ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Щодо законопроекту №3680-д
Чебан Микола
Оприлюднена
08 листопада, 2021
08 лютого, 2022
22
1
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

21.10.2021 Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на засіданні підтримав за основу законопроєкт №3680-д «Про внесення змін до законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал».
Вказаний законопроєкт передбачає можливість органів з оцінки відповідності незалежно від форми власності здійснювати сортову сертифікацію інших категорій насіння і садивного матеріалу. Така зміна несе загрози для суб’єктів господарювання в сфері насінництва та розсадництва.
Існуюча система була визнана еквівалентною системі сортової сертифікації зернових у ЄС. Її зміна призведе до суперечності Всеохоплюючій Стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 228 та спричинить труднощі із продажем насіння та садивного матеріалу на європейському ринку.
Крім того, процес сортової сертифікації є більш об’ємним і складним, ніж процес посівної сертифікації, а також потребує високої компетентності спеціалістів, що надають послугу. Визначення сортових якостей має важливе економічне значення для виробника/реалізатора насіння чи садивного матеріалу, оскільки сорт несе інформацію про важливі показники (характеристики сорту, урожайність), відповідно до яких можна планувати ефективність купівлі/продажу насіння чи садивного матеріалу.
За умов наділення приватних органів з оцінки відповідності повноваженнями із здійснення сортової сертифікації, вказаний сегмент виходить із-під контролю держави. Виконання зобов’язання із сертифікації не гарантується державою. Ми повністю відходимо від принципів державного контролю, які існують в країнах Європейського Союзу. Підриваємо засади продовольчої безпеки.
За таких обставин, вбачається правильним залишення можливості видачі сертифікатів, що засвідчують сортові якості, виключно за Мінагрополітики або за державними підприємствами, установами, організаціями, що входять до сфери його управління.
З огляду на вищезазначене, просимо взяти до уваги позицію ТОВ «Акпадон-Агро» щодо законопроєкту №3680-д.

АГРАРНА ПОЛІТИКА І ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
1
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
22 листопада, 2021, 00:03:37Галенок Мирон Ростиславович
1