ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Петиція щодо присвоєння класних чинів працівникам прокуратури України і військового звання та спеціального звання працівникам органів внутрішніх справ України з порушенням умов та строків
Новиков Станіслав Олегович
Оприлюднена
26 червня, 2019
26 вересня, 2019
39
6
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Генерал — загальна назва військового звання або чину вищого командного складу збройних сил, а також керівних осіб деяких цивільних відомств.
Відповідно до Постанови Президії Верховної Ради України «Про встановлення співвідношення між класними чинами працівників прокуратури України і військовими званнями та спеціальними званнями працівників органів внутрішніх справ України», звання генерал-майора відповідає класному чину державний радник юстиції 3 класу.
Проте ми зараз бачимо, що звання генералів в Україні поплюжиться та зневажається через кількість і якість офіцерів вищої ланки, які призначаються Президентом за якісь симпатії, а не реальні дії.
Так 33-х річному прокурору Одеської області Олегу Жученко за дванадцять років служби в органах Прокуратури України, порушуючи Постанову Верховної Ради України «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України», у частині необхідності строків вислуги, присвоєно класний чин державного радника юстиції 2 класу, що відповідно до вищезазначеної постанови прирівнюється до звання генерал-лейтенанта, крім того "шлях" від молодшого радника юстиції (майор) до державного радника юстиції 2 класу (генерал-лейтенант) склав лише чотири роки при відсутності значних успіхів у професійній діяльності. Найбільш резонансні кримінальні правопорушення, які були скоєні в Одеській області так і не були до кінця розглянуті, а у клопотанні Генерального прокурора України, щодо присвоєння чергового класного чину, йдеться лише про направлення деяких матеріалів кримінальних справ до суду, що не є завершеної дією.
Аналогічних випадків в Україні більш ніж достатньо для того, щоб підірвати авторитет вищої офіцерської ланки серед підлеглих та нанести значний удар по Україні на міжнародній арені.
Відповідно до чого, я пропоную внести зміни до ст. 5 Постанови Верховної Ради України, "Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України" та встановити строки перебування в чинах державного радника юстиції 1, 2, 3 класів. Та доповнити Розділ XV Кримінального Кодексу України статтею 353-1 Присвоєння класних чинів працівникам прокуратури України і військового звання та спеціального звання працівникам органів внутрішніх справ України з порушенням умов та строків

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ, РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН   
6
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
04 серпня, 2019, 16:04:26Гладиш Андрій Михайлович
01 серпня, 2019, 15:39:18Волякова Ольга
26 липня, 2019, 13:08:25Стредьникова Галина Федорівна
07 липня, 2019, 13:09:20Зубченко Олександр
26 червня, 2019, 14:45:53Новиков Станіслав Олегович
26 червня, 2019, 11:30:15Мелашкін Олександр
1