Обмеження строків перебування на виборних посадах є важливою складовою принципу змінності влади. Це обмеження передбачає, що жоден політичний лідер або посадова особа не може перебувати на виборній посаді безкінечно. Так, сьогодні в Україні безпосередньо народ уповноважує особу бути главою держави і надає їй владні повноваження. Однак повноваження здійснювати владу надаються Президенту України народом України не взагалі, а на визначений у законодавстві строк.
Саме ч.3 ст.103 Конституції України визначає, що : «Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два строки підряд»
Згідно ч. 3 ст. 141 Конституції України територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п’ять років.Аналогічні положення знаходять своє відображення і у ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Таким чином на даний момент будь яка особа може займати таку виборну посаду голови місцевого самоврядування необмежену кількість строків, що і відбувається в багатьох населених пунктах України.
Це призводить до довготривалої політичної монополії на місцевому рівні, як наслідок такі особи накопичують надмірну владу та контроль над місцевими ресурсами, що в свою чергу призводить до деградації управлінської системи. Влада на місцях зрощується з бізнесом і утворює єдиний корупційний синдикат, свідчення чого ми могли нещодавно бачити на прикладі розслідувань Bihus.info.
У зв'язку з цим, ми просимо :
Зрівноважити законодавчу систему стримувань і противаг у питанні обрання голів місцевого самоврядування, шляхом визначення обмеження для сільських, селищних та міських голів в обранні на відповідні посади строком не більше 2-ох каденцій поспіль, чим забезпечити дію. принципу змінності влади - основи сучасного демократичного суспільства.