ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Технологічний Парк "Новітнє село"
Сингалевич Сергій Васильович
Оприлюднена
08 жовтня, 2021
08 січня, 2022
74
7
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Українське село в занепаді. За роки Незалежності біля 500 сіл зникло з карти України. І все через застарілі підходити до розвитку села, спрямовані на покращення їх існуючого стану. Село потребує змін, кардинальних. Приватні присадибні господарства мають бути витіснені комплексними родинними автоматизованими мініпідприємствами з вирощування і реалізації продукції сільськогосподарського походження: овочівництва та плодово-ягідної продукції, молочної та тваринницької продукції, тощо. На порядку денному - автоматизація і роботизація приватних господарств, і на фоні цього зміна сімейного укладу на селі, відродження родинно-сімейних зв'язків і форм родинного виховання підростаючих поколінь.
Нажаль українська промисловість розвивається осторонь проблем розбудови села, зміни його моделі, технологічного оновлення виробництв та запровадження новітніх форм господарювання, всебічного використання нетрадиційних джерел енергії та її акумулювання. У господарствах превалює запозичення імпортної техніки та устаткування, яке в більшості не на вістрі прогресу, а скоріше забуте на Заході минуле. Досить Україні споживати недоїдки. Час виводити українське село на вищий рівень виробництва і добробуту, гармонізуючи житло і виробництва з вищими показниками екології довкілля.
Сучасні будівельні та промислові технології дозволяють звести для сільських родин новітнє автономне житло. Та для цього потрібне удосконалення законодавчої і нормативної бази, випуск промисловістю України новітніх біохімічних реакторів каналізації, вентильних електродвигунів, низьковольтного силового електронного обладнання, робототехніки, мініутилізаторів твердих побутових відходів, мінівиробництв. Прикладом такого житла може бути проект ВВС.102-02-2012 "15 квартирний автономний житловий будинок", утримувачем оригіналу якого є Державне підприємство Виробниче об'єднання "Карпати", м.Івано-Франківськ.
Вирішенням проблем сільської забудови мав би опікуватися Технологічний Парк "Новітнє село", та в цьому існують суттєві законодавчі і нормативні перепони:
- відсутність права на інвестиційну діяльність у технологічного парка,
- відсутність права на отримання кожним дорослим членом родини кредиту строком на 50 років для зведення спільного житла на селі,
- відсутність права на зведення будівель вище 4-х поверхів на селі.
Прошу народних депутатів розробити і прийняти Закони України:
"Про хутірський тип комплексного автономного житлового будівництва на селі"
"Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність"
"Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків"
Надати доручення Кабінету Міністрів України на розробку і прийняття Постанов:
"Комплексна програма розвитку автономної хутірської забудови сільських територій"
"Про затвердження Державної програми розвитку виробничої бази новітнього комплексного автономного житлового будівництва на селі"
"Про порядок виділення територіальними громадами земельних ділянок для зведення хуторів комплексної забудови"
"Про організацію будівництва хуторів комплексної забудови в населених пунктах України"
"Про введення в дію нових будівельних норм для зведення автономних багатоквартирних будинків та хуторів комплексної забудови"
"Про порядок надання довгострокових кредитів населенню для зведення на селі комплексних хутірських забудов"
Реалізація зазначених вище положень законодавчої і нормативної бази не тільки відкриє дорогу до заснування Технологічного Парку "Новітнє село" по зведенню комплексних автономних забудов, а й розширить горизонти модернізації існуючих поселень, дасть поштовх до росту підприємницької ініціативи з поширення мінівиробництв та новітнього обладнання по всіх населених пунктах України, в тому числі малих містах і селищах міського типу. Комплекс заходів дозволить не тільки створити нові альтернативні робочі місця у сільській місцевості, а й підняти екологічний рівень як малих, так і великих сільськогосподарських товаровиробників.

ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  |  ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА  |  ФІНАНСОВА, ПОДАТКОВА, МИТНА ПОЛІТИКА   
7
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
23 жовтня, 2021, 17:48:29Герасимов Микита Олексійович
19 жовтня, 2021, 07:07:06Сингалевич Володимир Васильович
17 жовтня, 2021, 21:28:01Матвійко Андрій
13 жовтня, 2021, 23:41:05Ткач Павло Володимирович
11 жовтня, 2021, 14:03:59Мелашкін Олександр
11 жовтня, 2021, 12:45:46Ящук Геннадій Геронтійович
08 жовтня, 2021, 21:47:38Сингалевич Сергій Васильович
1