталі та ремонт бойової техніки. Також варто враховувати, що депутати мають можливість на вихідні та відпочинок, на відміну від військових, які 24/7 перебувають у небезпеці.


    5. Мобільність та асистенти: Загальна вартість автомобіля для депутата не повинна перевищувати трьохрічну зарплату народного депутата. Кожен депутат може мати не більше одного помічника чи заступника. У випадку невідповідності, депутат має право замінити асистента за свій рахунок.


    6. Відставка через корупцію: Депутати зобов'язані подавати щорічні декларації про доходи. У разі виявлення корупційних дій, депутат повинен вийти у відставку протягом 3 робочих днів. Це також стосується збільшення їхніх особистих статків чи статків родини.


    7. Державна підтримка: Депутати не мають отримувати державне забеспечення ні в мирний, ні в воєнний час.


    8. Транспарентність фінансів: Обов'язкове публічне представлення звітності щодо використання державних коштів депутатами та їхніми офісами.


    9. Залучення громадськості: Створення механізмів для активного залучення громадськості до процесів прийняття рішень та розроблення законодавства через референдум.


    10. Залучення експертів: Створення можливостей для консультацій та участі експертів у процесі прийняття рішень з питань, що потребують спеціалізованої експертизи.



    Ці напрямки реформ спрямовані на створення більш ефективного та відповідального депутатського корпусу, орієнтованого на потреби народу та оборону суверенітету.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ   
  • Зміна Національного Гімну України

    Підписів 27

    Дата відповіді

    Кришалович Юлія
    Електронне звернення на розгляді
    16 січня, 2024
    16 квітня, 2024
    27

    Звертаємось з пропозицією щодо зміни Національного Гімну України.

    Патерни сприйняття реальності нашого життя, які закладені в існуючому Гімні, впливають руйнівним чином на свідомість українців та загалом на всю нашу Державу. Вкладені в Гімн негативні словесні формули, як то: "ще не вмерла..." - несуть в собі пряме передрікання (якщо не прокляття). Тіла українців треба зміцнювати, а душі возвеличувати, а не покладати. Ми маємо ЗАРАЗ панувати на своїй землі з усміхненою долею, а не в якомусь незрозумілому майбутньому. Українці - справжні нащадки славетних козаків-характерників. Ми такі є, і тому немає потреби це комусь показувати.

    Якщо немає іншого варіанту гідного тексту для Гімну гідної країни, пропонуємо переробку існуючого Гімну, який має привести Державу до найшвидшої перемоги над країною-агресором та до економічного, культурного та духовного процвітання.
    Нехай наша Україна славиться у віках!


    Слався, наша Україна!
    Слався, наша воля!
    Вже нам, браття українці, Посміхнулась доля.
    Щезли наші вороженьки,
    Як роса на сонці.
    Вже пануємо ми, браття,
    У своїй сторонці.
    Душу й тіло ми зростили
    У нашій свободі!
    Бо ж немає переводу
    Козацькому роду!

    ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Щодо заборони нарахування та виплати премії та будь-які надбавки посадовим особам всіх рівнів

    Підписів 31

    Дата відповіді

    Вікторович Зброцький Вікторович
    Електронне звернення на розгляді
    16 січня, 2024
    16 квітня, 2024
    31

    Законодавчо заборонити на час дії воєнного стану можливість нарахування та виплату премій більше ніж 100% окладу посадовим особам всіх рівнів (державні службовці, органи місцевого самоврядування, державні підприємства).

    ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Не допустити прийняття проектів законів України які могуть знищити державну службу

    Підписів 1

    Дата відповіді

    Полянський Сергій
    Електронне звернення на розгляді
    24 січня, 2024
    24 квітня, 2024
    1

