ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Інформація щодо петиції

Про забезпечення вакцинації згідно затвердженого Календаря профілактичних щеплень
Манойлова Ольга
Оприлюднена
10 травня, 2017
10 серпня, 2017
43
5
Для підписання петиції
необхідно
авторизуватись

Сьогодні констатуємо кричущу ситуацію з вакцинацією дітей в Україні.
Вже близько року в країні відсутні найнеобхідніші вакцини: АКДС, вакцини проти гепатиту Б та інші.
Єдина доступна вакцина АКДС — індійського виробництва, за відгуками лікарів та батьків є неякісною і переноситься дітьми з ускладненнями. Якісні вацини - Пентаксим (Франція) та Інфанрікс Гекса (Бельгія) просто відсутні у поліклініках чи аптеках. Більше того, немає й харківських вакцин — державні поліклініки не забезпечені препаратами вітчизняного (!) виробництва.
Батьки змушені вакцинувати дітей за власний кошт в приватних клініках, що суперечить пам’ятці МОЗ про те, що всі профілактичні щеплення, які включені до Календаря профілактичних щеплень, для громадян України є безкоштовними. Проте наразі вакцин немає ні в провідних приватних клініках, ні в державних. Ні в Києві, ні в регіонах.
Лікарі і фармацевти не дають жодних прогнозів щодо появи вакцин у близькому чи віддаленому майбутньому.

Ситуація склалася таким чином, що бути противником вакцинації нині набагато зручніше й легше, ніж її прихильником — батьки, які хочуть захистити своїх дітей від небезпечних інфекцій і зробити їм щеплення — НЕ МАЮТЬ ЖОДНОЇ МОЖЛИВОСТІ цього зробити.

Це ганебно для країни, що проголосила курс на Європейський Союз та говорить про «європейські перспективи». Зрештою, це є порушенням права на охорону здоров’я та медичну допомогу, закріпленого Статтею 49 Конституції України.

Вимагаємо виділити з бюджету України необхідні кошти для закупівлі вакцин та сироваток задля забезпечення безперервного надходження вакцин згідно Календаря профілактичних щеплень в усі регіони України та виконання Наказу МОЗ України №595 від 16.09.2011 року.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я   
5
Перелік осіб, які підписали електронну петицію:
18 червня, 2017, 17:43:20Грицишина Марина Анатоліївна
18 червня, 2017, 11:04:52Варивода Михайло
31 травня, 2017, 19:35:51Майоров Александр Евгеньевич
18 травня, 2017, 18:53:52Вовк Оксана Геннадьевна
10 травня, 2017, 14:35:55Ягупов Ростислав
1