ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Запровадити стипендії-позики і в той же час відмінити академічні стипендії.
Верба Андрій Валентинович
Оприлюднена
24 листопада, 2021
24 лютого, 2022
81
2
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Запровадити державну стипендію-позику за прикладом німецької програми BAföG з деякими змінами. Наприклад, ця стипендія-позика може бути впродовж семестру профінансована державою для 5%...10% студентів верхівки рейтингу успішності.

Для всіх спеціальностей розмір стипендії має бути встановлений однаковим, однак з метою стимулювання зацікавлення абітурієнтів обирати непопулярні спеціальності, відсоток відшкодування державою має бути вищим. Припустимо, для студентів вищих навчальних закладів — до 35%, закладів професійної освіти — 50%.

Після закінчення навчання, позика може бути сплачена у повній сумі як особою, що отримувала стипендію, так і юридичною особою роботодавця зі знижкою (без відсотків та —10% від суми ). У іншому випадку особі дається відстрочка в 5 років, і лише потім щомісячно мають стягуватися кошти для закриття позики строком на 36, 60, чи навіть 120 місяців.

ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО  |  ОСВІТА, НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА, ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ  |  ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА   
2
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
25 листопада, 2021, 19:38:43Пестов Олександр Олександрович
24 листопада, 2021, 19:19:34Верба Андрій Валентинович
1