    Кабінет Міністрів України прийняв постанови від 23 жовтня 2023 року № 1109 «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» та від 29 грудня 2023 року № 1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році», якою затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році (далі – Постанова).
    Разом з тим, Кабінетом Міністрів України внесено до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад» (реєстр. № 8222 від 23.11.2022). За результатами розгляду виявлено, що запропоновані законопроектом новації не узгоджуються з частиною третьою статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, оскільки, даним законопроектом зменшується обсяг надбавки державного службовця, а саме двома відсотками посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу замість трьох відсотків та не більше 50 відсотків відповідно.
    Також, статтею 43 Конституції України встановлено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується а отже, держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю. Крім того, Конституція України проголосила державу соціальною та правовою, а людину, її права, свободи й інтереси – найвищою соціальною цінністю. Право на життя є першоосновою всіх інших прав, абсолютною цінністю світової цивілізації, оскільки всі інші права втрачають свій зміст і значення без нього. Перш за все слід зазначити, що кожна людина заслуговує на гідне життя, яке неможливо забезпечити без пристойної роботи та належної матеріальної винагороди за неї. Гідна праця – це, насамперед, належна її оплата й умови праці, що дає працівникові можливість забезпечити не тільки власні потреби, а й гідне життя членам його сім’ї. При цьому категорія «гідне життя» нерозривно пов’язана з гідною працею людини, а право на життя – із правом на працю. Основні умови гідної праці (зайнятість, гідна заробітна плата, впевненість у збереженні роботи тощо) є основними у сфері соціального буття людини.
    Більше того, забезпечення гідної праці завжди є передумовою гідного життя людини. Разом з тим, відповідно до статті 23 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю а також кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім'ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.
    Також, хочемо звернути увагу на те, що відповідно до вимог Постанови заробітна плата державних службовців місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування значно зменшиться, що в свою чергу вплине на виконання покладених на них завдань з реалізації та забезпечення державної політики на регіональному та місцевому рівнях. У той же час заробітна плата державних службовців центральних органів державної влади значно збільшиться, що незрозуміло в умовах ведення війни. При цьому зробивши аналіз структури заробітної плати штатних працівників структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видно, що рівень середньої заробітної плати працівників у 2024 році в цілому буде зменшено на 40 відсотків. Для порівняння в 2023 році середня заробітна плата працівників структурних підрозділів КМДА становить 23611,96 грн, а в 2024 становитиме всього 14314,95 грн, що є значно нижчим рівня середньої заробітної плати по місту Київ, відповідно до даних Держстату, за ІV квартал 2021 року, яка становить 22795 грн.
    Для оцінки практичної реалізації вимог Постанови надаємо таку інформацію, а саме:
    обслуговуючий персонал центральних органів виконавчої влади (прибиральниця, охоронець та інший технічний персонал) в середньому отримує заробітну плату 10 000 грн, а головний спеціаліст відповідного територіального органу влади, районної міської державної адміністрації, який має вищу освіту, відповідні знання та навички, у разі прийняття вищезгаданого законопроекту отримуватиме в середньому 8 000 грн;
    головний спеціаліст центрального органу виконавчої влади отримає заробітну плату на рівні керівника структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (керівник Департаменту, начальник самостійного управління безпосередньо підпорядкованому Київському міському голові), який також який також має вищу освіту, відповідні знання та навички,
    Таким чином, вищезазначені факти суперечать Загальній декларації прав людини в частині права на рівну оплату за рівну працю.
    Окрім того, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 23 жовтня 2023 року № 1109 «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році», проте дана постанова не містить фінансових обґрунтувань, що в свою чергу ускладнює точне обрахування заробітної плати. Аналізуючи дії законодавчої та виконавчої гілок влади, на думку приходить висновок що дані владні органи цілеспрямовано хочуть знищити державну службу як державно-правовий і соціально-політичний інститут, попри те, що Україна потребує саме фахових спеціалістів, котрі зможуть побудувати з нашої держави справжню європейську, фінансово незалежну, самодостатню країну. Також прийняття зазначеного законопроекту, в результаті якого буде зменшення заробітної плати, може сприяти посиленню корупційних ризиків серед державних службовців.
    Враховуючи вищезазначене звертаємось до Вас, з проханням посприяти у відстоюванні конституційних прав державних службовців місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, утримати на державній службі кращих фахівців, від доброчесної роботи й ефективності яких безпосередньо залежить економічне зростання країни та якість надання послуг населенню не допустивши прийняття проєкту закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад» внесеного Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 8222 від 23.11.2022) та дати доручення Кабінету Міністрів України щодо внесення відповідних змін у постанови від 23 жовтня 2023 року № 1109 «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифі

    ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ  |  ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ   
  • Змінити норму щодо мобілізації аспірантів, які навчаються на основі контракту

    Підписів 23

    Дата відповіді

    Колосок Едуард Анатолійович
    Електронне звернення на розгляді
    02 лютого, 2024
    02 травня, 2024
    23

    Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект №10449, за яким аспіранти, які вчаться на умовах контракту, підлягатимуть призову під час мобілізації.
    Згідно з ст. 53 Конституції України Кожен має право на освіту. Не розуміло на підставі чого саме аспіранти, які навчаються на основі контракту, підлягають мобілізації. Люди, у котрих майже готова дисертація, витрачено купа часу, коштів (на оплату контракту), і зараз можуть втратити можливість це зробити. Всі категорії залишились незмінними, проте аспірантів вирішили залишити без можливості отримати ступінь доктора філософії/доктора мистецтва.
    Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне змінити норму щодо призову аспірантів, які навчаються на основі контракту, задля можливості закінчити навчання та врешті решт отримати ступінь доктора філософії/доктора мистецтв.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |  ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ   
  • Впровадження категорізації УБД

