ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ НОРМ З ПІДВИЩЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕВИКОНАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБОВ’ЯЗКУ ТА ВЕДДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ З ЗАКОНОПРОЕКТУ № 3553 від 28.05.2020
Козлов Олександр
Оприлюднена
17 червня, 2020
17 вересня, 2020
37
4
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ НОРМ З ПІДВИЩЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕВИКОНАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБОВ’ЯЗКУ ТА ВЕДДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ З ЗАКОНОПРОЕКТУ № 3553 від 28.05.2020

Народні депутати, прошу знайти бажання та змогу внести поправки до законопроекту № 3553 від 28.05.2020, а саме:

1. НЕ ДОПУСТИТИ ПІДВИЩЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

В підпункті 1 пункту 3 розділу І законопроекту – санкції статей 210 – 211, 235 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розмір адміністративних стягнень) замінити на розмір штрафу, що діють на даний час.

2. НЕ ДОПУСТИТИ ДОСТАВЛЕННЯ ПОРУШНИКІВ ДО ВІЙСЬКОМАТІВ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ.

Виключити з законопроекту підпункт 3 пункту 3 розділу І
«3) у статті 259:
у частині першій після слів "в підрозділ Військової служби правопорядку у Збройних Силах України" доповнити словами "територіальний центр комплектування та соціальної підтримки";
доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
"У разі вчинення особою правопорушень, передбачених статтями 210 та 210-1, та в разі наявності обставин, зазначених у частині першій цієї статті, за зверненням військового комісара порушник доставляється поліцейськими до територіального центру комплектування та соціальної підтримки".»
та відповідно частину 3 статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» в підпункті 15 пункта 9 розділу І законопроекту:
«3. Органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доставляти до таких територіальних центрів осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.»

3. НЕ ДОПУСТИТИ ПІДВИЩЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

В пункті 4 розділу І законопроекту – в санкції статей 336, 337 Кримінального кодексу України замінити розміри кримінальної відповідальності на розміри, що діють на даний час.

ОСКІЛЬКИ:

На даний час, без кадрового реформування військових комісаріатів, не має сенсу говорити про надання ним більш ширшого кола тиску на громадян, зокрема щодо підвищення сум адміністративних стягнень, кримінальної відповідальності та доставлення порушників до військкоматів поліцейськими. Ситуація, що склалась в нашій державі з військкоматами залишає бажати кращого. Кожен українець розуміє, що це одна з най недорозвинутих структур, з величезним корупційним проявом.

Хто з Вас, шановні українці (Ваші родичі, друзі) «не заносив» до військкомату «хабаря», щоб його «відмазали від армії», чи для вирішення певних бюрократичних питань?

Уявіть, наприклад, у разі неявки до військкомату за повісткою на медичне обстеження поліція доставлятиме осіб «прямо до рук» військкомату, і чоловікам доведеться вирішувати (без варіантів вже) подальші питання, які слідують за повісткою. Зрозуміло, що з підвищенням відповідальності сума «хабарів злетить до небес», а поліція регулярно «приноситиме на руках нових і нових клієнтів». Гарний бізнес? А норми щодо призову так і не будуть виконуватись.

Скільки кримінальних справ відкрито стосовно працівників військкоматів, через те що вони отримували хабарі, силоміць ловлять хлопців призивного віку на вулиці, витягували їх з місць працевлаштування та утримували силоміць в військових комісаріатах? Чули про таке, а можливо потерпали від таких дій, чи можливо бачили власними очима такі злочині дії чи довідались з відео, які в безмежній кількості розміщено в мережі Інтернет?

У 2017 році був здійснений перший призив офіцерів запасу на військову строкову службу. Підстава призову мав бути наказ міністра оборони. Мене Херсонський об’єднананий міський військовий комісаріат (далі – Херсонський ОМВК) вирішив відправити за призовом. Проте, наказ міністра ніде не бачив, військкомат на мої запити його не надав. Мене відправити вони не змогли.
Близько 300 осіб, з усієї країни, без наказу про призив, було призвано на військову строкову службу офіцерів запасу. Чи вбачається з цього життєвого прикладу склад злочину?

Про що це говорить? Напевно, що кадровий склад військкоматів в крайні необхідно повністю замінити.

Після невдалої спроби призову, військовий комісар Херсонський ОМВК Зіньковський О.М. почав здійснювати заходи примусу та психологічного тиску. За два останні роки мені вручено близько 15 повісток з’явитись до військкомату, жодна з яких не має юридичної сили.

У зв’язку з неявками до військкомату складено близько 10 протоколів про адміністративне правопорушення. Жодного протоколу мені не вручено. Всі протоколи складені без моєї присутності, з порушенням терміну складанням протоколів (що є порушення ч.2 ст.254, ст. 256 КУпАП), тощо.

На підставі протоколів у 2019 році накладено 3 адміністративні стягнення (штрафи). Провадження в цих справах проведено з систематичним та послідовним порушенням закону. Два стягнення (штрафи) оскаржив в суді, справа № 766/11533/19 та 766/17770/19, одна справа на розгляді № 766/9545/19. Проте судами не досліджувались всі мої аргументи протиправності штрафів, а лише найпростіші.

Судових справ про оскарження штафів від військкоматів майже не має. Чому? Не важко здогадатись, враховуючи низьку правову обізнаність та залежність більшої половини населення від військкоматів, з якими не варто сперечатись.

На своєму досвіді, переконався, що Херсонський ОМВК діє всупереч Конституції України. Військовий комісар Херсонський ОМВК Зіньковський О.М. «чхати хотів» на права та свободи громадян.
Припускаю, що всі інші справи про адміністративні правопорушення в Херсонському ОМВК за 2019 та 2020 роки – також є неправомірними.

Гадаєте в інших військкоматах нашої країни ситуація інша?

Саме з цих підстав, на даний час, без повного кадрового реформування військових комісаріатів, не має сенсу говори про надання ним більш ширшого коло тиску на громадян.

Сподіваюсь, що у Вас, народні депутати, наявні прагнення зробити нашу країну насправді правовою державою, де права та свободи громадян почнуть визнаватись.
Ми, пересічні громадяни, є поглиначами законів безпосередньо. Мабуть лише на нас він і розповсюджується. Тому маємо великі сподівання, що ця петиція для Вас не порожній інструмент демократії.

15.06.2020

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН  |  ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ   
4
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
03 серпня, 2020, 10:57:21Ворончук Ганна Олександрівна
07 липня, 2020, 22:00:34Мандрика Ольга Валеріївна
22 червня, 2020, 12:00:54Конопльова Тетяна Володимирівна
17 червня, 2020, 10:25:01Мелашкін Олександр
1