Більш історично та географічно правильною для теперішньої Кіровоградської області є назва Інгульська область, а не Кропивницька на яку її, напевно, перейменують за назвою обласного центру м. Кропивницький.
В Україні є декілька прикладів коли назва області не походить від назви її обласного центру. Наприклад, Волинська область, Закарпатська область, Кримська область. Ці назви мають як історичне, так і географічне походження. Назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року, ця назва походить від старовинного племені волиняни, що населяло з давніх часів цю територію. Закарпатська область отримала свою назву, бо розташована «за Карпатами», Кримська, бо розташована на півострові Крим.
Інгульська паланка— адміністративно-територіальна одиниця Війська Запорозького низового часів Нової Січі (1734—1775). Центр паланки розташовувався в усті річок Інгул і Кам'янки на місці сучасного с. Інгуло-Кам'янка. Інгу́ло-Ка́м'янка — село в Новгородківському районі Кіровоградської області. Вперше поселення згадується в документах Архіву Коша Запорозького за 1749 рік серед інших запорозьких містечок, як центр Інгульської паланки.
Крім того, в Кіровоградській області беруть початок дві річки, а саме Інгул та Інгулець (Малий Інгул). Вони протікають майже через всю область та є найбільшими в області серед річок, які тут починаються. Інгулець бере початок з балки поблизу села Топило Знам'янського району Кіровоградської області та протікає через населені пункти області: Єлизаветградка, Михайлівка, Цибулеве, Дмитрівка, Диківка, Ясинуватка, місто Олександрія, Марто-Іванівка, Звенигородка, Новий Стародуб, Балахівка, Чечеліївка, Петрове, Іскрівка. Інгул бере початок поблизу села Бровкове Новомиргородського району Кіровоградської області та протікає через населені пункти області: Родниківка, Оситняжка, Велика Северинка, місто Кропивницький, Первозванівка, Клинці, Калинівка, Тарасівка, Інгуло-Кам'янка.
Слово Інгул походить від оніма «Qgъ|ъ». Трансформація назви Інгул базується на тюркській фонетичній обробці (вірогідно з ХІІІ століття) східнослов'янського слова Уголъ. Дотюркське функціонування даного гідроніму лінгвісти пов'язують зі східнослов'янськими племенами уличів (угличів), які населяли в 6-9 ст., зокрема, територію сучасної Кіровоградської області.
Тому наявність вказаних історичних та географічних фактів, дає підстави для того щоб Кіровоградську область було перейменовано на Інгульську область.