    Підписів 5

    Дата відповіді 02.05.2024

    Марченко Володимир
    Відповідь на електронне звернення
    02 січня, 2024
    02 травня, 2024
    02 квітня, 2024
    5

    Звертаємося до вас з петицією щодо встановлення справедливих категорій для учасників бойових дій (УБД) в контексті тривалості протистояння збройній агресії російської федерації проти України.

    З огляду на збільшення тривалості цього конфлікту та зростання кількості осіб, які мають статус УБД, але були задіяні у безпосередній участі у бойових діях в різному ступені, ми вважаємо необхідним встановити категоризацію УБД пропорційно до часу, проведеного на фронті.

    Наша пропозиція полягає у наступному:
    - III категорія: до 6 місяців безпосередньої участі у бойових діях;
    - II категорія: від 6 до 12 місяців безпосередньої участі у бойових діях;
    - I категорія: 12 місяців і більше безпосередньої участі у бойових діях.

    Крім того, ми закликаємо до розробки та зміни системи надання пільг в залежності від категорії УБД. Це допоможе забезпечити справедливе та адекватне визнання та підтримку наших героїв, які ризикують своїм життям захищаючи нашу країну.

    Ми впевнені, що ці заходи сприятимуть встановленню справедливості та визнанню заслуг наших УБД. Давайте разом покажемо нашу підтримку тим, хто бореться за мир і свободу.

    Долучайтеся до нашої петиції та поширюйте її серед родичів, друзів та колег. Разом ми можемо змінити статус-кво і забезпечити справедливе ставлення до наших героїв

    СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ   
  • Трудовий стаж українців при роботі в Германії

    Підписів 2

    Дата відповіді 01.05.2024

    Пінега Сергій
    Відповідь на електронне звернення
    15 січня, 2024
    01 травня, 2024
    15 квітня, 2024
    2

    Ситуація в Україні примусила багатьох наших співвітчизників стати біженцями та працювати в інших країнах (дехто живе і на виплати). Одна з країн, де українських біженців більше всього - Германія. В України діють угоди з певним країнами, що робота в цій країні враховується в пенсійний стаж українців в Україні, але з Германією такої угоди немає. Навпаки робота українців в Україні буде враховуватись в пенсійний стаж в Германії. Це говорить про те, що німці працюють на ресурс, аби люди до них їхали і залишались там, а наша країна виходить менше за німців думає про своїх громадян. Угода про врахування стажу роботи в Германії для українців в Україні - АКТУАЛЬНА.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ  |  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
  • Звернення до Верховної Ради України. Діяльність Верховної Ради та обороноздатність.

    Підписів 87

    Дата відповіді 01.05.2024

    Златін Олександр Юрійович
    Відповідь на електронне звернення
    22 грудня, 2023
    01 травня, 2024
    22 березня, 2024
    87

    ЗВЕРНЕННЯ
    БО "Я допоможу" ініціює до Вас звернення, в інтересах громадян України, що знайшли свій дім в Одесі та виконують надважливу роль в суспільному житті держави, здійснюючі волонтерську діяльність під час війни.
    Справа в тому, що в 2014-му році було створено так званий "реєстр волонтерів", дані до якого вносить податкова за місцем реєстрації фізичної особи.
    Аби потрапити до нього, потрібно відкрити картковий рахунок для збору коштів ( донатів, пожертв).
    Далі все просто, але -
    Благодійні, Громадські організації, волонтерські організації також здійснюють волонтерську діяльність.
    Це не просто люди, що відкрили рахунки і щось купують з пожертв.
    Це люди, що спільнотою здійснюють діяльність, схожу на діяльність великого підприємства, це - керівники, адміністратори соціальних мереж, оператори, адміністратори, перекладачі, логісти, бухгалтера, діловоди, водії, вантажники, сортувальники, пакувальники, організатори благодійних заходів.
    Саме придбання чогось і доставка за потребою - це кур'єрська діяльність. Її здійснюють геть всі з вищезазначених.
    А рахунок у всіх один - рахунок організації.
    Організації теж є зареєстрованими і здають звіти щодо обсягів наданої допомоги.
    Мають також право надавати посвідчення волонтера організації.
    Але люди, що є волонтерами в організації, не потрапляють до "реєстра волонтерів" бо не збирають кошти на особисте ім'я.
    Це не справедливо і порушує права достойних людей на визнання.


