ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Пропоную доповнити ЗУ “Про запобігання корупції” Документ 1700-VII можливістю в якості Викривача, заявляти на неіснуючі фізичні та юридичні особи, що мають ознаки шахрайства або підробки, без вказання посадової особи.
Гаращенко Максим Васильович
Оприлюднена
17 липня, 2020
17 жовтня, 2020
24
2
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Пропоную доповнити ЗУ “Про запобігання корупції” Документ 1700-VII можливістю в якості викривача, заявляти на неіснуючі фізичні та юридичні особи, що мають ознаки шахрайства або підробки, без вказання посадової особи.
На даний час головною вимогою подання заяви є вказання конкретної посадової особи, але вказання особи, що має шахрайські ознаки (нереальна особа- лише підроблені документи) таке викриття непередбачено, але є так само цінною інформацією для розслідування та виявлення пов'язаних службових осіб.

Вважаю, що це є дуже важливе та актуальне доповнення, оскільки підроблені документи та пов'язані з ними шахрайські схеми є основою тіньової економіки та легалізації злочинних доходів. Така норма має бути невід'ємною складовою протидії корупції.

Очевидним є те, що такі схеми покриваються державними службовцями та правоохоронними органами, їх протидію мали б створити: ЗУ “Про запобігання корупції” та ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”. Але виникає перешкода у виявленні шахрайських підроблених фізичних осіб- через ЗУ “Про захист персональних даних”. Через що, можна відмовити в доступі до будь- якої шахрайської інформації, і відмовити у розслідуванні не помічаючи ніяких підозр і навіть захищати від імені Держави, нібито порушенні інтереси підробленої особи.

Виникає корупційне замкнуте коло: державних служб та правоохоронних органів.
Доповнення, що пропонується, дасть можливість утворити ефективну дієву зацікавлену сторону впливу у викриті основної корупційної схеми з відмивання злочинних доходів- реєстрації та покривання підроблених документів на фізичних та юридичних осіб.

Особлива значимість пов'язана також і з протидії шахрайства на виборах, пов'язане з підробленими документами.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
2
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
13 вересня, 2020, 00:47:16Швець Катерина Володимирівна
30 серпня, 2020, 13:05:37Зубченко Олександр
1