    А саме:
    Народним депутатом України Георгієм Мазурашу до ВРУ було подано на розгляд законопроект 10251 "про внесення змін до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо сприяння волонтерській діяльності".
    Яким пропонується надати відтермінування від мобілізації, але лише тим особам, що відповідають трьом визначеним критеріям, один з яких - реєстрація в "Реєстрі волонтерів".
    Також дещо невизначене про організації зазначено в постанові кабінету міністрів від 27 січня 2023 р.
    № 76:
    "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час
    {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
    але там немає жодного слова про учасників неприбуткових організацій, на кшталт Громадських чи Благодійних.

    Народний депутат України Грищук Р. П. в рамках рубрики соціальної політики надавав на розгляд ВРУ проект закону 8076 "про внесення змін до ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації" щодо вдосконалення порядку включення благодійників - фізичних осіб до Реєстру волонтерів АТО...відсічі і стримування збройної агресії рф".
    Але питання щодо реєстру волонтерів, що працюють в колективах організацій не згадали жодного разу.
    Керівник організації, для роботи організації може створити робочі місця. Але це вже штат працівників з якими організація має трудові відношення.
    Волонтер здійснює свою діяльність - безоплатно.
    Зареєстрований він виключно у внутрішньому реєстру організації.
    До іншого жодного реєстру така людина не потрапляє.
    Реєстр волонтерів має бути створено, або вдосконалено.
    Право людей на рівність гарантоване Конституцією України.
    Волонтери в добре злагоджених колективах організацій - всі заслуговують на визнання.
    Кожен працює на своєму місці.
    Ми вимагаємо визнання "колективів" , бо саме вони дають оптимальний результат, для чого просимо створити законодавче підгрунтя для подання керівниками організацій даних про осіб, що здійснюють волонтерську діяльність на базі організацій та інших формувань до державного реєстру волонтерів.

    ДІЯЛЬНІСТЬ ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, РЕЛІГІЯ ТА МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ  |  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
  • Вдосконалити закон про можливість встановлення лічильників тепла з вертикальною розводкою в старих багатоповерхівках.

    Підписів 6

    Дата відповіді 01.05.2024

    Рогожкіна Наталія Василівна
    Відповідь на електронне звернення
    03 січня, 2024
    01 травня, 2024
    03 квітня, 2024
    6

    У зв'язку зі зловживанням подачі центрального опалення КП"Київтеплоенерго" (чрезмірна подача послуги) і не бажанням нести за це відповідальність і даючи пояснення, які не відповідають дійсності, що топлять по нормах.
    Прошу вдосконалити закон про можливість установки лічильників тепла з вертикальною розводкою у старих багатоповерхівках, щоб кожен споживач, не залежачи від інших мешканців будинку міг встановити лічильник на тепло у себе в оселі (відмінити необхідність, щоб 50% мешканців були згодні поставити у себе лічильники).Також відмінити старий закон, який не дозволяв ставити ці лічильники, та вдосконалити закон, якщо є ще якісь пригради.
    КП "Київтеплоенерго" користуючись і зловживаючи недосконалістю закону перешкоджає встановленню лічильників ЦО і не ставе їх на облік, щоб споживачі могли контролювати об'єм послуги і платити тільки за те що використали, а не змушені були платити за нав'язану, не потрібну у таких обїємах послугу ЦО.

    КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО   
  • Зміни в законопроекті 5708 (Проект Закону про право на цивільну вогнепальну зброю) в бік збільшення прав громадян на володіння та застосування вогнепальної зброї

    Підписів 35

    Дата відповіді 26.04.2024

    Пашков Іван Володимирович
    Відповідь на електронне звернення
    16 січня, 2024
    26 квітня, 2024
    16 квітня, 2024
    35

    Прошу переглянути законопроект 5708, який фактично є копією закону про зброю російської федерації, та несе за собою лише роззброєння громадян та обмеження їх прав на оборону.
    Хочу зазначити що обмеження права громадян на зброю грає на руку лише нашим ворогам та злочинцям та забирає можливість захистити себе, своїх близьких та майно лише в тих, хто б ніколи не використав зброю для скоєння злочину.
    Наявність озброєного населення позитивно впливає на оборону здатність країни (більше зброї, більше людей що вміють нею користуватись, стрилкові клуби, які в разі необхідності можуть стати базою для створення підрозділів...), на зниження рівня злочинності (звичайні люди мають змогу захистити себе від злочинців завдяки цивільній вогнепальній зброї, зокрема короткоствольній з правом носити її при собі) та економіку (більший попит на цивільну зброю, амуніцію та боєприпаси відкриє нові можливості для бізнесів та відчізняних виробників).
    В якості основи закону про зброю, пропоную закон про зброю штату Техас, або іншого штату США, як закон країни у якої величезний досвід у питанні цивільної зброї.
    Також зазначу що на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну громадяни довели що розповсюдження навіть бойової вогнепальної зброї (роздача зброї та боєприпасів громадянам які вступили до лав ТРО та ДФТГ) на практиці показало що збільшення зброї у населення не призведе до масових злочинів з використанням зброї.
    Прошу не підігравати ворогу та посилювати обороноздатність країни а не забирати зброю у громадян!

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
  • Про збільшення розмірів накладення штрафів за порушення норм ст. 182 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях

    Підписів 3

    Дата відповіді 26.04.2024

    Кріль Володимир Іванович
    Відповідь на електронне звернення
    08 січня, 2024
    26 квітня, 2024
    08 квітня, 2024
    3

    Щодо суттєвого та відчутного збільшення розмірів накладення штрафів за порушення вимог ст.182 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Прошу підтримати та внести зміни Верховною Радою України до існуючого законодавства України в частині збільшення розмірів накладення штрафів за порушення вимог ст.182 Кодексу про адміністративні правопорушення, так як на сьогодні досить малі штрафи і громадяни або юридичні особи, які порушують норми тиші, а особливо у нічну добу, коли існує комендантська година в державі в умовах воєнного часу, не несуть суттєвої та відчутної відповідальності за вказані порушення тиші, так як існуючим законодавством України передбачені досить малі штрафи у розмірі від 85 до 255 гривень, та юридичною особою (підприємцями) - від 255 до 510 гривень. Що в свою чергу є низьким доходом за вказане правопорушення в казну держави та потребує негайного перегляду вимог законодавства щодо зазначених порушень. Порушники ст.182 чинного Кодексу про адміністративні правопорушення відчувають себе з існуючими штрафами у "смішних" розмірах досить розкуто, досить часто повторно порушують громадський порядок та спокій у нічний час, не дотримуються тиші, за викликом на них представників правоохоронних органів поводять себе зухвало, не реагують на зауваження щодо дотримання тиші, так як впевнені, що існуючі штрафи для них це копійки. А також часто такі правопорушники вільно себе поводять, так як знаходяться на свої території у квартирах, приватних приміщеннях, закладах, тощо. Тому вони вважають, що не порушують комендантську годину у воєнний час на вулиці, дворі, на відкритій території. Прошу всіх свідомих громадян, які вважають, що така петиція не нашкодить на долю України, підтримати. Народних депутатів та Верховну Раду України, прошу проголосувати та внести вказані в петиції зміни до чинного законодавства України на користь суспільства. Дякую

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
  • Стосовно можливості людині з інвалідністю обирати, хто один з її військовозобов'язаних родичів може отримати право на відстрочку

    Підписів 54

    Дата відповіді 25.04.2024

    Бутакова Ірина
    Відповідь на електронне звернення
    05 січня, 2024
    25 квітня, 2024
    05 квітня, 2024
    54

    Ми, громадяни України, що нижче підписались, вимагаємо відкликати запропоновані зміни Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" законопроектом № 10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", які порушують конституційні права осіб з інвалідністю. Або ж у випадку якщо на момент збору підписів зміни в закон вже будуть внесені без врахування текcту петиції то внести відповідні зміни у закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Ми висловлюємо наше занепокоєння щодо запропонованих змін у законопроекті № 10378, зокрема виключення зі статті 23, абзацу 11 права на відстрочку чоловіка (дружини) особи з інвалідністю 3 групи.

    На нашу думку в абзаці 11 статті 23 Закону "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" слід чітко визначити, що право на відстрочку може використовувати лише один член сім'ї за вибором інваліда. Це допоможе уникнути можливих корупційних схем з оформленням відстрочки для кількох осіб на одного інваліда, та не порушить конституційні права громадян, описані в статті 22 Конституції України та Законі України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".

    "які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови, що така особа з інвалідністю обрала цю особу військовозобов'язаного відповідною заявою"

    Ми, нижчепідписані громадяни України, звертаємося до вас з проханням захистити та підтримати осіб з інвалідністю, які становлять найбільш вразливий верству населення та не можуть самостійно гарантувати своє законне право на утримання та догляд. Це надзвичайно важлива проблема, що безпосередньо впливає на наше життя, потреби та безпеку.

    ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